Aanklager Alvin Bragg. — © REUTERS
Aanklager van Donald Trump met dood bedreigd via poederbrief: “Alvin, ik ga je vermoorden”
Alvin Bragg, de New Yorkse aanklager die een onderzoek leidt naar de Amerikaanse ex-president Donald Trump, is met de dood bedreigd. In het gebouw met het kantoor van Bragg is een envelop afgeleverd met een kaart met daarop de tekst: “Alvin, ik ga je vermoorden”. In de envelop zat ook een wit poeder, maar dat bleek onschadelijk, melden Amerikaanse media.
Bragg onderzoekt het zwijggeld dat aan Stormy Daniels, de pornoster die seks zou hebben gehad met Trump, is betaald. Die betaling gebeurde kort voor de door Trump gewonnen presidentsverkiezingen in 2016, en mogelijk zijn met het zwijggeld de regels over de financiering van de verkiezingscampagne overtreden.
Trump spreekt echter over een politieke vervolging en waarschuwt op zijn socialemediaplatform Truth Social voor “mogelijk dood en verderf” als hij wordt aangeklaagd. De ex-president plaatste ook een fotomontage met een honkbalknuppel naast Bragg, die hij een ontaarde psychopaat noemt.
Hoofdpunten
LIVE TITELSTRIJD. Wie kroont zich tot kampioen? Volg het hier de hele dag lang
De twijfelgevallen staan dan toch aan de aftrap: Vincent Janssen is fit genoeg en start in de basis bij Antwerp, Union start met zowel Teuma als Boniface
Cafés in Genk stromen langzaam vol: “Belangrijkste is dat ze winnen van Antwerp”
Troepen blauw-wit legioen maken zich op voor de strijd: “We zijn er helemaal klaar voor”
Beste van Plus
Lees meer
Belgische wapens gebruikt op Russisch grondgebied: “Het is maar de vraag of Poetin hier niet op zal reageren”
Geen dag voorbij zonder een filmpje van Wagner-topman Prigozjin, en Poetin laat begaan
Manifestaties in Rusland en verschillende andere landen voor verjaardag van Russische dissident Navalny
Ministers Dedonder en Lahbib vragen Oekraïne om uitleg over gebruik van Belgische wapens in Rusland