© Andreas Arnold/dpa
Ryanair vertrekt uit “te dure” luchthaven van Frankfurt
Ryanair geeft zijn basis op de luchthaven van Frankfurt op. Dat maakte de Ierse luchtvaartmaatschappij, de grootste prijsbreker van Europa, vrijdag bekend.
Reden voor het vertrek van Ryanair zijn de tarieven die Frankfurt Airport, de grootste luchthaven van Duitsland, aanrekent per start en landing. Die liggen volgens de lagekostenmaatschappij veel te hoog. “In plaats van het herstel van het vliegverkeer te stimuleren, heeft Frankfurt beslist om de prijzen nog verder op te drijven, waardoor Frankfurt in vergelijking met andere Europese luchthavens niet meer concurrerend is”, luidt het.
De vijf vliegtuigen van Ryanair die op Frankfurt Airport gestationeerd zijn, zullen tegen 31 maart over andere luchthavens worden verdeeld. Over welke het precies gaat, is nog niet duidelijk, maar het gaat alleszins om luchthavens “die met lagere tarieven hebben gereageerd om het herstel van het luchtverkeer te bevorderen”, luidt het.
Personeel elders aan de slag
Het Ryanair-personeel dat gebaseerd is in Frankfurt, krijgt de kans om elders binnen het Europese netwerk van de maatschappij aan de slag te gaan. Passagiers van wie de vluchten door het vertrek van Ryanair in Frankfurt worden geannuleerd, zullen in de komende dagen op de hoogte worden gebracht en krijgen hun geld terug.
Ryanair vliegt in de regio ook op Frankfurt Hahn, zowat 100 kilometer ten westen van Frankfurt. Die kleinere luchthaven vroeg in oktober wel het faillissement aan.
Hoofdpunten
Genkse verpleegster negen jaar later voor rechter voor dood patiënte Maria Blanco (70): “Ik heb geen morfine toegediend”
Na elf jaar proberen raakte Laura (41) toch zwanger dankzij eiceldonatie: “Ik had het al een beetje opgegeven”
VDL Nedcar in Born schrapt 1.800 van de 3.800 banen: “Klap in het gezicht”
‘Miracle man’ Sow Aliou (32) overleden: “Hasseltse gemeenschap verliest een uitzonderlijk iemand”
Beste van Plus
Lees meer
Revolutionaire elektromotor voor vliegtuigen vindt onderdak bij DronePort
Limburgse thuisbatterij klaar voor productie: 150.000 euro opgehaald via Kickstarter
Twitter stapt uit vrijwillige EU-gedragscode rond desinformatie
Eerste slimme wijnautomaat in Sint-Truiden: van verrassingspakketten over interactieve wijnuitleg tot afhaling van uw bestelling