© AFP
Geen eerste grandslamtitel voor Kirsten Flipkens: landgenote gaat na supertiebreak ten onder in finale gemengd dubbel
Kirsten Flipkens heeft geen eerste grandslamtitel aan haar palmares kunnen toevoegen. In de finale van het gemengd dubbelspel op de US Open ging ze met haar Franse dubbelpartner Edouard Roger-Vasselin na een supertiebreak ten onder. Na één uur en 28 minuten tennis werd het 4-6, 6-4 en 10/7 tegen het Australische duo Storm Sanders/John Peers, samen het vierde reekshoofd.
De 36-jarige Flipkens zette na Wimbledon een punt achter haar enkelcarrière in het tennis, maar ging nog door in het dubbel en gemengd dubbel. In New York, waar ze voor de dertiende keer deelnam, haalde ze voor het eerst in haar carrière een grandslamfinale. Haar laatste optreden op Flushing Meadows dateerde van 2020.
Ook voor Roger-Vasselin was het zijn eerste grandslamfinale in het gemengd dubbel. In het mannen dubbel bereikte hij al drie maal de eindstrijd van een Grand Slam. Enkel op Roland Garros in 2014 pakte hij ook de titel.
Dubbelspecialist John Peers won eerder in het mannen dubbel op de Australian Open, in 2017. Voor Storm Sanders was het haar eerste grandslamtitel.
Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen. U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
Hoofdpunten
Limburgers zamelen voeding en kleding in voor slachtoffers aardbeving Turkije en Syrië: “Elke seconde groeit de stapel”
Dit weten we al over de aardbevingen in Turkije en Syrië
Ex-Miss België doet emotionele oproep vanuit Turkije: “Alles gaat heel slecht. Er is niet genoeg hulp”
LIVE. Zware aardbeving treft Turkije en Syrië
Lees meer
De US Open is van hem! Carlos Alcaraz (19) wint zijn eerste Grand Slam en is nieuwe nummer één van de wereld
Wie wordt de nieuwe prins van het tennis? Jonkies Casper Ruud en Carlos Alcaraz strijden in US Open om allereerste grand slam … en de nummer 1-positie
21-jarige Iga Swiatek is trots op zichzelf na titel op US Open: “Dit had men niet verwacht”
Iga Swiatek is in finale US Open te sterk voor Ons Jabeur en wint haar tweede Grandslamtoernooi van het jaar