© AFP
Kroatische bondscoach Zlatko Dalic verlengt contract tot WK 2026
Zlatko Dalic, de Kroatische bondscoach, is na het WK-brons in Qatar beloond met een nieuw contract tot het wereldkampioenschap voetbal in 2026. Dat heeft de Kroatische voetbalbond gemeld.
Dalic werd aanvankelijk in 2017 voor een korte periode aangenomen als bondscoach, maar de samenwerking bleek zeer succesvol. Hij kwalificeerde zich met Kroatië voor het WK voetbal van 2018, wat hem een voltijds contract opleverde. Op dat toernooi leidde hij de Kroatische ‘gouden generatie’ naar de finale, die met 4-2 werd verloren van Frankrijk.
In Qatar bereikten de Kroaten in december, eerder verrassend, opnieuw de halve finales. De perceptie leefde dat de ploeg talent had verloren in vergelijking met vier jaar geleden. In de laatste wedstrijd van de groepsfase op het WK speelden de Rode Duivels scoreloos gelijk tegen Kroatië. De ploeg van Dalic kwalificeerde zich zo voor de volgende ronde, de Belgen keerden ontgoocheld terug naar huis. Kroatië verloor uiteindelijk van de latere wereldkampioen Argentinië. In de strijd om brons versloegen de Kroaten toernooisensatie Marokko met 2-1.
“Zlatko Dalic heeft alle doelstelling van de afgelopen vijf jaar gehaald. Hij werd de meest succesvolle bondscoach in de geschiedenis na twee prachtige prestaties op het WK in Rusland en Qatar”, zei de Kroatische voetbalbondvoorzitter Marijan Kustic.
Dalic’ volgende doelen zijn de halve finale in de Nations League tegen Nederland (op 14 juni) en een goede start van de kwalificaties voor het EK 2024. De Kroaten spelen later deze maand tegen Wales en Turkije.
Hoofdpunten
ANALYSE. Onze wielerwatcher blikt vooruit op de Ronde van Vlaanderen: “Enkel Wout voelt de druk van de natie”
Dylan Teuns, vorig jaar zesde, gaat in de Ronde op zoek naar bevestiging maar…“Ik ben geen fan van anticiperen”
Drievoudig Ronde-winnaar Tom Boonen weet hoe hard en ongenadig de koers kan zijn: “Niemand krijgt garanties op winst, ook Wout niet”
Oud-winnaars Stijn Devolder en Nick Nuyens over wat de Ronde zo speciaal maakt: “Die kick... ik weet dat ik dat nooit meer ga meemaken”
Lees meer
FIFA neemt Indonesië organisatie WK U20 af
“Eden Hazard heeft in zijn ogen het maximale uit zijn carrière gehaald. Het is Real Madrid dat met een probleem zit”
Nicolás Otamendi laat tatoeage zetten… van Lionel Messi en toont dat in emotionele video
Nul minuten onder Tedesco, 19 minuten bij Dortmund sinds het WK: wat scheelt er met Thomas Meunier? “Fans zien hem nu al als ex-speler”