© BELGA
Antwerp Giants troeft Oostende af en steekt Belgische basketbalbeker op zak
Antwerp Giants heeft zondag de Beker van België basket voor mannenteams gewonnen. De Giants versloegen in de finale in Vorst Nationaal favoriet Oostende met 77-71.
Antwerp nam de beste start en stond na het eerste kwart met 25-17 aan de leiding. Oostende probeerde die kloof in het tweede kwart (16-18) te verkleinen maar slaagde hier slechts beperkt in, waardoor het halfweg 41-35 voor de Giants stond. Ook in het derde kwart (21-22) konden de West-Vlamingen nauwelijks inlopen. In het slotkwart (15-14) stelden de Giants hun bekertriomf veilig.
Antwerp stond voor de zevende keer in de finale sinds 2007. In 2007, 2019 en 2020 won het de eindstrijd, in 2000 pakte het nog de beker als Racing Basket Antwerpen. Oostende heeft twintig bekers in de prijzenkast, waarvan de laatste in 2021 veroverd werd. Vorig jaar moest de kustploeg de beker aan Limburg United laten.
Zaterdag veroverde bij de vrouwen Kangoeroes Mechelen voor het tweede jaar op rij de Beker van België. In de finale, ook in Vorst Nationaal, haalde het team van Arvid Diels het met 67-52 van Castors Braine. Landskampioen Mechelen won ook vorig jaar de Beker van België.
Hoofdpunten
Lees meer
3X3 Team Antwerp strikt nieuwe hoofdsponsor en zoekt geschikte zaal
Nooit was strijd in de NBA zo spannend: op twee weken van het einde amper vier teams uitgeschakeld voor de play-offs
Emma Meesseman en Kim Mestdagh spelen Final Four Euroleague Women in Praag
LeBron James weigert voetoperatie om LA Lakers in de play-offs te krijgen: “Zal wel zien hoe het gaat als ik uit bed stap”