© Getty Images
Russische atleten blijven uitgesloten van internationale atletiekwedstrijden door oorlog, dopingban wel van de baan
Russische en Wit-Russische atleten blijven “in de nabije toekomst” uitgesloten van internationale atletiekwedstrijden vanwege de Russische inval in Oekraïne. Dat heeft de voorzitter van de internationale atletiekfederatie Sebastian Coe donderdag laten weten tijdens een persconferentie, anderhalf jaar voor de Olympische Spelen van Parijs.
Op het standpunt van de belangrijkste olympische sport werd in spanning gewacht nu het debat over de herintegratie van Russische en Wit-Russische sporters weer oplaait. Nadat het Internationaal Olympisch Comité (IOC) de uitsluiting van atleten uit beide landen van internationale sportcompetities aanraadde in februari 2022, verklaarde het IOC recent te overwegen om “Russen en Wit-Russen weer in de sportwereld op te nemen, eventueel onder neutrale vlag en op voorwaarde dat ze de oorlog in Oekraïne niet actief steunen”.
Op een ander vlak besliste de internationale atletiekbond om de Russische atletiekfederatie te herintegreren. De Russen waren al zeven jaar geschorst vanwege een groot door de staat georganiseerd dopingschandaal. World Athletics is eindelijk tevreden met de maatregelen die in Rusland zijn genomen om het systematische gebruik van doping te bannen. Maar het einde van deze schorsing verandert dus niets aan de deelname van Russische atleten aan internationale competities op de korte termijn, waar ze dus niet welkom blijven.
World Athletics verklaarde ook een werkgroep op te richten over de uitsluiting van Russische en Wit-Russische atleten.
Hoofdpunten
Tropisch weer, en toch blijven heel wat buitenzwembaden gesloten: “Niet rendabel”
Nieuwe satellietbeelden tonen hoe zwaar de schade is aan Kachovka-dam in Oekraïne
“Ik zag hem 25 sprints trekken en ik wist genoeg”: bondscoach Domenico Tedesco verklaart zijn vernieuwende selectie
Sammy Mahdi (cd&v) intern onder vuur na TikTok-fimpje: “Beetje kennis van zaken kan toch geen kwaad”
Lees meer
Dat doet deugd: na jaren blessureleed plaatst Belgian Cheetah Hanne Claes zich met toptijd voor WK atletiek in Boedapest
Jim Hines, de eerste man ooit die onder de tien seconden dook op 100 meter, overleden
Triatleet Pieter Heemeryck was vlakbij dodelijk motorincident in Ironman van Hamburg: “Een moment dat me voor altijd zal bijblijven”
FBK Games Hengelo - Dylan Borlée haalt seizoensbeste op vierhonderd meter en wordt vierde: “Deze prestatie is veelbelovend”