Talibanstrijders in de buurt van waar de aanslag werd gepleegd. — © AP
Islamitische Staat (IS) eist aanslag op tegen Pakistaanse ambassade in Kaboel
Terreurgroep Islamitische Staat (IS) heeft zaterdag de verantwoordelijkheid opgeëist voor de aanslag van vrijdag op de Pakistaanse ambassade in Kaboel. Doelwit van de aanslag was het hoofd van de missie, bevestigde de organisatie.
mtmBron: BELGA
In een op SITE gepubliceerde verklaring zei IS dat het “de Pakistaanse ambassadeur had aangevallen”, die door organisatie als een “verrader” wordt omschreven. Bij de aanslag op de ambassade raakte een bewaker zwaargewond.
Hoewel Pakistan de talibanregering niet officieel heeft erkend, hield het wel zijn ambassade open nadat de islamisten in augustus 2021 opnieuw aan de macht kwamen in Afghanistan.
Hoofdpunten
ZOL is klaar voor inzet van artificiële intelligentie bij kankeropsporing
Zware ochtendspits op E314 en E313 door ongevallen in Houthalen en Lummen
Oekraïne verwacht komende weken “maximale escalatie” van de oorlog
Maand na invoer van capaciteitstarief is er nog veel verwarring: “Dom foutje breekt me nu zuur op”
Beste van Plus
Lees meer
Man geëxecuteerd voor doodslag op politieagent in Texas, ondanks “openlijk racistische stereotypen” van juryleden
“Britse kernonderzeeër werd hersteld met lijm”
Veiligheidspersoneel op luchthaven van Schiphol ontdekt mes in gesp van riem
Democratie in vrije val in Rusland in 2022, België blijft op 36ste plaats hangen