WK zwemmen in Fukuoka: uitslagen tiende dag

FUKUOKA -

Uitslagen van de tiende dag van de wereldkampioenschappen zwemmen (groot bad), woensdag in Fukuoka.

AFP

BR>

ZWEMMEN Mannen: 200 m school (halve finales, de 8 beste tijden naar de finale):

1. Maxim Podoprigora (Oos) 2'11"65

2. Kosuke Kitajima (Jap) 2'12"21

3. Regan Harrison (Aus) 2'12"34

4. Dmenico Fioravanti (Ita) 2'12"70

5. Brendan Hansen (VSt) 2'13"13

6. Glenn Edward Moses (VSt) 2'13"27

7. Davide Rummolo (Ita) 2'13"40

8. Daniel Malek (Tsj) 2'13"75

------------------------------------------

9. Morgan Knabe (Can) 2'14"11

10. Jose Couto (Por) 2'15"27

11. Martin Gustafsson (Zwe) 2'15"32

12. Hugues Duboscq (Fra) 2'15"87

13. Jakob Johann Sveinsson (Ijs) 2'16"61

14. Yoshiaki Okita (Jap) 2'17"02

Gediskwalificeerd: Dmitri Komornikov (Rus) en Ian Edmond (GBr)

100 m vlinder (halve finales, acht beste tijden naar de finale):

1. Lars Frölander (Zwe) 52"17

2. Michael Klim (Aus) 52"50

3. Takashi Yamamoto (Jap) 52"55

4. Ian Crocker (VSt) 52"63

5. Michael Mintenko (Can) 52"81

6. Geoff Huegill (Aus) 52"91

7. Franck Esposito (Fra) 52"96

8. Vladislav Kulikov (Rus) 52"98

-------------------------------------------

9. Jere Hard (Fin) 53"08

10. Denys Sylantyev (Oek) 53"17

11. Tero Valimaa (Fin) 53"19

11. Andriy Serdinov (Oek) 53"19

13. Thomas Rupprath (Dui) 53"27

14. Igor Martchenko (Rus) 53"67

15. Joris Keizer (Ned) 53"72

16. Ouyang Kunpeng (Chn) 54"00

200 m vrije slag (finale):

1. Ian Thorpe (Aus) 1'44"06 (WR)

2. Pieter van den Hoogenband (Ned) 1'45"81

3. Klete Keller (VSt) 1'47"10

4. Emiliano Brembilla (Ita) 1'47"58

5. William Kirby (Aus) 1'48"13

6. Jacob Carstensen (Den) 1'48"86

7. Mark Johnston (Can) 1'49"39

8. Scott Goldblatt (VSt) 1'49"54

50 m rug (finale):

1. Randall Bal (VSt) 25"34

2. Thomas Rupprath (Dui) 25"44

3. Matt Welsh (Aus) 25"49

4. Stev Theloke (Dui) 25"69

5. Mariusz Siembida (Pol) 25"82

6. Riley Janes (Can) 25"98

7. Josh Watson (Aus) 26"05

8. Viatesjlav Shyrshov (Oek) 26"40

200 m wissel (halve finales, acht beste tijden naar finale):

1. Thomas Wilkens (VSt) 2'00"45

2. Alessio Boggiatto (Ita) 2'00"49

3. Justin Norris (Aus) 2'01"07

4. George Bovell (Tri) 2'01"35

5. Jiro Miki (Jap) 2'01"46

6. Massimiliano Rosolino (Ita) 2'01"57

7. Takahiro Mori (Jap) 2'01"67

8. Curtis Myden (Can) 2'01"70

------------------------------------------

9. Brian Johns (Can) 2'02"45

10. Robert Margalis (Vst) 2'02"71

11. Dean Kent (NZe) 2'02"85

12. Grant Mcgregor (Aus) 2'04"00

13. Micky Halika (Isr) 2'04"38

14. Ioannis Kokkodis (Gri) 2'04"79

15. Brenton Cabello (Spa) 2'05"15

16. Peter Mankoc (Slo) 2'05"20

Vrouwen: 100 m vrije slag (finale):

1. Inge de Bruijn (Ned) 54"18

2. Katrin Meissner (Dui) 55"07

3. Sandra Voelker (Dui) 55"11

4. Martina Moravcova (Slk) 55"12

5. Elena Poptchenko (WRu) 55"19

6. Xu Yanwei (Chn) 55"38

7. Johanna Sjoberg (Zwe) 55"42

8. Sarah Ryan (Aus) 55"53

200 m rug (halve finales, acht beste tijden naar finale):

