Topman Italiaanse BPI-bank afgetreden
De nummer twee van de Italiaanse bank Banca Popolare Italiano (BPI), vice-administrateur-generaal Gianpiero Fiorani, heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag zijn ontslag aan BPI aangeboden.
Fiorani was een spilfiguur in het gerechtelijk onderzoek naar de strijd om de overname van de Banca Antonveneta. In die strijd zou hij het op een akkoordje hebben gegooid met voorzitter Antonio Fazio van de Italiaanse Centrale Bank. In augustus was hij voor twee maanden geschorst uit zijn functie wegens de vermoedens van handel met voorkennis, marktmanipulatie en het tegenwerken van toezichthouders. Vrijdag was het water Fiorani tot de lippen gestegen toen bleek dat het parket van Milaan hem verdenkt van het afleggen van valse verklaringen.
De BPI voerde ook een felle strijd met het Nederlandse ABN Amro voor de overname van de Banca Antonveneta. Mede doordat het openbaar ministerie het onderzoek naar malversaties bij de BPI heropende, werd die overnamestrijd donderdag beslecht in het voordeel van de Nederlandse bank.
Hoofdpunten
Heusdense (66) overleden na aardbeving in Turkije: “Mijn mama is vandaag begraven, het is niet te vatten”
Vlaamse spoedarts aangekomen in Turkije: “Belgische hulp traag? Het loopt enorm vlot”
Limburgse jongeren met Turkse roots over de aardbeving in Turkije: “Ik dacht dat het fake nieuws was”
Hulp blijft toestromen in Heusden-Zolder: “Geen tweedehands kleding meer nodig”