Themabeeld. — © Dieter Telemans
Ook G7 en Australië komen prijsplafond voor Russische olie overeen
De G7-landen en Australië hebben vrijdag een akkoord gesloten om de prijs van Russische olie te plafonneren op 60 dollar per vat. Dat hebben ze bekendgemaakt in een gezamenlijke verklaring.
gliBron: BELGA
Eerder op de dag bereikten ook de 27 landen van de Europese Unie al een soortgelijk akkoord. De Europeanen willen Rusland er zo toe dwingen om zijn olie aan derde landen te verkopen aan een maximumprijs van 60 dollar per vat. De recente marktprijs voor een vat Ural-olie uit Rusland bedroeg ongeveer 65 dollar.
De maatregel komt bovenop de invoering van een Europees embargo op de import van Russische olie via de zee dat maandag van kracht wordt.
Hoofdpunten
“Vooral de bezitters van een elektrische auto of warmtepomp een signaal geven”: Vreg reageert op kritiek capaciteitstarief
Wilde zeug met biggen valt man en hond aan in eigen tuin in Godsheide
Derde aanslag in twee weken tijd in Eisdens drugsmilieu: “Ik zag twee mannen vluchten”
Bekijk hier hoe je straks over de Noord-Zuid naar Houthalen moet rijden: wij ontwarden de Zuidknoop