Vijftigtal mensen betogen bij luchthaven Oostende
Bij de luchthaven van Oostende hebben zaterdagmorgen een vijftigtal jongeren actie gevoerd tegen de oorlog in Irak en het gebruik van de luchthaven van Oostende voor militaire transporten. Negen betogers zijn administratief aangehouden. De actie werd rond 14.00 uur beëindigd.
De manifestanten probeerden het hoofdgebouw van de luchthaven te betreden en over de omheining van de tarmac te klimmen. Negen actievoerders werden daarom administratief opgepakt.
Bij de klimpartij over de omheining raakte ook één man lichtgewond. De jonge Gentenaar werd naar het ziekenhuis gebracht.
Bij de actievoerders waren drie Agalev-parlementsleden: Peter Vanhoutte, Leen Laenens en Vlaams parlementslid Veerle Declercq. De politie was met 30 manschappen aanwezig.
Hoofdpunten
Zo bewijst privédetective of je partner vreemdgaat: “Als je deze job doet, moet je niet bang zijn”
Vicky verloor haar broertje 30 jaar geleden: “Zie ongeval nog elke dag voor me”
SOS Budget: win droomreizen, een jaar gratis boodschappen en een jaar gratis tanken
Herman Verbruggen mist Skiwi al: “Ik ben echt heel erg teleurgesteld. Ik keek uit naar het vervolg”