De 1110 geesteskinderen van Walt Disney

Het is al Disney wat de klok slaat deze dagen. Mickey Mouse, in een vroeger leven ooit nog Steamboat Willy, viert zijn 75ste verjaardag. In onze eigen krant kan je elke dat Disney-oortjes uitknippen. En volgend weekend gaat de nieuwste Disney 'Finding Nemo' in première.

ghouben

Anita De Weerdt heeft er meteen een vraag bij. "Mickey Mouse, Donald Duck, Dumbo, Peter Pan, Mulan,... De lijst houdt maar niet op. Hoeveel Disneyfiguren zijn er nu eigenlijk?" vraagt ze zich af.

Duizendpoot trad binnen in de magische wereld van Disney en vond het antwoord: 1.110, zonder de figuren uit de nieuwste film mee te rekenen. Weet u meteen al hoeveel u er van buiten kent?

Het begon allemaal in 1923 in Los Angeles, waar Walt Disney en zijn broer Roy een klein kantoortje huurden. Ze produceerden een reeks van korte animatiefilmpjes die ze The Alice Comedies noemden. Wegens het waanzinnig grote succes, verhuisden ze naar een grotere studio.

In 1928 was Disney een droevig man: zijn konijn was afgewezen door de firma die de films moest uitzenden. In de trein terug naar huis bedacht hij een nieuw figuurtje: Mortimer Mouse. Zijn vrouw hoorde liever 'Mickey' en op 18 november ging de tekenfilm 'Steamboat Willy', met Mickey in zijn allereerste hoofdrol, in première. Walt Disney zelf leverde het muisje zijn eerste stem.

Vanaf dan ging het razend snel. De beroemste muis ter wereld werd al snel gevolgd door Pluto, Goofy, Donald Duck en de rest van de vrolijke bende. In totaal dus iets meer dan 1.000 Disney figuren. 1.110 om precies te zijn: 174 personages in korte filmpjes en zo'n 936 in langere tekenfilms. Hieronder stellen we u de bekendste figuren voor. Voor een volledig overzicht, verwijzen we naar onze elektronische krant (www.hbvl.be). Daar kunt u een lijst vinden van alle personages die meer dan één keer in een Disneyfilm voorkomen of die een heel belangrijke rol spelen in een langere tekenfilm.

De oudste figuur is niet Mickey Mouse, maar wel Julius, de kat uit The Alice Comedies. Die opent dus de Disneyparade, op de voet gevolgd door Mickey en Minnie Mouse in 1928. Het verliefde muizenkoppel maakt zijn debuut in de zwart-wittekenfilm 'Steamboat Willie'. Naast Mickey en Minnie verschijnen ook Captain Pete, een geit en een papegaai op het toneel. Pluto werd al in 1930 'geboren', maar kreeg pas een jaartje later zijn naam in The Moose Hunting, ofwel De Elandenjacht.

Donald Duck en zijn drie gekke neefjes Kwik, Kwek en Kwak verschenen midden jaren '30 op het scherm. Donald werd zelfs zo populair dat zijn voetafdruk sinds 1984 in The Walk of Fame staat. De kwajongensstreken van het guitige duo Knabbel en Babbel maken Donald wel eens het leven zuur. De ondeugende eekhoorntjes doen er alles aan om een zo groot mogelijke voedselvoorraad aan te leggen. Ten koste van Donald Duck natuurlijk. Een handige tip om ze uit elkaar te houden: Knabbel heeft een zwarte neus, Babbel een rode.

Walt Disney is niet alleen wereldberoemd geworden met zijn grappige cartoons. Ook met zijn verfilmingen van zowel klassieke als moderne sprookjes oogst hij gigantische successen. Sneeuwwitje en de zeven dwergen, Assepoester, De Schone Slaapster, Bambi,... Wie is er niet mee grootgebracht? De meer moderne sprookjes zoals Pocahontas, Mulan, De leeuwenkoning en De Klokkenluider van de Notre Dame zijn ook razend populair.

Vaak worden de tekenfilms van Disney onmiddellijk geplaatst onder de categorie kindertekenfilms. Dat klopt natuurlijk, toch hebben de sprookjes voldoende pit om ook bij volwassen kijkers in de smaak te vallen. Dat zal ongetwijfeld ook bij de nieuwe 'Finding Nemo' het geval zijn.

Inmiddels houdt Disney zich allang niet meer alleen met films bezig. er zijn de pretparken, de kledinglijn en het speelgoed. En binnenkort zal Disney ook een eigen consumentenlijn op de markt brengen met tv-toestellen, radio's en dvd-spelers. De televisie zal luidsprekers hebben in de vorm van Mickey Mouse-oortjes, de afstandsbediening wordt ontworpen voor kindervingertjes en het geluidsniveau kan je controleren aan de hand van een mini-Mickey die over het scherm wandelt. De tv's, wekkers, cd-spelers en personal video's komen in twee lijnen: de rood-gele Classic Line met eigen Disney-bedenksels als Mickey Mouse, de lichtpaars-roze Prinses-lijn met Sneeuwwitje en andere door Disney geadopteerde figuren.

In de hiernavolgende lijst verwijst de tekst tussen haakjes naar de filmtitel waarin het personage zijn eerste verschijning maakte. Sommige personnages met onbeduidende rollen of eenmalige verschijningen zijn weggelaten.

De lijst bevat wel alle namen uit de Encyclopedia of Walt Disney's Animated Characters.

