Kandidaten Sportman/Sportvrouw van het Jaar

BRUSSEL -

Een selectiecommissie van de Belgische Beroepsbond van Sportjournalisten (BBS) heeft de namen vrijgegeven van de sporters die in aanmerking komen voor de uitverkiezing tot sportman (30 kandidaten), sportvrouw (20), beloftevolle jongere (10) en sportploeg (10) van 1999.

BR>De BBS organiseert dit referendum, waaraan al haar beroepsleden deelnemen, jaarlijks in samenwerking met het BOIC en het Gemeentekrediet. De uitreiking van de trofeeën zal doorgaan op woensdag 22 december om 18 uur.

Kandidaten

Sportman van het Jaar

Frédéric Caudron (biljarten), Frederik Deburghgraeve (zwemmen)

Mario De Clercq (veldrijden), Daan De Cooman (judo), Jurgen Dereere (duatlon), Wim Elyn (powerliften), Sebastien Godefroid (zeilen), Xavier Malisse (tennis), Filip Meirhaeghe (mountainbike), Mohammed Mourhit (atletiek), Sven Nijs (veldrijden), Jonathan Nsenga (atletiek), Jean-Michel Saive (tafeltennis), Joel Smets (motorcross), Lorenzo Staelens (voetbal), Jacques Stas (basket), Tom Steels (wielrennen), Eric Struelens (basket), Branko Strupar (voetbal), Cédric Taeymans (judo), Andrei Tchmil (wielrennen), Harry Van Barneveld (judo),

Frank Vandenbroucke (wielrennen), Luc Van Lierde (triatlon), Peter Van Petegem (wielrennen), Benny Van Steelant (duatlon), Bart Veldkamp (schaatsen), Gerry Verbruggen (bowling), Marc Wauters (wielrennen), Wout Wijsmans (volley).

Sportvrouw van het Jaar

Sabine Appelmans (tennis), Brigitte Becue (zwemmen), Kim Clijsters (tennis), Anja Duyck (volley), Yseult Gervy (zwemmen),

Kim Gevaert (atletiek), Justine Henin (tennis), Ingeborg Marx (gewichtheffen), Brigitte Olivier (judo), Heidi Rakels (judo),

Laurence Rase (taekwondo), Marleen Renders (atletiek), Muriel Sarkany (muurklimmen), Anja Smolders (atletiek), Daniella Somers (boksen), Mieke Suys (triatlon), Gella Vandecaveye (judo), Dominique Van Roost (tennis), Ulla Werbrouck (judo).

Beloftevolle jongere van het jaar

Didier De Vooght (golf), Thibaut Duval (atletiek), Tine Hannes (squash), Hans Janssens (atletiek), Bert Lenaerts (aatletiek),

Thibaut Urbain (jet-ski), Nina Van Koeckhoven (zwemmen), Tom Van Noppen (veldrijden), Sven Vanthourenhout (veldrijden), Bart Wellens (veldrijden).

Sportploeg van het jaar

Nationale mannen estafetteploeg 4x100 m (atletiek), BC Oostende (basket), nationale mannenploeg hockey, nationale vrouwenploeg judo, military-team, nationale mannenploeg Davis Cup (tennis),

nationale beloftenploeg (voetbal), Herentals (vrouwenploeg volley), Maaseik (mannenploeg volley), Roeselare (mannenploeg volley).