1. Diana Mocanu (Roe) 2'10"59

2. Joanna Fargus (GBr) 2'11"61

3. Jennifer Fratesi (Can) 2'11"65

4. Nicole Hetzer (Dui) 2'11"69

5. Clementine Stoney (Aus) 2'12"05

6. Stanislava Komarova (Rus) 2'12"11

7. Aya Terakawa (Jap) 2'12"47

8. Antje Buschschulte (Dui) 2'12"78

------------------------------------------

9. Reiko Nakamura (Jap) 2'13"42

10. Katy Sexton (GBr) 2'14"37

11. Jamie Reid (VSt) 2'14"57

12. Jessica Aveyard (VSt) 2'14"67

13. Zhan Shu (Chn) 2'15"31

14. Elizabeth Wycliffe (Can) 2'15"38

15. Anu Koivisto (Fin) 2'15"64

16. Valentina Georgiana Brat (Roe) 2'17"02

50 m vlinder (halve finales, acht beste tijden naar finale):

1. Inge de Bruijn (Ned) 26"10

2. Therese Alshammar (Zwe) 26"18

3. Anna-Karin Kammerling (Zwe) 26"56

4. Natalie Coughlin (VSt) 26"64

5. Petria Thomas (Aus) 26"78

6. Karen Egdal (Den) 26"87

7. Otylia Yedrzejczak (Pol) 27"05

8. Ruan Yi (Chn) 27"10

------------------------------------------

9. Urska Slapsak (Slo) 27"12

10. Alison Sheppard (GBr) 27"15

11. Junko Onishi (Jap) 27"17

12. Mary Descenza (VSt) 27"18

12. Vered Borochovski (Isr) 27"18

14. Natalia Soutiaguina (Rus) 27"46

15. Fabienne Dufour (Bel) 27"49

16. Elena Poptchenko (WRu) 27"69

200 m school (finale):

1. Agnes Kovacs (Hon) 2'24"90

2. Qi Hui (Chn) 2'25"09

3. Luo Xuejuan (Chn) 2'25"29

4. Leisel Jones (Aus) 2'25"46

5. Kristy Kowal (VSt) 2'25"84

6. Beatrice Caslaru (Roe) 2'25"92

7. Olga Bakaldina (Rus) 2'26"83

8. Mirna Jukic (Oos) 2'27"96

De uitslag van de finale van de 4x200 m vrouwen zal donderdag beken dgemaakt worden.

SCHOONSPRINGEN Vrouwen: 10 m (finale):

1. Xu Mian (Chn) 532,65 punten

2. Duan Qing (Chn) 522,54

3. Loudy Tourky (Aus) 511,50

4. Olena Zhupina (Oek) 507,90

5. Myriam Boileau (Can) 481,81

6. Takiri Miyazaki (Jap) 480,78

7. Annika Walter (Dui) 461,34

8. Svetlana Timoshinina (Rus) 458,67

9. Christin Steuer (Dui) 445,20

10. Juliana Veloso (Bra) 440,52

11. Olga Khristoforova (Kaz) 439,74

12. Olga Klokova (Rus) 413,82

WATERPOLO Mannen: Groep E:

Joegoslavië - Hongarije 8 - 7

Kazachstan - Slovakije 10 - 7

Griekenland - Italië 8 - 7

Stand:

1. Joegoslavië 3 zege/1 gelijkspel

2. Hongarije 3 zeges/1 nederlaag

3.Italië 2 zeges/1 gelijkspel/1 nederlaag

4. Griekenland 2 zeges/2 nederlagen

5. Kazachstan 1 zege/3 nederlagen

6. Slovakije 4 nederlagen

Groep F:

Spanje - Nederland 10 - 5

Verenigde Staten - Australië 6 - 5

Rusland - Kroatië 8 - 7

Stand:

1. Spanje 4 zeges

2. Rusland 4 zeges

3. Kroatië 2 zeges/2 nederlagen

4. Nederland 1 zege/3 nederlagen

5. Verenigde Staten 1 zege/3 nederlagen

6. Australië 4 nederlagen

Vrouwen: Kwartfinales:

Verenigde Staten - Griekenland 10 - 3

Canada - Rusland 9 - 8

Italië - Australië 4 - 1

Hongarije - Kazakstan 12 - 5

Wedstrijden voor de 9de tot de 12de plaats:

Brazilië - Japan 5 - 5

Nederland - Nieuw-Zeeland 14 - 3