174 personages in korte filmpjes

1. Julius (cat in Alice Comedies) 1924

2. Pete (Alices Tin Pony) 1925

3. Oswald the Lucky Rabbit - 1927

4. Mickey Mouse (Steamboat Willie) 1928

5. Minnie Mouse (Steamboat Willie) 1928

6. Clarabelle Cow (The Plow Boy) 1929

7. Horace Horsecollar (The Plow Boy) 1929

8. Satan (Hells Bells) 1930

9. Pluto (The Chain Gang) 1930

10. Pan (Playful Pan) 1930

11. The Ugly Duckling (The Ugly Duckling) 1931 & 1939

12. Goofy (Mickeys Revue) 1932

13. Flowers and Trees (Flowers and Trees) 1932

14. Neptune (King Neptune) 1932

15. Santa Claus (Santas Workshop) 1932

16. Otto the Baby Bird (Birds in the Spring) 1933

17. Noah (Father Noahs Ark) 1933

18. The Big Bad Wolf (Three Little Pigs) 1933

19. Fiddler Pig (Three Little Pigs) 1933

20. Fifer Pig (Three Little Pigs) 1933

21. Practical Pig (Three Little Pigs) 1933

22. The Pied Piper (Old King Cole) 1933

23. Mr. Sandman (Lullaby Land) 1933

24. Fifi (Plutos girlfriendPuppy Love) 1933

25. The Colonel (The Steeple-Chase) 1933)

26. Grasshopper (Grasshopper and the Ants) 1934

27. Donald Duck (The Wise Little Hen) 1934

28. The Wise Little Hen (The Wise Little Hen) 1934

29. Peter Pig (The Wise Little Hen) 1934

30. The Flying Mouse (The Flying Mouse) 1934

31. Morty (Mickeys nephewMickeys Steam-Roller) 1934

32. Ferdy (Mickeys nephewMickeys Steam-Roller) 1934

33. Clara Cluck (Orphans Benefit) 1934

34. Peter Penguin (Peculiar Penguins) 1934

35. Polly Penguin (Peculiar Penguins) 1934

36. Persephone (The Goddess of Spring) 1934

37. Judge Egg (created by Disney for Servants Entrance) 1934

38. Toby Tortoise (The Tortoise and the Hare) 1935

39. Max Hare (The Tortoise and the Hare) 1935

40. Friday (Mickeys Man Friday) 1935

41. Midas (The Golden Touch) 1935

42. Goldie (The Golden Touch) 1935

43. Ambrose (The Robber Kitten) 1935

44. Cock Robin (Who Killed Cock Robin?) 1935

45. Jenny Wren (Who Killed Cock Robin?) 1935

46. Muffy (Three Orphan Kittens) 1935

47. Fluffy (Three Orphan Kittens) 1935

48. Tuffy (Three Orphan Kittens) 1935

49. Cock o the Walk (Cock o the Walk) 1935

50-2. The Three Little Wolves (Three Little Wolves) 1936

53. Mortimer Mouse (Mickeys Rival) 1936

54. Elmer Elephant (Elmer Elephant) 1936

55. Tillie Tiger (Elmer Elephant) 1936

56-8. The Three Blind Mouseketeers (Three Blind Mouseketeers) 1936

59. Captain Katt (Three Blind Mouseketeers) 1936

60. Bobo (Mickeys Elephant) 1936

61. Abner (The Country Cousin) 1936

62. Monty (The Country Cousin) 1936

63. Daisy Duck (Don Donald) 1937

64. Little Hiawatha (Little Hiawatha) 1937

65. Hortense (ostrichDonalds Ostrich) 1937

66. Huey (Donalds Nephews) 1938

67. Dewey (Donalds Nephews) 1938

68. Louie (Donalds Nephews) 1938

69. Wynken (Wynken, Blynken and Nod) 1938

70. Blynken (Wynken, Blynken and Nod) 1938

71. Nod (Wynken, Blynken and Nod) 1938

72. Bianca (goldfishMickeys Parrot) 1938

73. Ferdinand the Bull (Ferdinand the Bull) 1938

74. Wilbur (Goofy and Wilbur) 1939

75. Gus Goose (Donalds Cousin Gus) 1939

76. Tootsie (penguinDonalds Penguin) 1939

77. Butch (bulldogBone Trouble) 1940

78. Little Whirlwind (The Little Whirlwind) 1941

79. Pluto, Junior (Pluto, Junior) 1942

80. Dinah (dachshund, Plutos girlfriendThe Sleepwalker) 1942

81. Little Hans (Education for Death) 1943

82. Germania (Education for Death) 1943

83. Ben Buzzard (Flying Jalopy) 1943

84. Chip (has black nosePrivate Pluto) 1943*

85. Dale (has red nosePrivate Pluto) 1943

86. Reason (Reason and Emotion) 1943

87. Emotion (Reason and Emotion) 1943

88. Chicken Little (Chicken Little) 1943

89. Monte (pelicanThe Pelican and the Snipe) 1944

90. Vidi (snipeThe Pelican and the Snipe) 1944

91. Ajax the Gorilla (Donald Duck and the Gorilla) 1944

92. The Spirit of Spring (Springtime for Pluto) 1944

93. Dolores (elephantTiger Trouble) 1945

94. Careless Charlie (Hookworm) 1945

95. Johnny Careless (Cleanliness Brings Health) 1945

96. Tommy Clean (Cleanliness Brings Health) 1945

97. Joe Burns (How Disease Travels) 1945

98. John Smith (How Disease Travels) 1945

99. Bill Jones (How Disease Travels) 1945

100. Johnny Jones (How Disease Travels) 1945

101. Bent-Tail (The Legend of Coyote Rock) 1945

102. Blackie (lambThe Legend of Coyote Rock) 1945

103. Lucifer (alley-catPlutos Kid Brother) 1946

104. Ronnie (puppyThe Purloined Pup) 1946

105. Susie (mama birdWet Paint) 1946

106. Johnnie (baby birdWet Paint) 1946

107. Marblehead (pelicanLighthouse Keeping) 1946

108. Salty (sealRescue Dog) 1947

109. Frankie (canaryFigaro and Frankie) 1947

110. Bootle Beetle (aka Billie BeetleBootle Beetle) 1947

111. Ezra Beetle (Bootle Beetle) 1947

112. Flutter Foot (snowshoe rabbitMail Dog) 1947

113. Snapshot III (racehorseTheyre Off) 1948

114. Old Moe(racehorseTheyre Off) 1948

115. Esther (emuMickey Down Under) 1948

116. Joey (baby kangarooDaddy Duck) 1948

117. Buzz-Buzz/Spike (beeInferior Decorator) 1948

118. Orville (baby birdPlutos Fledgling) 1948

119. Bent-Tail, Junior (coyoteSheep Dog) 1949

120. Mountain Lion [aka Louie] (Lion Around) 1950

121. Casey Jones (The Brave Engineer) 1950

122. Primo (Plutos "primitive instinct"Primitive Pluto) 1950

123. Milton (catPuss-Cafe) 1950

124. Humphrey the Bear (Hold That Pose) 1950

125. Morris, the Midget Moose (Morris, the Midget Moose) 1950

126. Mrs. Goofy (Fathers Are People) 1951

127. Goofy, Junior (Fathers Are People) 1951

128. Fred Stork (Cold Storage) 1951

129. Rover Boy #6 (horseDude Duck) 1951

130. Common Man (How to Catch a Cold) 1951

131. Common Sense (How to Catch a Cold) 1951

132. Clarice (chipmunkTwo Chips and a Miss) 1952

133. Lambert, the Sheepish Lion (Lambert, the Sheepish Lion) 1952

134. Susie, the Little Blue Coupe (Susie, the Little Blue Coupe) 1952

135. The Little House (The Little House) 1952

136. Witch Hazel (Trick or Treat) 1952

137. Beelzebub (broomTrick or Treat) 1952

138. Muldoon (copHow to Be a Detective) 1952

139. Professor Owl (Adventures in Music: Melody) 1953

140. Muncey (dogThe New Neighbor) 1953

141. Amos (mouseBen and Me) 1953

142. Flannery (station-masterPigs Is Pigs) 1954

143. The Ranger [J. Audubon Woodlore] (Grin and Bear It) 1954

144. Grandpa Duck (No Hunting) 1955

145. Old MacDonald (Jack and Old Mac) 1956

146. J.J. Fate (How to Have an Accident in the Home) 1956

147. Paul Bunyan (Paul Bunyan) 1958

148. Babe, the Blue Ox (Paul Bunyan) 1958

149. Cal McNab (narrator 1Paul Bunyan) 1958

150. Chris Crosshaul (narrator 2Paul Bunyan) 1958

151. Shot Gunderson (narrator 3Paul Bunyan) 1958

152. Joe Muffaw (steam-powered saw salesmanPaul Bunyan) 1958

153. Goliath II (baby elephantGoliath II) 1960

154. Windwagon Smith (The Saga of Windwagon Smith) 1961

155. Ludwig Von Drake (An Adventure in Color/ Mathmagic Land) 1961

156. Christopher Robin (Winnie the Pooh and the Honey Tree) 1966

