© REUTERS
Elf arrestaties in onderzoek naar aanslag op hoge politiefunctionaris in Noord-Ierland
De politie heeft vrijdag elf mensen gearresteerd in het onderzoek naar de poging tot moord op een hoge rechercheur in Noord-Ierland. Hoofdinspecteur John Caldwell werd in februari meerdere malen beschoten in een sportcomplex in Omagh, bij een aanval die in verband wordt gebracht met dissidente republikeinen.
De politie heeft vrijdagochtend naar eigen zeggen een “belangrijke zoek- en arrestatieoperatie” uitgevoerd. Negen mannen en twee vrouwen, tussen 21 en 72 jaar oud, werden gearresteerd op grond van de terrorismewet. De verdachten zijn voor verhoor overgebracht naar de afdeling zware criminaliteit van de Noord-Ierse politie in Belfast.
Caldwell raakte ernstig gewond bij het incident, dat plaatsvond nadat hij in het sportcentrum een jeugdvoetbalteam had gecoacht. De schutters sloegen toe toen hij met zijn zoon ballen in de kofferbak van zijn auto laadde.
Hoofdpunten
Rare vogels achter de draaitafel en slalommen tussen de lachende gezichten: dit was dag 2 van Extrema Outdoor
Al vier potentieel levensbedreigende xtc-pillen gevonden in testlabo van Extrema Outdoor
Te land, ter zee en in de lucht: Extrema Outdoor in beeld vanuit elke hoek
Anonieme wagen, noodnummer en psychologe op terrein: zo gaat Extrema Outdoor grensoverschrijdend gedrag tegen
Beste van Plus
Lees meer
Al decennia aan de top van voedingwereld, nu op Oekraïense zwarte lijst: wie is Mondelez-baas Dirk Van de Put?
Presentator moet per direct opstappen bij ITV na uitlekken van affaire met “veel jonger” mannelijk personeelslid
Zoveelste jacht aangevallen door groep orka’s nabij Spaanse kust: “Het leek alsof ze de boot uit elkaar wilden scheuren”
Twee “grootste en meest complete werkplaatsen voor mummificatie blootgelegd in Egypte