WK ski: Mario Matt (Oos) wint slalom

SANKT ANTON -

De Oostenrijker Mario Matt won zaterdag de slalom bij de mannen op de laatste proef van de wereldkampioenschappen alpijns skiën in Sankt Anton. De thuisskiër was met een tijd van 1:39.66 over twee manches 15/100en seconden sneller dan zijn landgenoot Benjamin Raich (1:39.81). De Sloveen Mitja Kunc pakte het brons in 1:40.36. Onze landgenoot Jeroen Vanden Bogaert werd 43e in de eerste manche, maar gaf op in de tweede.

AFP

BR>

Meer dan 50.000 toeschouwers, waaronder de Russiche president Vladimir Putin, zagen Matt zijn tweede WK-medaille grijpen na het zilver in de combiné. Daarmee is hij samen met de Noor Kjetil Andre Aamodt, die ook goud en zilver pakte, de meest succesrijke figuur van het afgelopen WK.

Uitslag WK slalom:

1. Mario Matt (Oos) 1:39.66 (50.22 + 49.44)

2. Benjamin Raich (Oos) 1:39.81 (50.18 + 49.63)

3. Mitja Kunc (Slo) 1:40.36 (51.52 + 48.84)

4. Heinz Schilchegger (Oos) 1:40.60 (50.41 + 50.19)

5. Rene Mlekuz (Slo) 1:40.70 (51.62 + 49.08)

6. Rainer Schoenfelder (Oos) 1:40.86 (51.47 + 49.39)

7. Kjetil-André Aamodt (Noo) 1:40.94 (51.27 + 49.67)

8. Jure Kosir (Slo) 1:41.01 (51.91 + 49.10)

9. Pierrick Bourgeat (Fra) 1:41.29 (51.69 + 49.60)

10. Kentaro Minagawa (Jap) 1:41.53 (52.00 + 49.53)

11. Ole-Christian Furuseth (Noo) 1:41.69 (52.50 + 49.19)

12. Sébastien Amiez (Fra) 1:41.98 (52.26 + 49.72)

13. Thomas Grandi (Can) 1:42.06 (52.61 + 49.45)

14. Markus Eberlé (Dui) 1:42.17 (52.67 + 40.50)

15. Giorgio Rocca (Ita) 1:43.71 (52.90 + 50.81)

16. Alain Baxter (Sch) 1:43.84 (52.68 + 51.16)

17. Sergio Bergamelli (Ita) 1:43.88 (52.90 + 50.96)

18. Markus Larsson (Zwe) 1:44.07 (53.28 + 50.79)

19. Akira Sasaki (Jap) 1:44.74 (53.20 + 51.54)

20. Markus Ganal (Lie) 1:44.85 (53.08 + 51.77)

21. Erik Schlopy (Vst) 1:44.87 (53.48 + 51.39)

22. Michael von Gruenigen (Zwi) 1:44.89 (53.24 + 51.65)

23. Davide Simoncelli (Ita) 1:44.97 (53.24 + 51.73)

24. Marco Casanova (Zwi) 1:45.41 (53.52 + 51.89)

25. Julien Lizeroux (Fra) 1:46.13 (54.24 + 51.89)

26. Gaëtan Llorach (Fra) 1:46.17 (53.80 + 52.37)

27. Stanley Hayer (Tsj) 1:46.99 (54.33 + 52.66)

28. Casey Puckett (VSt) 1:47.13 (54.91 + 52.22)

29. Micha Kalwa (Pol) 1:48.34 (55.57 + 52.77)

30. Rogier Oosterbaan (Ned) 1:48.44 (54.76 + 53.68)

Belangrijkste uitvallers:

Eerste manche:

Hans-Petter Buraas (Noo), Didier Plaschy (Zwi), Harald Strand-Nilsen (Noo), Kalle Palander (Fin), Urs Imboden (Zwi), Johan Brolenius (Zwe), Kiminobu Kimura (Jap), Mika Marila (Fin)

Tweede manche:

Matjaz Vrhovnik (Slo), Massimilano Blardone (Ita),

JEROEN VANDEN BOGAERT

Volledige medaillestand na afloop van de wereldkampioenschappen alpijns skiën die van 29 januari tot 10 februari in het Oostenrijkse Sankt Anton plaatsvonden:

(goud, zilver, brons, totaal)

Oostenrijk 3 6 2 11

Zwitserland 2 0 1 3

Frankrijk 1 1 1 3

Noorwegen 1 1 1 3

Duitsland 1 0 2 3

Zweden 1 0 1 2

Verenigde Staten 1 0 0 1

Italië 0 2 1 3

Slovenië 0 0 1 1