157. Winnie the Pooh (Winnie the Pooh and the Honey Tree) 1966

158. Eeyore (donkeyWinnie the Pooh and the Honey Tree) 1966

159. Kanga (Winnie the Pooh and the Honey Tree) 1966

160. Roo (Winnie the Pooh and the Honey Tree) 1966

161. Rabbit (Winnie the Pooh and the Honey Tree) 1966

162. Piglet (Winnie the Pooh and the Honey Tree) 1966

163. Owl (Winnie the Pooh and the Honey Tree) 1966

164. Gopher (Winnie the Pooh and the Honey Tree) 1966

165. Scrooge McDuck (Scrooge McDuck and Money) 1967

166. Tigger (Winnie the Pooh and the Blustery Day) 1968

167. Heffalumps and Woozles (Winnie the Pooh) 1968

168. M.C. Bird (Its Tough to Be a Bird) 1969

169. Small One (The Small One) 1978

170. Bull (Rollercoaster Rabbit) 1990

171. Bonkers D. Bobcat (Petal to the Metal) 1992

172. Fawn Deer (Petal to the Metal) 1992

173. Dr. Frankenollie (Runaway Brain) 1995

174. The Monster (Runaway Brain) 1995

936 personages in langere films

1. Snow White (Snow White and the Seven Dwarfs) 1937

2. The Prince (Snow White and the Seven Dwarfs) 1937

3. Queen/Witch (Snow White and the Seven Dwarfs) 1937

4. Bashful (Snow White and the Seven Dwarfs) 1937

5. Doc (Snow White and the Seven Dwarfs) 1937

6. Dopey (Snow White and the Seven Dwarfs) 1937

7. Grumpy (Snow White and the Seven Dwarfs) 1937

8. Happy (Snow White and the Seven Dwarfs) 1937

9. Sleepy (Snow White and the Seven Dwarfs) 1937

10. Sneezy (Snow White and the Seven Dwarfs) 1937

11. Spirit of the Magic Mirror (Snow White and the Seven Dwarfs) 1937

12. Huntsman (Snow White and the Seven Dwarfs) 1937

13. Raven (Snow White and the Seven Dwarfs) 1937

14. Pinocchio (Pinocchio) 1940

15. Jiminy Cricket (Pinocchio) 1940

16. Geppetto (Pinocchio) 1940

17. Figaro (kittenPinocchio) 1940

18. Cleo (goldfishPinocchio) 1940

19. J. Worthington Foulfellow [aka Honest John] (foxPinocchio) 1940

20. Gideon (catPinocchio) 1940

21. Stromboli (puppeteerPinocchio) 1940

22. The Coachman (Pinocchio) 1940

23. Lampwick (Pinocchio) 1940

24. Monstro the Whale (Pinocchio) 1940

25. The Blue Fairy (Pinocchio) 1940

26. Dewdrop Fairies (Fantasia) 1940

27. Hop Low (smallest mushroomFantasia) 1940

28. Mushroom Dancers (Fantasia) 1940

29. Blossom Ballet (Fantasia) 1940

30. Goldfish (Fantasia) 1940

31. Thistle Boys(Fantasia) 1940

32. Orchid Girls (Fantasia) 1940

33. Autumn Fairies(Fantasia) 1940

34. Milkweed Ballet (Fantasia) 1940

35. Frost Fairies (Fantasia) 1940

36. Snowflake Fairies (Fantasia) 1940

37. Brooms (Fantasia) 1940

38. Yen Sid (sorcererFantasia) 1940

39. Pegasus (Fantasia) 1940

40. Baby Pegasus (Fantasia) 1940

41. Brudus (centaurFantasia) 1940

42. Melinda (centauretteFantasia) 1940

43. Bacchus (Fantasia) 1940

44. Jacchus (Bacchus donkey-unicornFantasia) 1940

45. Zeus (Fantasia) 1940

46. Vulcan (Fantasia) 1940

47. Iris (goddess of the rainbowFantasia) 1940

48. Apollo (sun godFantasia) 1940

49. Diana (hunting goddess/goddess of the moonFantasia) 1940

50. Morpheus (god of night, sleep, and dreamsFantasia) 1940

51. Cupids (Fantasia) 1940

52. Fauns (Fantasia) 1940

53. Centaurs (Fantasia) 1940

54. Centaurettes (Fantasia) 1940

55. Dinosaurs (Fantasia) 1940

56. Mademoiselle Upanova (lead ostrich dancerFantasia) 1940

57. Hyacinth Hippo (lead hippo dancerFantasia) 1940

58. Elephanchine (lead elephant dancerFantasia) 1940

59. Ben Ali Gator (lead alligator dancerFantasia) 1940

60. Chernabog (Bald Mountain demonFantasia) 1940

61. Demons (Fantasia) 1940

62. Ghosts (Fantasia) 1940

63. Pilgrims (Fantasia) 1940

64. Casey Jr. (The Reluctant Dragon) 1941

65. Clementine (cowThe Reluctant Dragon) 1941

66. Baby Weems (The Reluctant Dragon) 1941

67. Mr. John Weems (The Reluctant Dragon) 1941

68. Mrs. Weems (The Reluctant Dragon) 1941

69. Percy (horseThe Reluctant Dragon) 1941

70. The Boy (The Reluctant Dragon) 1941

71. Father (The Reluctant Dragon) 1941

72. The Reluctant Dragon (The Reluctant Dragon) 1941

73. Sir Giles (The Reluctant Dragon) 1941

74. Horse (The Reluctant Dragon) 1941

75. Dumbo (Dumbo) 1941

76. Timothy Mouse (Dumbo) 1941

77. Ringmaster (Dumbo) 1941

78. Messenger Stork (Dumbo) 1941

79. Mrs. Jumbo (Dumbo) 1941

80. Prissy (elephantDumbo) 1941

81. Matriarch(elephantDumbo) 1941

82. Giggles (elephantDumbo) 1941

83. Catty (elephantDumbo) 1941

84. Joe (elephant trainerDumbo) 1941

85. Skinny (leader of boysDumbo) 1941

86. Fat Crow (Dumbo) 1941

87. Dandy [or Jim] Crow (crow leaderDumbo) 1941

88. Glasses Crow (Dumbo) 1941

89. Preacher Crow (Dumbo) 1941

90. Straw Hat Crow (Dumbo) 1941

91. Bambi (Bambi) 1942

92. Bambis Mother (Bambi) 1942

93. Faline (Bambi) 1942

94. Aunt Ena (Falines motherBambi) 1942

95. Great Prince of the Forest (Bambi) 1942

96. Ronno (buckBambi) 1942

97. Friend Owl (Bambi) 1942

98. Flower (skunkBambi) 1942

99. Bambi Skunk (Flowers childBambi) 1942

100. Thumper (rabbitBambi) 1942

101. Mrs. Rabbit (Bambi) 1942

102. Miss Skunk (Bambi) 1942

103. Miss Bunny (Bambi) 1942

104. Mrs. Quail (Bambi) 1942

105. Mrs. Possum (Bambi) 1942

106. Mr. Mole (Bambi) 1942

107. Llama (Saludos Amigos) 1943

108. Boy with Flute (Saludos Amigos) 1943

109. Pedro (baby airplaneSaludos Amigos) 1943

110. Papa Plane (Saludos Amigos) 1943

111. Mama Plane (Saludos Amigos) 1943

112. Signal Tower (Saludos Amigos) 1943

113. Condor (Saludos Amigos) 1943

114. Horse (Saludos Amigos) 1943

115. Ostrich (Saludos Amigos) 1943

116. Jose [Joe] Carioca (parrotSaludos Amigos) 1943

117. Pierre (Victory Through Air Power) 1943

118. Fritz (Victory Through Air Power) 1943

119. The Eagle (Victory Through Air Power) 1943

120. The Octopus (Victory Through Air Power) 1943

121. Pablo (cold-blooded penguinThe Three Caballeros) 1945

122. Neptune (The Three Caballeros) 1945

123. The Gauchito (boyThe Three Caballeros) 1945

124. The Burrito (flying burroThe Three Caballeros) 1945

125. Panchito (roosterThe Three Caballeros) 1945

126. Aracuan Bird (The Three Caballeros) 1945

127. Grandpa Coy (Make Mine Music) 1946

128. Henry Coy (Make Mine Music) 1946

129. Grace Martin (Make Mine Music) 1946

130. Band-leader (Make Mine Music) 1946

131. Casey (Make Mine Music) 1946

132. Mudville Nine (Make Mine Music) 1946

133. Manager (Make Mine Music) 1946

134. Umpire (Make Mine Music) 1946

135. Peter (Make Mine Music) 1946

136. Wolf (Make Mine Music) 1946

137. Sasha (birdMake Mine Music) 1946

138. Sonia (duckMake Mine Music) 1946

139. Ivan (catMake Mine Music) 1946

140. Grandpa (Make Mine Music) 1946

141. Mischa (hunterMake Mine Music) 1946

142. Yascha (hunterMake Mine Music) 1946

143. Vladimir (hunterMake Mine Music) 1946

144. Johnnie Fedora (Make Mine Music) 1946

145. Alice Bluebonnet (Make Mine Music) 1946

146. Willie the Whale (Make Mine Music) 1946

147. Professor Tetti Tatti (Make Mine Music) 1946

148. Isolde (Make Mine Music) 1946

149. Whitey (seagullMake Mine Music) 1946

