Crisis Antwerpen: bijkomend advies door klacht Dewinter
Door een klacht van de Antwerpse Vlaams Blok-fractieleider Filip Dewinter tegen Patrick Janssens (sp.a) zijn de Antwerpse procureur en procureur-generaal verplicht om een bijkomend advies te formuleren rond de voordracht van Patrick Janssens als burgemeester van Antwerpen.
Dat heeft de Antwerpse advocaat-generaal Jean-Pierre Van den Eede aan Belga laten eten. De procureur-generaal maakte vrijdagnamiddag haar advies samen met dat van de Antwerpse en Turnhoutse procureur over aan gouverneur Paulus. Door de klacht van Dewinter moeten er nu bijkomende adviezen komen.
De nieuwe adviezen zullen pas maandag in de loop van de dag aan de Antwerpse gouverneur worden overgemaakt. Die moet die adviezen dan nog doorspelen aan Vlaams minister Van Grembergen vooraleer die een besluit kan nemen over de aanstelling van Janssens. Volgens Van de Eede is het dan ook uitgesloten dat Janssens maandagavond voor de gemeenteraad de eed zal afgelegd hebben.
Hoofdpunten
Man zwaargewond nadat boom tijdens kappen op zijn hoofd valt in Oudsbergen
Limburg op een zucht van 900.000 inwoners door oorlogsvluchtelingen uit Oekraïne
UHasselt ontwikkelt dataplatform in strijd tegen darmkanker: “Al 750 nieuwe gevallen dit jaar”
Boerderij in Tessenderlo moet wijken voor piepklein stukje “zoekzone” voor natuurherstel