© vrt
Ochtendshow Radio 2 trekt naar iedere provincie en start maandag al in Limburg
De regionale insteek zou niet vergeten worden. Dat werd beloofd toen de regionale ochtendshows van Radio 2 vervangen werden door de nationale Goeiemorgen Morgen!. Maar sommige luisteraars bleven toch op hun honger zitten. De radiozender doet nu een inhaalbeweging en trekt de volgende vijf weken naar de Vlaamse provincies. Starten doen ze in Limburg.
Waarom is het zo leuk om in de regio te wonen? Wat zijn de strafste troeven? Dat gaan Peter Van de Veire, Kim Van Oncen, Margaux Bogaert, Charlotte Crul en Chaima Saysay de volgende vijf weken zelf ontdekken in de Vlaamse provincies. Ze hebben het ook over vooroordelen, de oorsprong van onze achternamen en dialectwoorden. Ook ’s middags tussen 12 en 13 uur gaan ze nog verder met deze verrassende verhalen.
LEES OOK. Radio2 staat voor de grote ochtendshow-wissel: “Verandering is altijd een beetje lastig”
“Nu willen we onze luisteraars ook gewoon in het echt zien”, vertellen ochtendstemmen Peter en Kim. “In hun regio met hun taal én hun unieke buurt. We komen met de complete radioshow naar het hart van elke provincie. Want elke regio telt voor twee. En in dit geval gewoon voor vijf.”
Elke donderdag trekken ze naar het geografische hart van de provincie voor een live programma, waarin ze bekende inwoners en lokale artiesten over de vloer krijgen. Tijdens de Limburgse week, die volgende week start, stellen ze hun studio op in Zonhoven. En ze brengen ook reporter Margaux mee. Die gaat de hele dag op zoek naar de Verrassende Vijf: vijf plaatsen die je absoluut moet leren kennen. (nco)
Hoofdpunten
Boze mijnwerkers trekken door Hasselt: “We zijn niet van plan om ons te laten benadelen”
Koningin Mathilde ontvangt eredoctoraat van de UHasselt: “Dit laat me niet onberoerd”
Bestuurder (21) in snelrecht gedagvaard na inrijden op politie in Heusden-Zolder
Waarom reageerden jongeren zo hevig op topless vrouw? “Typisch verzet tegen de dominante cultuur”
Beste van Plus
Lees meer
K3 doet nieuwe gooi naar Radio2 Zomerhit met ‘Fata Morgana’: “Gert Verhulst was niet blij dat we vorig jaar niet genomineerd waren”
Heidi Klum laat door mankementje aan jurk iets meer bloot zien dan ze bedoeld had
Regi (47) koestert nieuwe hoop op Milk Inc.-reünie: “Het gaat beter met Linda”
Man met mes dreigt huis van Benedict Cumberbatch in brand te steken: “Doodsangsten uitgestaan”