150. Brer Rabbit (Song of the South) 1946

151. Brer Fox (Song of the South) 1946

152. Brer Bear (Song of the South) 1946

153. Brer Possum (Song of the South) 1946

154. Brer Frog (Song of the South) 1946

155. Brer Fish (Song of the South) 1946

156. Mr. Bluebird (Song of the South) 1946

157. Bongo (bearFun and Fancy Free) 1947

158. Lulubelle (bearFun and Fancy Free) 1947

159. Lumpjaw (villain bearFun and Fancy Free) 1947

160. Willie the Giant (Fun and Fancy Free) 1947

161. Singing Harp (Fun and Fancy Free) 1947

162. The Cow (Fun and Fancy Free) 1947

163. Jenny (Melody Time) 1948

164. Joe (Melody Time) 1948

165. The Bee (Melody Time) 1948

166. Johnny Appleseed (Melody Time) 1948

167. Johnnys Angel (Melody Time) 1948

168. Little Toot (tugboatMelody Time) 1948

169. Big Toot (tugboatMelody Time) 1948

170. Pecos Bill (Melody Time) 1948

171. Widowmaker (horseMelody Time) 1948

172. Slue Foot Sue (Melody Time) 1948

173. Danny (black lambSo Dear to My Heart) 1949

174. Wise Old Owl (So Dear to My Heart) 1949

175. David (So Dear to My Heart) 1949

176. Goliath (So Dear to My Heart) 1949

177. Joshua (So Dear to My Heart) 1949

178. Robert the Bruce (So Dear to My Heart) 1949

179. J. Thaddeus Toad (The Adventures of Ichabod and Mr. Toad) 1949

180. Rat (The Adventures of Ichabod and Mr. Toad) 1949

181. Mole (The Adventures of Ichabod and Mr. Toad) 1949

182. Angus MacBadger (The Adventures of Ichabod and Mr. Toad) 1949

183. Cyril Proudbottom (The Adventures of Ichabod and Mr. Toad) 1949

184. Winkie (The Adventures of Ichabod and Mr. Toad) 1949

185. Prosecutor (The Adventures of Ichabod and Mr. Toad) 1949

186. Judge (The Adventures of Ichabod and Mr. Toad) 1949

187. Doctor (The Adventures of Ichabod and Mr. Toad) 1949

188. Court Clerk (The Adventures of Ichabod and Mr. Toad) 1949

189. Ichabod Crane (The Adventures of Ichabod and Mr. Toad) 1949

190. Katrina Van Tassel (Ichabod and Mr. Toad) 1949

191. Baltus Van Tassel (Ichabod and Mr. Toad) 1949

192. Brom Bones/Headless Horseman (Ichabod and Mr. Toad) 1949

193. Tilda (The Adventures of Ichabod and Mr. Toad) 1949

194. Gunpowder (horseThe Adventures of Ichabod and Mr. Toad) 1949

195. Cinderella (Cinderella) 1950

196. Prince Charming (Cinderella) 1950

197. Gus (mouseCinderella) 1950

198. Jaq (mouseCinderella) 1950

199. Suzy (mouseCinderella) 1950

200. Perla (mouseCinderella) 1950

201. Blossom (mouseCinderella) 1950

202. Luke (mouseCinderella) 1950

203. Mert (mouseCinderella) 1950

204. Bert (mouseCinderella) 1950

205. Lucifer (catCinderella) 1950

206. Lady Tremaine (stepmotherCinderella) 1950

207. Anastasia (stepsisterCinderella) 1950

208. Drizella (stepsisterCinderella) 1950

209. Fairy Godmother (Cinderella) 1950

210. King (Cinderella) 1950

211. Grand Duke (Cinderella) 1950

212. Bruno (dogCinderella) 1950

213. Major (horseCinderella) 1950

214. Alice (Alice in Wonderland) 1951

215. White Rabbit (Alice in Wonderland) 1951

216. Alices Sister (Alice in Wonderland) 1951

217. Mad Hatter (Alice in Wonderland) 1951

218. March Hare (Alice in Wonderland) 1951

219. Dormouse (Alice in Wonderland) 1951

220. Walrus (Alice in Wonderland) 1951

221. Carpenter (Alice in Wonderland) 1951

222. Queen of Hearts (Alice in Wonderland) 1951

223. King of Hearts (Alice in Wonderland) 1951

224. Tweedledee (Alice in Wonderland) 1951

225. Tweedledum (Alice in Wonderland) 1951

226. Cheshire Cat (Alice in Wonderland) 1951

227. Door Knob (Alice in Wonderland) 1951

228. Caterpillar/Butterfly (Alice in Wonderland) 1951

229. Dodo (Alice in Wonderland) 1951

230. Bill (lizardAlice in Wonderland) 1951

231. Dinah (Alices kittenAlice in Wonderland) 1951

232. Nesting Mother Bird (Alice in Wonderland) 1951

233. Oysters (Alice in Wonderland) 1951

234. Red Rose (Alice in Wonderland) 1951

235. Roses (Alice in Wonderland) 1951

236. Live Flowers (Alice in Wonderland) 1951

237. Playing Cards (Alice in Wonderland) 1951

238. Mome-raths (Alice in Wonderland) 1951

239. Rocking-horse Fly (Alice in Wonderland) 1951

240. Hedgehogs (Alice in Wonderland) 1951

241. Flamingoes (Alice in Wonderland) 1951

242. Mirror Bird (Alice in Wonderland) 1951

243. Glasses Bird (Alice in Wonderland) 1951

244. Bulb-horn Bird (Alice in Wonderland) 1951

245. Umbrella Birds (Alice in Wonderland) 1951

246. Shovel Bird (Alice in Wonderland) 1951

247. Bird-cage Bird (Alice in Wonderland) 1951

248. Hammer Birds (Alice in Wonderland) 1951

249. Pencil Birds (Alice in Wonderland) 1951

250. Drum Frog (Alice in Wonderland) 1951

251. Bread-and-butterflies (Alice in Wonderland) 1951

252. Fish (Alice in Wonderland) 1951

253. Lobsters (Alice in Wonderland) 1951

254. Starfish (Alice in Wonderland) 1951

255. Pelicans (Alice in Wonderland) 1951

256. Toucan (Alice in Wonderland) 1951

257. Eaglet (Alice in Wonderland) 1951

258. Brush-dog (Alice in Wonderland) 1951

259. Owl (Alice in Wonderland) 1951

260. Peter Pan (Peter Pan) 1953

261. Tinker Bell (Peter Pan) 1953

262. Wendy Darling (Peter Pan) 1953

263. John Darling (Peter Pan) 1953

264. Michael Darling (Peter Pan) 1953

265. George Darling (fatherPeter Pan) 1953

266. Mary Darling (motherPeter Pan) 1953

267. Nana (nurse dogPeter Pan) 1953

268. Captain Hook (Peter Pan) 1953

269. Mr. Smee (Peter Pan) 1953

270. Turk (piratePeter Pan) 1953

271. Black Murphy (piratePeter Pan) 1953

272. Mullins (piratePeter Pan) 1953

273. Starkey (piratePeter Pan) 1953

274. Skylights (piratePeter Pan) 1953

275. Bill Jukes (piratePeter Pan) 1953

276. Foxy (lost boyPeter Pan) 1953

277. Rabbit (lost boyPeter Pan) 1953

278-9. Raccoon Twins (lost boysPeter Pan) 1953

280. Cubby (lost boyPeter Pan) 1953

281. Skunk (lost boyPeter Pan) 1953

282. Tiger Lily (Indian princessPeter Pan) 1953

283. Indian Chief (Peter Pan) 1953

284. Crocodile (Peter Pan) 1953

285. Lady (cocker spanielLady and the Tramp) 1955

286. Tramp (muttLady and the Tramp) 1955

287. Jock (Scots terrierLady and the Tramp) 1955

288. Trusty (bloodhoundLady and the Tramp) 1955

289. Si (siamese catLady and the Tramp) 1955

290. Am (siamese catLady and the Tramp) 1955

291. Tony (Lady and the Tramp) 1955

292. Joe (Lady and the Tramp) 1955

293. Jim Dear (Lady and the Tramp) 1955

294. Darling (Lady and the Tramp) 1955

295. Aunt Sarah (Lady and the Tramp) 1955

296. Peg (dogpound dogLady and the Tramp) 1955

297. Boris (Russian wolfhoundLady and the Tramp) 1955

298. Toughy (mongrelLady and the Tramp) 1955

299. Nutsy (dogpound dogLady and the Tramp) 1955

300. Pedro (chihuahuaLady and the Tramp) 1955

301. Bull (English bulldogLady and the Tramp) 1955

302. Dachsie (dachshundLady and the Tramp) 1955

303. Beaver (Lady and the Tramp) 1955

304. Scamp (puppyLady and the Tramp) 1955

305. Pet-store Clerk (Lady and the Tramp) 1955

306. Policeman (Lady and the Tramp) 1955

307. Professor (Lady and the Tramp) 1955

