© REUTERS
Twee decennia na aanslagen 9/11 nog 34 gedetineerden opgesloten in Guantanamo
In de Amerikaanse militaire gevangenis van Guantanamo Bay op Cuba zitten, meer dan twee decennia na de aanslagen van 11 september, nog zo’n 34 gedetineerden opgesloten. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Defensie donderdag in Washington meegedeeld, nadat een gevangene uit Pakistan naar Belize werd overgebracht.
De Amerikaanse regering blijft er samen met andere landen aan werken om het aantal gevangenen op verantwoorde wijze af te bouwen en het detentiekamp uiteindelijk te sluiten, aldus de Amerikanen.
In Guantanamo Bay zaten ooit honderden verdachten die waren opgepakt in de nasleep van de aanslagen van 11 september 2001. De omstreden gevangenis ligt in Cuba en hoeft zich daarom niet aan Amerikaanse wetten te houden. Gevangenen hebben er nauwelijks rechten en de meesten werden opgesloten ondanks weinig bewijs van betrokkenheid bij terreurdaden. Mensenrechtenorganisaties eisen al lang de sluiting van de beruchte instelling.
Hoofdpunten
Vrienden verrassen doodzieke Marc Nijskens op knotsgek afscheidsfeest: “Positief de kist in”
LIVE. Kan je niet aanwezig zijn? Feest toch mee met onze livestream van het Schlagerfestival
Limburgse roedel bestaat nog minstens uit vijf wolven
Weerman Ruben Weytjens euforisch na mooiste noorderlicht ooit: “Hiervoor had ik 10 op 10 bewaard”
Beste van Plus
Lees meer
Rusland gaat tactische kernwapens plaatsen in Wit-Rusland
“We zijn nu beter dan gewone burgers”: Wagner-rekruten getuigen over de oorlogsgruwel
Danseres verliest armen en benen na dodelijke muggenbeet op vakantie: “Het is gebeurd en daar moet ik nu mee omgaan”
Belgen leveren minilabo voor mRNA-vaccins in Zuid-Afrika