Schröder wint kiezers terug
De SPD van de Duitse bondskanselier Gerhard Schröder kruipt in de peilingen langzaam richting de oppositionele CDU van Angela Merkel.
De kans dat er na de verkiezingen van 18 september een brede coalitie van SPD en CDU wordt geformeerd, is daarmee groter geworden.
Volgens een peiling van de Duitse zender ZDF heeft de SPD op dit moment de steun van 34 procent van de kiezers, 2 procentpunt meer dan vorige week. De steun voor de CDU zakte 2 procentpunt naar 41 procent. Aangezien de FDP op 7 procent bleef staan, lijkt een coalitie van deze partij met de CDU uitgesloten.
Ook een linkse coalitie is moeilijk te realiseren. De Groenen, die momenteel met de SPD de regering vormen, kunnen nog steeds rekenen op 7 procent, terwijl de nieuwe Linkspartei op 8 procent bleef steken. Mochten de drie linkse partijen in de verkiezingen wel een meerderheid krijgen, dan is de kans nog klein dat de SPD met de Linkspartei in zee wil, omdat de helft van die partij bestaat uit ontevreden voormalige sociaal-democraten.
Hoofdpunten
Welkom Wolf vzw filmt wolf op rooftocht: “Ze zorgen duidelijk voor elkaar”
Ref en VAR kleuren match: “Maar gelijkspel is wel correct resultaat”
“Leugenaar, bedrieger”: hoe de strategie Rusland van binnenuit onder vuur ligt
Maud en haar baby ontsnapten aan de dood: “Die vallende boom is het beste wat me had kunnen gebeuren”