308. Dog Catcher (Lady and the Tramp) 1955

309. Bill (dogpound guardLady and the Tramp) 1955

310. Princess Aurora/Briar Rose (Sleeping Beauty) 1959

311. Prince Phillip (Sleeping Beauty) 1959

312. Samson (horseSleeping Beauty) 1959

313. King Stefan (Sleeping Beauty) 1959

314. Queen (Sleeping Beauty) 1959

315. King Hubert (Sleeping Beauty) 1959

316. Flora (Sleeping Beauty) 1959

317. Fauna (Sleeping Beauty) 1959

318. Merryweather (Sleeping Beauty) 1959

319. Maleficent/Dragon (Sleeping Beauty) 1959

320. Raven (Sleeping Beauty) 1959

321. Goons (Sleeping Beauty) 1959

322. Lackey (Sleeping Beauty) 1959

323. Pongo (One Hundred and One Dalmatians) 1961

324. Perdita (One Hundred and One Dalmatians) 1961

325. Roger Radcliff (One Hundred and One Dalmatians) 1961

326. Anita Radcliff (One Hundred and One Dalmatians) 1961

327. Nanny (One Hundred and One Dalmatians) 1961

328. Cruella De Vil (One Hundred and One Dalmatians) 1961

329. Jasper Badun (One Hundred and One Dalmatians) 1961

330. Horace Badun (One Hundred and One Dalmatians) 1961

331. Rolly (puppyOne Hundred and One Dalmatians) 1961

332. Patch (puppyOne Hundred and One Dalmatians) 1961

333. Penny (puppyOne Hundred and One Dalmatians) 1961

334. Lucky (puppyOne Hundred and One Dalmatians) 1961

335. Freckles (puppyOne Hundred and One Dalmatians) 1961

336. Pepper (puppyOne Hundred and One Dalmatians) 1961

337. The Captain (horseOne Hundred and One Dalmatians) 1961

338. The Colonel (sheepdog101 Dalmatians) 1961

339. Sergeant Tibs (catOne Hundred and One Dalmatians) 1961

340. Danny (Great DaneOne Hundred and One Dalmatians) 1961

341. Prissy (Afghan houndOne Hundred and One Dalmatians) 1961

342. Coco (poodleOne Hundred and One Dalmatians) 1961

343. Lucy (gooseOne Hundred and One Dalmatians) 1961

344. Towser (houndOne Hundred and One Dalmatians) 1961

345. Labrador (One Hundred and One Dalmatians) 1961

346. Collie (One Hundred and One Dalmatians) 1961

347. Queenie (cowOne Hundred and One Dalmatians) 1961

348. Princess (cowOne Hundred and One Dalmatians) 1961

349. Duchess (cowOne Hundred and One Dalmatians) 1961

350. Thunderbolt (dog TV star101 Dalmatians) 1961

351. Dirty Dawson (One Hundred and One Dalmatians) 1961

352. Quizmaster (One Hundred and One Dalmatians) 1961

353. Miss Birdwell (One Hundred and One Dalmatians) 1961

354. Mr. Simpkins (One Hundred and One Dalmatians) 1961

355. Inspector Craven (One Hundred and One Dalmatians) 1961

356. Percival Fauncewater (One Hundred and One Dalmatians) 1961

357. Arthur/Wart (The Sword in the Stone) 1963

358. Merlin (The Sword in the Stone) 1963

359. Madam Mim (The Sword in the Stone) 1963

360. Sir Ector (The Sword in the Stone) 1963

361. Sir Kay (The Sword in the Stone) 1963

362. Archimedes (owlThe Sword in the Stone) 1963

363. Sir Pelinore (The Sword in the Stone) 1963

364. Bullfrog (The Sword in the Stone) 1963

365. Pike (The Sword in the Stone) 1963

366. Girl Squirrel (The Sword in the Stone) 1963

367. Granny Squirrel (The Sword in the Stone) 1963

368. Hawk (The Sword in the Stone) 1963

369. Wolf (The Sword in the Stone) 1963

370. Tiger (hound dogThe Sword in the Stone) 1963

371. Talbot (hound dogThe Sword in the Stone) 1963

372. Scullery Maid (The Sword in the Stone) 1963

373. Black Bart (The Sword in the Stone) 1963

374. Penguins (Mary Poppins) 1964

375. Merry-Go-Round Guard (Mary Poppins) 1964

376. Pearly Band (Mary Poppins) 1964

377. Fox (Mary Poppins) 1964

378. Reporters (Mary Poppins) 1964

379. Mowgli (The Jungle Book) 1967

380. Bagheera (pantherThe Jungle Book) 1967

381. King Louie (orangutanThe Jungle Book) 1967

382. Baloo (bearThe Jungle Book) 1967

383. Kaa (pythonThe Jungle Book) 1967

384. Shere Khan (tigerThe Jungle Book) 1967

385. Ziggy (vultureThe Jungle Book) 1967

386. Buzzie (vultureThe Jungle Book) 1967

387. Flaps (vultureThe Jungle Book) 1967

388. Dizzy (vultureThe Jungle Book) 1967

389. Rama (wolfThe Jungle Book) 1967

390. Akela (wolfThe Jungle Book) 1967

391. Colonel Hathi (elephantThe Jungle Book) 1967

392. Winifred (elephantThe Jungle Book) 1967

393. Baby Elephant (The Jungle Book) 1967

394. Bugler (elephantThe Jungle Book) 1967

395. Slob Elephant (The Jungle Book) 1967

396. Lieutenant Elephant (The Jungle Book) 1967

397. The Girl (The Jungle Book) 1967

398. Duchess (The Aristocats) 1970

399. Thomas OMalley (The Aristocats) 1970

400. Roquefort (mouseThe Aristocats) 1970

401. Edgar (butlerThe Aristocats) 1970

402. Madame Adelaide Bonfamille (The Aristocats) 1970

403. Berlioz (kittenThe Aristocats) 1970

404. Marie (kittenThe Aristocats) 1970

405. Toulouse (kittenThe Aristocats) 1970

406. Scat Cat (The Aristocats) 1970

407. Chinese Cat (The Aristocats) 1970

408. English Cat (The Aristocats) 1970

409. Italian Cat (The Aristocats) 1970

410. Russian Cat (The Aristocats) 1970

411. Abigail Gabble (gooseThe Aristocats) 1970

412. Amelia Gabble (gooseThe Aristocats) 1970

413. Uncle Waldo (gooseThe Aristocats) 1970

414. Frou-Frou (horseThe Aristocats) 1970

415. Napoleon (hound dogThe Aristocats) 1970

416. Lafayette (hound dogThe Aristocats) 1970

417. Georges Hautecourt (lawyerThe Aristocats) 1970

418. French Milkman (The Aristocats) 1970

419. King Leonidas (Bedknobs and Broomsticks) 1971

420. Mr. Codfish (Bedknobs and Broomsticks) 1971

421. Fisherman Bear (Bedknobs and Broomsticks) 1971

422. Secretary Bird (Bedknobs and Broomsticks) 1971

423. Ostrich (Bedknobs and Broomsticks) 1971

424. Cheetah (Bedknobs and Broomsticks) 1971

425. Kangaroo (Bedknobs and Broomsticks) 1971

426. Hippopotamus (Bedknobs and Broomsticks) 1971

427. Elephant (Bedknobs and Broomsticks) 1971

428. Rhinoceros (Bedknobs and Broomsticks) 1971

429. Crocodile (Bedknobs and Broomsticks) 1971

430. Hyena (Bedknobs and Broomsticks) 1971

431. Warthog (Bedknobs and Broomsticks) 1971

432. Gorilla (Bedknobs and Broomsticks) 1971

433. Mouse (Bedknobs and Broomsticks) 1971

434. Vultures (Bedknobs and Broomsticks) 1971

435. Octopus (Bedknobs and Broomsticks) 1971

436. Robin Hood (foxRobin Hood) 1973

437. Maid Marian (foxRobin Hood) 1973

438. Little John (bearRobin Hood) 1973

439. Prince John (lionRobin Hood) 1973

440. King Richard (lionRobin Hood) 1973

441. Sir Hiss (snakeRobin Hood) 1973

442. Lady Kluck (chickenRobin Hood) 1973

443. Friar Tuck (badgerRobin Hood) 1973

444. Allan-a-Dale (roosterRobin Hood) 1973

445. Sheriff of Nottingham (wolfRobin Hood) 1973

446. Trigger (vultureRobin Hood) 1973

447. Nutsy (vultureRobin Hood) 1973

448. Church Mouse [Sexton] (Robin Hood) 1973

449. Mother Rabbit (Robin Hood) 1973

450. Skippy (rabbitRobin Hood) 1973

451. Tagalong (rabbitRobin Hood) 1973

452. Sis (rabbitRobin Hood) 1973

453. Toby Turtle (Robin Hood) 1973

454. Mr. Turtle (Robin Hood) 1973

455. Mother Mouse (Robin Hood) 1973

456. Grandma Owl (Robin Hood) 1973

