Stoffel Vandoorne is boos na gedwongen opgave in Formule E: “Hij rijdt mij gewoon recht tegen die muur!”
De Nieuw-Zeelander Mitch Evans (Jaguar TCS Racing) heeft zaterdag de eerste ePrix van Berlijn, de zevende manche van het seizoen in het wereldkampioenschap Formule E, op zijn naam geschreven. Stoffel Vandoorne moest na een aanrijding de strijd staken en zette geen resultaat neer.
De Zwitser Sébastien Buemi (Envision Racing) mocht in de Duitse hoofdstad vanop de pole starten maar kon die eerste plaats niet verzilveren. Hij werd uiteindelijk pas vierde. Evans snelde naar de zege voor zijn Britse ploegmaat Sam Bird. De Duitser Maximilian Günther (Maserati MSG Racing) maakte het podium vol.
Vandoorne kon de race niet uitrijden na een aanrijding met de bolide van de Brit Dan Ticktum, waarbij onder meer de voorwielen van de wagen van de 31-jarige West-Vlaming stevige schade opliepen. Dat was meteen einde race voor de Belg, die de kwalificaties als derde had afgesloten. “Hij rijdt mij gewoon recht tegen die muur”, klonk het bij Vandoorne.
Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen. U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
De Duitser Pascal Wehrlein (TAG Heuer Porsche Formula E Team), zaterdag zesde in Berlijn, voert de WK-stand aan met 94 punten. Vandoorne, die zijn wereldtitel in de Formule E verdedigt, sprokkelde na zijn opgave geen punten en staat op de twaalfde plaats met 22 eenheden.
De achtste manche van het seizoen volgt morgen/zondag, opnieuw in Berlijn.
Hoofdpunten
Ja, het kan nog! KRC Genk houdt zijn kans op vijfde titel gaaf met zege op Club Brugge
Knieblessure Bryan Heynen valt mee: “Emotioneel omdat ik team niet kon helpen”
Wouter Vrancken: “Mijn ploeg verdient het om zondag nog mee te strijden voor de titel”
ANALYSE. Stef Wijnants: “Tolu zakte zwaar door het ijs, Genk moet volgende week stuk sterker voor de dag komen”
Lees meer
Max Verstappen wint hectische race in Monaco: “Heel moeilijk in de regen, maar ook heel leuk”
HERBELEEF. Max Verstappen houdt het hoofd koel in de regen en wint hectische race in Monaco
Max Verstappen pakt zijn eerste pole in Monaco: “Nochtans raakte ik de muur vrij hard”
Heel Monaco kan onderkant van Mercedes zien na crash van Hamilton, Verstappen nipt het snelst