© BELGA
Tiende plaats voor Pieter Devos in Grote Prijs Doha
In de eerste manche van de Global Champions Tour, in Doha, eindigde Pieter Devos (Mom’s Toupie de la Roque) zaterdag op een tiende plaats in de Grote Prijs. De zege ging naar de Duitser Philipp Weishaupt (Just Be Gentle), voor zijn landgenoot Christian Kukuk (Nice van ‘t Zorgvliet) en de Fransman Simon Delestre (Dexter Fontenis Z). Vier paarden uit de top 5 zijn van Belgische makelij.
Twaalf combinaties sprongen de barrage. Daarin liet Pieter Devos één balk vallen, de top zeven bleef foutloos. Niels Bruynseels (Delux van T&L) haalde de barrage net niet. Hij kreeg in de basisomloop één strafpunt voor het overschrijden van de toegestane tijd. Bruynseels werd dertiende, net voor vicewereldkampioen Jérôme Guery (Cristel) die in eerste ronde eenmaal in de fout ging. Dat overkwam ook Olivier Philippaerts (H&M Miro). Die werd negentiende, een plaatsje na Abdel Saïd (Arpege du Ru).
CDI Lier - Larissa Pauluis eindigt als vierde in Grote Prijs
Larissa Pauluis (Flambeau) is zaterdag als vierde geëindigd in de internationale viersterren Grand Prix van Lier. Daarmee is de Belgische kampioene aan een sterke reeks bezig in het Azelhof in Lier, de enige internationale indoor dressuurwedstrijd, na de wereldbeker in Mechelen, die België rijk is.
Pauluis werd eerder met Frist step Valentin tweede in de driesterren Grand Prix. In de viersterren competitie moest ze twee Zweedse en één Duitse amazone laten voorgaan. Therese Nilshagen won met 75,544% voor Juliette Ramel (75,239%) en Dorothee Schneider (73,609%). Larissa Pauluis kreeg van de jury 71,565%. Voormalig Belgisch kampioene Laurence Roos (Fil Rouge) werd met 68,630% tiende.
Hoofdpunten
Boze mijnwerkers trekken door Hasselt: “We zijn niet van plan om ons te laten benadelen”
Titelkoorts weer aangewakkerd: Stad Genk steunt KRC met blauwe fonteinen en vlaggen
Koningin Mathilde ontvangt eredoctoraat van de UHasselt: “Dit laat me niet onberoerd”
Brandweer haalt paarden uit kanaal in Lommel na urenlange reddingsoperatie
Lees meer
Manon De Roey heeft ticket voor US Women’s Open beet
Aarschotter Manuel Pollet woensdag in actie op WK Taekwondo in Baku: “Het is allemaal nieuw voor mij”
Zelfs corona, gescheurde biceps en spijkerharde tegenstander kunnen Delfine Persoon niet stoppen: “En nu kunnen ze mij niet meer ontwijken voor wereldtitelkamp”
Leuvense waterpolodames pakken nipt naast eerste bekerwinst tegen landskampioen Gent: “Klaar om volgend seizoen minstens even goed of beter te doen”