© Johnny Geurts
Liefhebbers kunnen een kijkje nemen in volkstuintjes en ecologische bloemenkwekerij in Lanaken
In Lanaken konden natuurliefhebbers kennismaken met de korte keten. “Heel veel bezoekers kwamen naast een wandeling in het Voedselbos ook een kijkje nemen in de volkstuin aan de Pannestraat. Ecologisch tuinieren zit in de lift. Bovendien kun je er inspiratie opdoen voor je eigen moestuin”, vertelt Bart Hoelbeek. “Op mijn perceeltje tracht ik te tuinieren zoals ik het vroeger geleerd heb van mijn ma. Rondom staan sierajuintjes. En van de rode besjes, de zogenaamde ‘wiemelen’ maken we confituur”, lacht Jos Gerets (73).
Jos Gerets bij zijn eigen volkstuintje in Lanaken — © Johnny Geurts
Enkele honderden meters verderop is het één en al geur en kleur bij de ecologisch geteelde bloemen van ‘De Blije Vlinders’. “We streven ernaar om het natuurlijke gevoel ook in de vaas over te brengen met een breed scala aan bloemen, waaronder meer dan vijftig verschillende jaarlijkse bloemen zoals tulpen, narcissen, ranonkels, dahlia’s, rozen, lavendel en heirloom chrysanten, elk in hun eigen seizoen, gekweekt op dit prachtig terrein. We hopen op termijn ook leerrijke workshops in te richten samen met de scholen”, vertelt Nicoleta Voicu. joge
Nicoleta liet de mensen genieten van de schoonheid van bloemen — © Johnny Geurts
Hoofdpunten
ANALYSE. “Ti Ta Trésor: Genkse Tovenaar is verdiende Speler van het Seizoen”
Peter Croonen, the day after: “Ik kijk al vooruit, wij willen naar Europese poules”
Scheidsrechterbaas legt uit waarom Genk geen strafschop kreeg in kampioenenmatch tegen Antwerp: “Geen goedkope penalty’s”
In het hoofd van de Genk-supporter: “Voor fans is dit erger dan voor meeste spelers”