457. Grandpa Owl (Robin Hood) 1973

458. Otto (dogRobin Hood) 1973

459. Crocodile (Robin Hood) 1973

460. Country Dog (Robin Hood) 1973

461. Sheep Dog (Robin Hood) 1973

462. Bernard (mouseThe Rescuers) 1977

463. Miss Bianca (mouseThe Rescuers) 1977

464. Penny (The Rescuers) 1977

465. Rufus (catThe Rescuers) 1977

466. Madame Medusa (The Rescuers) 1977

467. Mr. Snoops (The Rescuers) 1977

468. Nero (crocodileThe Rescuers) 1977

469. Brutus (crocodileThe Rescuers) 1977

470. Orville (albatrossThe Rescuers) 1977

471. Evinrude (dragonflyThe Rescuers) 1977

472. Luke (muskratThe Rescuers) 1977

473. Ellie Mae (muskratThe Rescuers) 1977

474. Deacon (owlThe Rescuers) 1977

475. Deadeye (rabbitThe Rescuers) 1977

476. Digger (moleThe Rescuers) 1977

477. Gramps (turtleThe Rescuers) 1977

478. Chairmouse (The Rescuers) 1977

479. Doorman (The Rescuers) 1977

480. Mouse delegates (The Rescuers) 1977

481. Human delegates (The Rescuers) 1977

482. Mouse Scouts (The Rescuers) 1977

483. TV Interviewer (The Rescuers) 1977

484. Adoptive mother (The Rescuers) 1977

485. Adoptive father (The Rescuers) 1977

486. Orphans (The Rescuers) 1977

487. Bats (The Rescuers) 1977

488. Beachcomber mice (The Rescuers) 1977

489. Elliott (Petes Dragon) 1977

490. Tod (foxThe Fox and the Hound) 1981

491. Copper (houndThe Fox and the Hound) 1981

492. Big Mama (owlThe Fox and the Hound) 1981

493. Amos Slade (hunterThe Fox and the Hound) 1981

494. Vixey (foxThe Fox and the Hound) 1981

495. Widow Tweed (The Fox and the Hound) 1981

496. Chief (dogThe Fox and the Hound) 1981

497. Dinky (sparrowThe Fox and the Hound) 1981

498. Boomer (woodpeckerThe Fox and the Hound) 1981

499. Squeeks (caterpillarThe Fox and the Hound) 1981

500. Bear (The Fox and the Hound) 1981

501. Badger (The Fox and the Hound) 1981

502. Abigail (cowThe Fox and the Hound) 1981

503. Taran (The Black Cauldron) 1985

504. Eilonwy (The Black Cauldron) 1985

505. Gurgi (The Black Cauldron) 1985

506. Fflewddur Fflam (minstrelThe Black Cauldron) 1985

507. Dallben (wizardThe Black Cauldron) 1985

508. The Horned King (The Black Cauldron) 1985

509. Creeper (The Black Cauldron) 1985

510. King Eidilleg (The Black Cauldron) 1985

511. Doli (The Black Cauldron) 1985

512. Orgoch (witchThe Black Cauldron) 1985

513. Orddu (witchThe Black Cauldron) 1985

514. Orwen (witchThe Black Cauldron) 1985

515. Hen Wen (pigThe Black Cauldron) 1985

516. Basil (The Great Mouse Detective) 1986

517. Dr. Dawson (The Great Mouse Detective) 1986

518. Olivia Flaversham (The Great Mouse Detective) 1986

519. Hiram Flaversham (The Great Mouse Detective) 1986

520. Ratigan (The Great Mouse Detective) 1986

521. Toby (dogThe Great Mouse Detective) 1986

522. Felicia (catThe Great Mouse Detective) 1986

523. Fidget (batThe Great Mouse Detective) 1986

524. Queen Moustoria (The Great Mouse Detective) 1986

525. Mrs. Judson (The Great Mouse Detective) 1986

526. Bartholomew (drunken mouseThe Great Mouse Detective) 1986

527. Thugs (The Great Mouse Detective) 1986

528. Dancing Girl (The Great Mouse Detective) 1986

529. Bar Maid (The Great Mouse Detective) 1986

530. Bar Tender (The Great Mouse Detective) 1986

531. Pianist (The Great Mouse Detective) 1986

532. Juggling Octopus (The Great Mouse Detective) 1986

533. Lady Mouse (The Great Mouse Detective) 1986

534. Roger Rabbit (Who Framed Roger Rabbit) 1988

535. Jessica Rabbit (Who Framed Roger Rabbit) 1988

536. Baby Herman (Who Framed Roger Rabbit) 1988

537. Benny the Cab (Who Framed Roger Rabbit) 1988

538. Mrs. Herman (Who Framed Roger Rabbit) 1988

539. Bongo (gorillaWho Framed Roger Rabbit) 1988

540. Smart Ass (weaselWho Framed Roger Rabbit) 1988

541. Greasy (weaselWho Framed Roger Rabbit) 1988

542. Psycho (weaselWho Framed Roger Rabbit) 1988

543. Stupid (weaselWho Framed Roger Rabbit) 1988

544. Wheezy (weaselWho Framed Roger Rabbit) 1988

545. Lena Hyena (Who Framed Roger Rabbit) 1988

546. Bullets (Who Framed Roger Rabbit) 1988

547. Singing Sword (Who Framed Roger Rabbit) 1988

548. Octopus Bartender (Who Framed Roger Rabbit) 1988

549. Toon Doom (Who Framed Roger Rabbit) 1988

550. Oliver (kittenOliver & Company) 1988

551. Dodger (muttOliver & Company) 1988

552. Tito (chihuahuaOliver & Company) 1988

553. Einstein (Great DaneOliver & Company) 1988

554. Francis (bulldogOliver & Company) 1988

555. Rita (Afghan HoundOliver & Company) 1988

556. Fagin (Oliver & Company) 1988

557. Sykes (Oliver & Company) 1988

558. Roscoe (DobermanOliver & Company) 1988

559. DeSoto (DobermanOliver & Company) 1988

560. Jenny Foxworth (Oliver & Company) 1988

561. Winston (chaufferOliver & Company) 1988

562. Georgette (poodleOliver & Company) 1988

563. Louie (Oliver & Company) 1988

564. Pekingese (Oliver & Company) 1988

565. Ariel (The Little Mermaid) 1989

566. Prince Eric (The Little Mermaid) 1989

567. Sebastian (crabThe Little Mermaid) 1989

568. Flounder (The Little Mermaid) 1989

569. King Triton (The Little Mermaid) 1989

570. Ursula/Vanessa (The Little Mermaid) 1989

571. Flotsam (eelThe Little Mermaid) 1989

572. Jetsam (eelThe Little Mermaid) 1989

573. Scuttle (seagullThe Little Mermaid) 1989

574. Seahorse (The Little Mermaid) 1989

575. Grimsby (The Little Mermaid) 1989

576. Carlotta (The Little Mermaid) 1989

577. Max (English sheepdogThe Little Mermaid) 1989

578. Louis (The Little Mermaid) 1989

579. Aquata (The Little Mermaid) 1989

580. Andrina (The Little Mermaid) 1989

581. Arista (The Little Mermaid) 1989

582. Attina (The Little Mermaid) 1989

583. Adella (The Little Mermaid) 1989

584. Alana (The Little Mermaid) 1989

585. Shark (The Little Mermaid) 1989

586. Minister (The Little Mermaid) 1989

587. Seadog (The Little Mermaid) 1989

588. Laundrywoman (The Little Mermaid) 1989

589. Merlock (Ducktales: The MovieTreasure of the Lost Lamp) 1990

590. Dijon (Ducktales: The MovieTreasure of the Lost Lamp) 1990

591. Genie (Ducktales: The MovieTreasure...) 1990

592. Mrs. Featherby (Ducktales: The MovieTreasure...) 1990

593. Baby Elephant (Ducktales: The MovieTreasure...) 1990

594. Waitress (Ducktales: The MovieTreasure...) 1990

595. Master of Ceremonies (Ducktales: The Movie Treasure...) 1990

596. Wilbur (albatrossThe Rescuers Down Under) 1990

597. Jake (kangaroo ratThe Rescuers Down Under) 1990

598. Cody (The Rescuers Down Under) 1990

599. Percival McLeach (The Rescuers Down Under) 1990

600. Joanna (goanna lizardThe Rescuers Down Under) 1990

601. Frank (frilled-neck lizardThe Rescuers Down Under) 1990

602. Krebbs (koala bearThe Rescuers Down Under) 1990

603. Polly (platypusThe Rescuers Down Under) 1990

604. Red (kangarooThe Rescuers Down Under) 1990

605. Kookie (birdThe Rescuers Down Under) 1990

606. Snake (The Rescuers Down Under) 1990

607. Marahute (golden eagleThe Rescuers Down Under) 1990

608. Dowager (The Rescuers Down Under) 1990

