Horeca-uitbaters halen Coca-Cola van de kaart
In verschillende Duitse steden halen horeca-uitbaters Coca-Cola en Amerikaanse whisky van de kaart. Dat meldt de "Hamburger Morgenpost". Ze reageren daarmee op de eerdere Amerikaanse boycot van Franse wijn.
Met de actie willen de uitbaters naar eigen zeggen geen anti-Amerikaanse proteststem uitbrengen, maar eerder reageren tegen de oorlog in Irak. "We willen duidelijk maken dat er voor Irak andere oplossingen zijn dan oorlog", verduidelijkt Hervé Kerouredan, zaakvoerder van een Bretoense tea-room in Hamburg. In Hamburg zouden zo een tiental uitbaters aan de actie deelnemen, maar ook in andere steden als Bonn zijn al soortgelijke initiatieven genomen.
In België zijn nog geen acties gesignaleerd. Volgens Frédéric de Ridder, woordvoerder van Coca-Cola voor België en Luxemburg, ziet de Belgische vestiging van Coca-Cola zich trouwens niet als een Amerikaanse, maar als een Belgische firma.
Hoofdpunten
Heusdense overleden na aardbeving in Turkije: “Ze was een tante uit de duizend”
LIVE. Zware aardbeving treft Turkije en Syrië
Kampse Duaa ziet hoe familie in Syrië na aardbeving leeft tussen hoop en vrees: “Er is meer angst dan tijdens de oorlog”
Syrisch jongetje krijgt water in een dopje voordat hij van onder het puin gered wordt