Wolf gespot op klaarlichte dag in Peer.
Waarom je wolven wel vaker in het weekend spot
Afgelopen weekend is in Peer een wolf gespot op klaarlichte dag. Getuigen zagen hoe het dier een landbouwgebied overstak. Volgens Jan Loos van Welkom Wolf gebeurde dat niet toevallig in het weekend.
Op de video zie je een wolf die in Peer op klaarlichte dag een weggetje oversteekt naar een landbouwgebied. “Zo’n beelden duiken wel vaker op in het weekend”, zegt Jan Loos van Welkom Wolf. “In het weekend krijgen we opvallend meer meldingen van wolven overdag dan door de week. Dat komt door de simpele reden dat in het weekend meer mensen in bossen vertoeven. Wolven slapen niet altijd op militair domeinen, soms kiezen ze ook voor rustige bossen. Maar eenmaal het weekend is, blijken die bossen toch niet zo rustig. De wolven worden dan opgeschrikt door wandelaars, mountainbikers of zelfs jagers en lopen dan doorgaans op automatische piloot naar een van hun vertrouwde militaire domeinen. En zo kan het wel eens zijn dat je hen kan spotten”, vertelt Loos.
Het aantal wolven is sinds de zomer zwaar afgenomen. De roedel dunde uit van dertien naar vijf. “De twee ouders en drie welpen van vorig jaar leven nog. Die welpen worden jaarlingen in mei. Drie andere wolven stierven in het verkeer. De rest trok weg. Onlangs werden er nog twee wolven doodgereden in Nederland. De kans is groot dat dat er twee van ons waren”, zegt Loos.
Hoofdpunten
Miljoenendeals, dure etentjes en 1.000 euro per uur voor zijn ex: het luxeleven van Tony Coonen
Genkse pizzabakker en drie andere vermeende leden van ‘ndrangheta overgeleverd aan Italië, advocaten in beroep
De Voorzorg liep bijna 3 miljoen euro mis bij vastgoeddeals van Tony Coonen
Van KRC Genk tot Champions League-winnaar? Terug naar de Genkse jaren van KDB: “De wereld kon hem gestolen worden”
Lees meer
KAART. Van frisse pintjes tot zuiderse cocktails: dit zijn alle zomerbars in Limburg
Perenaar (34) veroordeeld voor dood Serena (25) uit Lommel: “Hij zal levenslang met een schuldgevoel zitten”
Jeremy Van Horebeek maakt comeback in het WK: “Ik leef weer heel even als fulltime prof”
Zo staat het drie jaar later met de gevaarlijkste fietspunten in Limburg