Kevin McCarthy — © AP
“Amerikaans parlementsvoorzitter Kevin McCarthy plant bezoek aan Taiwan”
De Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden Kevin McCarthy brengt naar verwachting in de lente een bezoek aan Taiwan. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Punchbowl op basis van regeringsbronnen. Het ministerie van Defensie in Washington zou zijn begonnen met de voorbereidingen van de reis. Die zal naar verwachting de woede van China wekken, net als bij het bezoek van McCarthy’s Democratische voorganger Nancy Pelosi, afgelopen zomer.
De regering-Biden was aanvankelijk tegen het bezoek van Pelosi omdat dat te veel spanningen zou veroorzaken, maar Pelosi vertrok toch.
Hardliners van beide partijen hebben de regering-Biden er sindsdien toe aangezet een hardere houding aan te nemen over Taiwan, dat volgens Amerikaanse functionarissen te maken heeft met een groeiende dreiging van een invasie door Peking. Het Witte Huis heeft het parlement om goedkeuring gevraagd om voor miljarden dollars wapens te verkopen aan Taiwan, om China af te schrikken.
De Republikeinen zijn fanatieker dan de Democraten bij de aanpak van China. McCarthy sprak destijds zijn steun uit voor de reis van Pelosi en zei dat hij ook naar Taiwan zou reizen als hij tot voorzitter zou worden gekozen.
Peking beschouwt het eiland als onderdeel van zijn grondgebied en houdt steeds dichter bij het eiland militaire oefeningen. Recent gingen al andere Amerikaanse parlementariërs naar Taiwan. China ziet dat soort bezoeken als een provocatie.
Hoofdpunten
Groot succes op TikTok, maar eigen partij mort over Mahdi
Verhoogde dioxines in Beringen: “Een kip werd haan. Er kan een link zijn”
College van hoven & rechtbanken noemt “opruiende uitspraken” van politici over zaak-Reuzegom “onaanvaardbaar”
Vijf vrouwen breken een lans voor lichaamshaar: “Het is bevrijdend om de natuur haar gang te laten gaan”
Beste van Plus
Lees meer
Franse moordenaar veroordeeld tot 18 jaar cel maar komt nu vrij door … procedurefout
Hitte slaat ongenadig toe in China: varkens stikken, vissen “dodelijk verbrand”
B-FAST blijft op vraag van Italiaanse autoriteiten langer in Emilia-Romagna
Twee klimmers komen om op Mont Blanc na val van honderden meters