Contract van 600 miljoen om gebouwen Kleine-Brogel en Florennes aan nieuw gevechtsvliegtuig aan te passen
Een Belgisch-Nederlands-Amerikaans consortium heeft het contract voor de bouw van de infrastructuur die nodig is voor de nieuwe F-35-gevechtsvliegtuigen in de wacht gesleept. Die toestellen worden vanaf april 2025 in ons land verwacht. Het gaat om een contract van zowat 600 miljoen euro. Dat heeft het ministerie van Defensie donderdag bekendgemaakt.
Het Belgische Jan De Nul is bij het consortium betrokken en zal mee instaan voor de nieuwe gebouwen op de basis van Florennes (Namen) en Kleine-Brogel (Limburg). Naast Jan De Nul zijn de Nederlandse en Amerikaanse ontwerpbureaus Arcadis en Burns&McDonnell betrokken, zo staat te lezen op de website van Defensie.
De levering van de eerste F-35-toestellen - België heeft in oktober 2018 34 toestellen aangekocht - wordt verwacht in 2025.
Hoofdpunten
Politie Tongeren arresteert Italiaanse overvaller die bijna 4 jaar op de vlucht was
Jack Vamp & The Castle of Creep, Isaac Roux en Mayorga zijn De Nieuwe Lichting 2023
Jager die metaaldetectorist doodschoot mag naar huis zonder enkelband
Was dodelijk fietsongeval langs Zenne kroniek van een aangekondigd drama? “Er is geen tegenhouden aan”
Beste van Plus
Lees meer
Kamerlid Michael Freilich (N-VA) installeert draaiende nummerplaat: “Ik dacht aan James Bond”
Dinsdag wordt opnieuw gezocht naar vrouw die in de Zenne verdween: “Op de middag is het laag tij”
Ook Mega biedt nu vast energiecontract aan, maar niet voor iedereen
Antwerpse politie vat twee minderjarige verdachten van phishing