Explosie op Hamas-bijeenkomst: vijftien doden
Bij een explosie tijdens een bijeenkomst van de radicale Hamas-beweging in het vluchtelingenkamp Jebaliya in de Gazastrook zijn vrijdag zeker vijftien Palestijnen omgekomen.
Er vielen 80 gewonden. Dat hebben doktoren van nabijgelegen ziekenhuizen bekendgemaakt. Volgens ooggetuigen ontplofte een pick-up truck beladen met zelfgemaakte wapens. De Hamas gaf Israël de schuld van de aanslag en verklaarde dat op het moment van de explosie Israëlische vliegtuigen overvlogen.
Maar Israël ontkende iedere betrokkenheid en het Palestijnse ministerie van binnenlandse zaken verklaarde dat het om een ongeluk ging. In de pick-up truck zaten gemaskerde militieleden. Onder de gewonden bevinden zich veel kinderen. Een getuige zei dat hij vijf dode kinderen had gezien en dat hij had geholpen drie mensen van de pick-up truck te halen; twee van hen waren dood en de derde miste een been.