609. Milktoast (The Rescuers Down Under) 1990

610. Francois (The Rescuers Down Under) 1990

611. Cricket Cook (The Rescuers Down Under) 1990

612. Doctor (mouseThe Rescuers Down Under) 1990

613. Telegraph Mice (The Rescuers Down Under) 1990

614. Baitmouse (The Rescuers Down Under) 1990

615. Faloo (kangarooThe Rescuers Down Under) 1990

616. Nelson (echidnaThe Rescuers Down Under) 1990

617. Sparky (flyThe Rescuers Down Under) 1990

618. Twister (snakeThe Rescuers Down Under) 1990

619. Razorback hog (The Rescuers Down Under) 1990

620. Codys Mother (The Rescuers Down Under) 1990

621. Ranger (The Rescuers Down Under) 1990

622. Belle (Beauty and the Beast) 1991

623. The Beast/Prince (Beauty and the Beast) 1991

624. Maurice (Beauty and the Beast) 1991

625. Gaston (Beauty and the Beast) 1991

626. Le Fou (Beauty and the Beast) 1991

627. Philippe (Beauty and the Beast) 1991

628. Monsieur DArque (Beauty and the Beast) 1991

629. Wolves (Beauty and the Beast) 1991

630. Birds (Beauty and the Beast) 1991

631. Baker (Beauty and the Beast) 1991

632. Marie (Beauty and the Beast) 1991

633. Butcher (Beauty and the Beast) 1991

634. Mother (Beauty and the Beast) 1991

635. Chimneysweep (Beauty and the Beast) 1991

636. Prisoner (Beauty and the Beast) 1991

637. Driver (Beauty and the Beast) 1991

638. Large Man (Beauty and the Beast) 1991

639-41. Three Young Guys (Beauty and the Beast) 1991

642-44. Bimbettes/Three Silly Girls (Beauty and the Beast) 1991

645. Blacksmith (Beauty and the Beast) 1991

646. Basketweaver (Beauty and the Beast) 1991

647. Matronly Woman (Beauty and the Beast) 1991

648. Hat-shop Owner (Beauty and the Beast) 1991

649. Hat Buyer (Beauty and the Beast) 1991

650. Fruit Shopper (Beauty and the Beast) 1991

651. Cheese Merchant (Beauty and the Beast) 1991

652. Cheese Buyer (Beauty and the Beast) 1991

653. Fabric Buyer (Beauty and the Beast) 1991

654. Bakers Customer (Beauty and the Beast) 1991

655. Fishmonger (Beauty and the Beast) 1991

656. Fishmongers Customers (Beauty and the Beast) 1991

657. Fat Crony (Beauty and the Beast) 1991

658. Tall Crony (Beauty and the Beast) 1991

659. Big Crony (Beauty and the Beast) 1991

660. Bartender (Beauty and the Beast) 1991

661. Bookseller (Beauty and the Beast) 1991

662. Mrs. Potts (Beauty and the Beast) 1991

663. Chip (Beauty and the Beast) 1991

664. Lumiere (Beauty and the Beast) 1991

665. Cogsworth (Beauty and the Beast) 1991

666. Wardrobe (Beauty and the Beast) 1991

667. Featherduster (Beauty and the Beast) 1991

668. Footstool (Beauty and the Beast) 1991

669. Hat Rack (Beauty and the Beast) 1991

670. Stove (Beauty and the Beast) 1991

671. Palanquin (Beauty and the Beast) 1991

672. Creamer (Beauty and the Beast) 1991

673. Dresser (Beauty and the Beast) 1991

674. Sugarbowl (Beauty and the Beast) 1991

675. Brush (Beauty and the Beast) 1991

676. Comb (Beauty and the Beast) 1991

677. Globe (Beauty and the Beast) 1991

678. Beer Steins (Beauty and the Beast) 1991

679. Aladdin (Aladdin) 1992

680. Abu (monkeyAladdin) 1992

681. Jasmine (Aladdin) 1992

682. Rajah (tigerAladdin) 1992

683. The Genie (Aladdin) 1992

684. The Sultan (Aladdin) 1992

685. The Flying Carpet (Aladdin) 1992

686. Jafar (Aladdin) 1992

687. Iago (parrotAladdin) 1992

688. Gazeem (thiefAladdin) 1992

689. Peddler (Aladdin) 1992

690. Palace Guard (Aladdin) 1992

691. Urchins (Aladdin) 1992

692. Street Vendors (Aladdin) 1992

693. Simba (The Lion King) 1994

694. Mufasa (The Lion King) 1994

695. Sarabi (The Lion King) 1994

696. Nala (The Lion King) 1994

697. Scar (The Lion King) 1994

698. Zazu (hornbill birdThe Lion King) 1994

699. Rafiki (baboonThe Lion King) 1994

700. Shenzi (hyenaThe Lion King) 1994

701. Banzai (hyenaThe Lion King) 1994

702. Ed (hyenaThe Lion King) 1994

703. Timon (meerkatThe Lion King) 1994

704. Pumbaa (warthogThe Lion King) 1994

705. Sarafina (Nalas motherThe Lion King) 1994

706. Wildebeests (The Lion King) 1994

707. Max (Goofys sonA Goofy Movie) 1995

708. PJ (Petes sonA Goofy Movie) 1995

709. Roxanne (Maxs girlfriendA Goofy Movie) 1995

710. Principal Mazur (A Goofy Movie) 1995

711. Stacey (A Goofy Movie) 1995

712. Bigfoot (A Goofy Movie) 1995

713. Lester (A Goofy Movie) 1995

714. Miss Maples (A Goofy Movie) 1995

715. Waitress (A Goofy Movie) 1995

716. Photo Studio Girl (A Goofy Movie) 1995

717. Lesters Grinning Girl (A Goofy Movie) 1995

718. Lisa (A Goofy Movie) 1995

719. Tourist Kid (A Goofy Movie) 1995

720. Chad (A Goofy Movie) 1995

721. Possum Park Emcee (A Goofy Movie) 1995

722. Security Guard (A Goofy Movie) 1995

723. Powerline (rock idolA Goofy Movie) 1995

724. Pocahontas (Pocahontas) 1995

725. Captain John Smith (Pocahontas) 1995

726. Chief Powhatan (Pocahontas) 1995

727. Meeko (raccoonPocahontas) 1995

728. Flit (hummingbirdPocahontas) 1995

729. Governor John Ratcliffe (Pocahontas) 1995

730. Percy (bulldogPocahontas) 1995

731. Grandmother Willow (Pocahontas) 1995

732. Kekata (shamanPocahontas) 1995

733. Kokoum (warriorPocahontas) 1995

734. Nakoma (Pocahontas best friendPocahontas) 1995

735. Namontack (warriorPocahontas) 1995

736. Wiggins (Ratcliffes butlerPocahontas) 1995

737. Thomas (Pocahontas) 1995

738. Ben (Pocahontas) 1995

739. Lon (Pocahontas) 1995

740. Quasimodo (The Hunchback of Notre Dame) 1996

741. Esmeralda (The Hunchback of Notre Dame) 1996

742. Judge Claude Frollo (The Hunchback of Notre Dame) 1996

743. Phoebus (The Hunchback of Notre Dame) 1996

744. Clopin (Gypsy kingThe Hunchback of Notre Dame) 1996

745. Victor (gargoyleThe Hunchback of Notre Dame) 1996

746. Hugo (gargoyleThe Hunchback of Notre Dame) 1996

747. Laverne (gargoyleThe Hunchback of Notre Dame) 1996

748. Djali (goatThe Hunchback of Notre Dame) 1996

749. Archdeacon (The Hunchback of Notre Dame) 1996

750. Quasimodos Mother (The Hunchback of Notre Dame) 1996

751. Baby Bird (The Hunchback of Notre Dame) 1996

752. The Old Heretic (The Hunchback of Notre Dame) 1996

753. Brutish Guard (The Hunchback of Notre Dame) 1996

754. Oafish Guard (The Hunchback of Notre Dame) 1996

755. Achilles (Phoebus horseThe Hunchback of Notre Dame) 1996

756. Hercules (Hercules) 1997

757. Megara/Meg (Hercules) 1997

758. Philoctetes/Phil (SatyrHercules) 1997

759. Pegasus (Flying horseHercules) 1997

760. Hades (Ruler of the UnderworldHercules) 1997

761. Pain (Hades lackeyHercules) 1997

762. Panic (Hades lackeyHercules) 1997

763. Zeus (Ruler of the Gods, father of HerculesHercules) 1997

764. Hera (Hercules motherHercules) 1997

765. Calliope (MuseHercules) 1997

766. Melpomene (MuseHercules) 1997

767. Terpsichore (MuseHercules) 1997

768. Thalia (MuseHercules) 1997

769. Clio (MuseHercules) 1997

770. Amphitryon (Hercules adopted fatherHercules) 1997

771. Alcmene (Hercules adopted motherHercules) 1997

772. Hermes (Messenger of the GodsHercules) 1997

