De Express-winkels worden in franchise uitgebaat. Of ze deelnemen aan het initiatief wordt bepaald door de uitbater. — © Joris Herregods
Carrefour lanceert “stille uren” in winkels voor hoogsensitieve mensen
Supermarktketen Carrefour gaat voortaan elke dag tussen 14 en 16 uur, behalve op zaterdag, de muziek in zijn winkels onderbreken en de lichten dimmen. Bedoeling daarvan is een rustige sfeer creëren voor hoogsensitieve mensen.
De maatregel geldt zeker in de eigen winkels van Carrefour. Als de winkel in franchise wordt uitgebaat, heeft de franchisenemer de keuze om aan het initiatief deel te nemen of niet. De Hypermarkten beheert Carrefour zelf. Die nemen zeker allemaal deel, net als een deel van de Market-winkels. De Express-winkels worden in franchise uitgebaat.
Carrefour zegt in een persbericht dat 100.000 mensen in België hoogsensitief zijn en dus gevoelig voor drukte en lawaai. “Het is de bedoeling dat deze mensen én personen met een autismespectrumstoornis in alle rust hun boodschappen kunnen doen”, luidt het.
Hoofdpunten
Parket startte twee keer procedure voor gedwongen psychiatrische opname van dader gezinsdrama Pelt
Dader bracht mama en kinderen met messteken om het leven: “Wie denkt dat hij zoiets zou doen?”
Ouders aan schoolpoort in shock: “Verschrikkelijk, dit verwacht je niet zo dicht bij huis”
Wat was zijn motief? Man (38) doodt eerst zijn kinderen en ex, daarna zichzelf
Beste van Plus
Lees meer
Steekpartij in ziekenhuis Izegem: twee gewonden, verdachte gearresteerd
Vliegreizen nemen weer toe, maar zijn nog niet op niveau van voor corona
UGent legt omstreden professor Mattias Desmet aan de ketting na passage bij complotdenker
Spoorverkeer ook tijdens avondspits nog verstoord door incidenten en staking