Amerikanen waakzamer dan ooit tijdens Oscars
In Hollywood gelden momenteel nooit geziene veiligheidsmaatregelen om de 75ste Oscaruitreiking, die volgende zondag plaatsvindt, in goede banen te leiden. De organisatoren ontkennen elk uitstel in geval van een oorlog in Irak.
BR> Heel wat straten die naar de plaats lopen waar het jaarlijkse grote filmfeest plaats heeft, het Kodak Theater, zijn volgens de politie deze week verboden voor verkeer. Zondag worden interventie-eenheden en zo'n 700 bewakers in de nabijheid van het Kodak Theater opgesteld. Daar maken dan zo'n 3.500 genodigden hun opwachting. Ook alle vliegverkeer boven Hollywood is zondag verboden.
De organisatie heeft in ieder geval laten weten dat de uitreiking zeker plaatsvindt, ook als er een oorlog uitbreekt in Irak. Vermoedelijk zal zender ABC dan af en toe de glitter en glamour onderbreken voor korte nieuwsberichten. Ofwel wordt de kijker op de hoogte gehouden via een balk onderaan het scherm.
Tot nu toe werd de uitreiking van de oscars nog maar drie keer uitgesteld: in 1938 door de overstroming in Los Angeles, in 1968 na de moord op de zwarte dominee Martin Luther King en in 1981 na de poging tot een aanslag op president Ronald Reagan.
Hoofdpunten
Vrachtwagen met hulp uit Genk bereikt Turks rampgebied: “Kinderen op blote voeten bij -10. Het is om te wenen”
Heusdense (66) overleden na aardbeving in Turkije: “Mijn mama is vandaag begraven, het is niet te vatten”
Lizzy (30) uit Peer ontsnapt ternauwernood uit instortend flatgebouw in Turkije
Diestse moskee in actie voor slachtoffers aardbeving Turkije: “Drie familieleden zijn omgekomen”