773. Apollo (Hercules) 1997

774. Poseidon (Hercules) 1997

775. Aries (Hercules) 1997

776. Hephaestus (Hercules) 1997

777. Atropos (FateHercules) 1997

778. Clotho (FateHercules) 1997

779. Lachesis (FateHercules) 1997

780. Hydra (Thirty-headed monsterHercules) 1997

781. Nessus (CentaurHercules) 1997

782. Heavyset Woman (Thebes citizenHercules) 1997

783. Earthquake Lady (Thebes citizenHercules) 1997

784. Grouchy Old Man (Thebes citizenHercules) 1997

785. Black Market Sundial Salesman (Thebes citizenHercules) 1997

786. Fat Theban (Thebes citizenHercules) 1997

787. Burnt Man (Thebes citizenHercules) 1997

788. Snowball (Burnt Mans catHercules) 1997

789. Penelope (Amphitryons donkeyHercules) 1997

790. Demitrius (boyHercules) 1997

791. Ithicles (boyHercules) 1997

792. Ice Titan (Hercules) 1997

793. Lava Titan (Hercules) 1997

794. Rock Titan (Hercules) 1997

795. Wind Titan (Hercules) 1997

796. Cyclops (Hercules) 1997

797-9. Nymphs (Hercules) 1997

800. Cerberus (guardian of the underworldHercules) 1997

801. Charon (skeleton, Hades boatmanHercules) 1997

802. Fa Mulan (Mulan) 1998

803. Fa Zhou (Mulans fatherMulan) 1998

804. Fa Li (Mulans motherMulan) 1998

805. Grandmother Fa (Mulans grandmotherMulan) 1998

806. Captain Li Shang (Mulan) 1998

807. General Li (Shangs fatherMulan) 1998

808. Mushu (dragonMulan) 1998

809. Cri-Kee (cricketMulan) 1998

810. Khan (horseMulan) 1998

811. Little Brother (dogMulan) 1998

812. Shan-Yu (Leader of the HunsMulan) 1998

813. Falcon (Mulan) 1998

814. The Emperor (Mulan) 1998

815. Chi Fu (Minister to the EmperorMulan) 1998

816. Yao (soldierMulan) 1998

817. Chien-Po (soldierMulan) 1998

818. Ling (soldierMulan) 1998

819. The Matchmaker (Mulan) 1998

820. Tarzan (Tarzan) 1999

821. Jane Porter (Tarzan) 1999

822. Professor Porter (Janes fatherTarzan) 1999

823. Terk (gorillaTarzan) 1999

824. Kala (gorillaTarzan) 1999

825. Kerchak (gorillaTarzan) 1999

826. Tantor (elephantTarzan) 1999

827. Clayton (Tarzan) 1999

828. Tarzans mother (Tarzan) 1999

829. Tarzans father (Tarzan) 1999

830. Flynt (Terks gorilla friendTarzan) 1999

831. Mungo (Terks gorilla friendTarzan) 1999

832. Sabor (LeopardTarzan) 1999

833. Baby baboon (Tarzan) 1999

834. Baboons (Tarzan) 1999

835. Gorillas (Tarzan) 1999

836. Ship Captain (Tarzan) 1999

837. Thugs (Tarzan) 1999

838. Baby humpback whale (Fantasia/2000), 2000

839. Family of humpback whales (Fantasia/2000), 2000

840. Seagulls (Fantasia/2000), 2000

841. George Gershwin playing the piano (Fantasia/2000), 2000

842. Duke the Riveter (Fantasia/2000), 2000

843. Jobless Joe (Fantasia/2000), 2000

844. Rachel (Little girlFantasia/2000), 2000

845. Mom and Dad (Rachels parentsFantasia/2000), 2000

846. Nanny (Fantasia/2000), 2000

847. John (Fantasia/2000), 2000

848. Margaret (Johns wifeFantasia/2000), 2000

849. Foo Foo (John and Margarets dogFantasia/2000), 2000

850. Tin Soldier (Fantasia/2000), 2000

851. Ballerina (Fantasia/2000), 2000

852. Jack-in-the-box (Fantasia/2000), 2000

853. Rats (Fantasia/2000), 2000

854. Fish (Fantasia/2000), 2000

855. Fishermen (Fantasia/2000), 2000

856. Little boy (Fantasia/2000), 2000

857. Fish monger (Fantasia/2000), 2000

858. Female servant (Fantasia/2000), 2000

859. Snotty Six (Group of six flamingosFantasia/2000), 2000

860. Our Hero (seventh flamingoFantasia/2000), 2000

861. Sorcerer (Fantasia/2000), 2000

862. Mickey Mouse (Fantasia/2000), 2000

863. Brooms (Fantasia/2000), 2000

864. Donald Duck (Fantasia/2000), 2000

865. Daisy Duck (Fantasia/2000), 2000

866. Dragon (Fantasia/2000), 2000

867. Unicorn (Fantasia/2000), 2000

868. Gryphon (Fantasia/2000), 2000

869. Birds (Fantasia/2000), 2000

870. Various pairs of animals (Fantasia/2000), 2000

871. Noah (Fantasia/2000), 2000

872. Elk (Fantasia/2000), 2000

873. Firebird (Fantasia/2000), 2000

874. Sprite (Fantasia/2000), 2000

875. Emperor Kuzco (The Emperors New Groove) 2000

876. Kuzco Llama (The Emperors New Groove) 2000

877. Kuzco Turtle (The Emperors New Groove) 2000

878. Kuzco Parrot (The Emperors New Groove) 2000

879. Kuzco Whale (The Emperors New Groove) 2000

880. Yzma (Kuzcos advisorThe Emperors New Groove) 2000

881. Yzma Cat (The Emperors New Groove) 2000

882. Pacha (peasantThe Emperors New Groove) 2000

883. Kronk (Yzmas manservantThe Emperors New Groove) 2000

884. Kronk Angel (The Emperors New Groove) 2000

885. Krong Devil (The Emperors New Groove) 2000

886. Chicha (The Emperors New Groove) 2000

887. Tipo (Pacha's sonThe Emperors New Groove) 2000

888. Chaca (The Emperors New Groove) 2000

889. Misty (Pacha's llama The Emperors New Groove) 2000

890. Bucky the Squirrel (The Emperors New Groove) 2000

891. Theme Song Guy (The Emperors New Groove) 2000

892. Waitress (The Emperors New Groove) 2000

893. Old Man (The Emperors New Groove) 2000

894. Official (The Emperors New Groove) 2000

895. Milo James (Cartographer - Atlantis, the Lost Empire) 2001

896. Thaddeus Thatch (Atlantis, the Lost Empire) 2001

897. Commander Lyle Tiberius Rourke (Atlantis, the Lost Empire) 2001

898. Princess Kida Kidagakash (Atlantis, the Lost Empire) 2001

899. Vincenzo "Vinny" Santorini (Atlantis, the Lost Empire) 2001

900. Dr. Joshua Strongbear Sweet (Atlantis, the Lost Empire) 2001

901. Helga Katrina Sinclair (Atlantis, the Lost Empire) 2001

902. Audrey Rocio Ramirez (Atlantis, the Lost Empire) 2001

903. Wilhelmina Bertha Packard (Atlantis, the Lost Empire) 2001

904. Fenton Q. Harcourt (Atlantis, the Lost Empire) 2001

905. Preston B. Whitmore (Atlantis, the Lost Empire) 2001

906. Jebidiah "Cookie" Farnsworth (Atlantis, the Lost Empire) 2001

907. Gaetan "Mole" Molière (Atlantis, the Lost Empire) 2001

908. King Kashekim Nedakh (Atlantis, the Lost Empire) 2001

909. Leviathon (Atlantis, the Lost Empire) 2001

910. Stitch / Genetic Experiment 626 (Lilo & Stitch) 2002

911. Lilo (Lilo & Stitch) 2002

912. Nani (Lilo & Stitch) 2002

913. Cobra Bubbles (Lilo & Stitch) 2002

914. Jumba (Lilo & Stitch) 2002

915. Pleakley (Lilo & Stitch) 2002

916. David Kawena (Lilo & Stitch) 2002

917. Grand Councilwoman (Lilo & Stitch) 2002

918. Captain Gantu (Lilo & Stitch) 2002

919. Hula Teacher (Lilo & Stitch) 2002

920. Rescue Lady (Lilo & Stitch) 2002

921. Ms. Hasagawa (Lilo & Stitch) 2002

922. Myrtle Edmonds (Lilo & Stitch) 2002

923. John Silver (Treasure Planet) 2002

924. Jim Hawkins (Treasure Planet) 2002

925. Captain Amelia (Treasure Planet) 2002

926. Doctor Doppler (Treasure Planet) 2002

927. B.E.N. (Treasure Planet) 2002

928. Billy Bones (Treasure Planet) 2002

929. Mr. Arrow (Treasure Planet) 2002

930. Sarah (Treasure Planet) 2002

931. Scroop (Treasure Planet) 2002

932. Morph (Treasure Planet) 2002

933. Young Jim (Treasure Planet) 2002

934. Onus (Treasure Planet) 2002

935. Narrator (Treasure Planet) 2002

936. Hands (Treasure Planet) 2002