Aidspatiënten steeds vaker naar huisarts
Huisartsen zullen de komende jaren een almaar belangrijkere rol spelen bij de begeleiding van seropositieve patiënten. Momenteel nemen al drie op de vier huisartsen een of meer aidspatiënten onder hun hoede.
Tot voor kort trokken seropositieven voor hun behandeling bijna automatisch naar de gespecialiseerde centra.
"De huisarts is het perfecte aanspreekpunt voor de basiszorgen", aldus Filip Moerman, diensthoofd van de soa-polikliniek in het Instituut voor Tropische Geneeskunde.
Dat de huisarts een grotere rol krijgt in de begeleiding van aidspatiënten, is in eerste instantie te wijten aan het stijgende aantal hiv-besmettingen in ons land.
Daarnaast leven de meeste patiënten ook een pak langer en zijn ze vaak minder zwaar ziek.
Almaar meer huisartsen scholen zich intussen ook bij om vertrouwd te raken met het ziektebeeld.
Hoofdpunten
Deze 10 gevaarlijke fietspunten op Limburgse schoolroutes zijn topprioriteit voor AWV
Bilal (11) verongelukte op de fiets na school: “Hebben we hem te jong alleen laten fietsen? Maar hij deed alles zo goed”
Win een elektrische fiets van Veloci met helm ter waarde van 3.098 euro
Zware brand in houtafdeling van school Mosa-RT: leerlingen internaat worden geëvacueerd