© REUTERS
Malala studeert af aan Oxford University
Malala Yousafzai is vrijdag afgestudeerd aan de universiteit van Oxford, negen jaar nadat ze werd neergeschoten door de taliban omdat ze campagne voerde om meisjes in Pakistan naar school te kunnen laten gaan.
De jongste winnaar van de Nobelprijs voor de Vrede ooit - nu 24 - deelde op Instagram enkele beelden van na haar diploma-uitreiking. Die uitreiking had aanvankelijk in mei 2020 moeten plaatsvinden, maar werd uitgesteld door Covid en werd dus verplaatst naar de herfst van 2021.
Malala poseerde voor de foto’s met haar hoed en jurk met op de achtergrond de universiteit. ook haar trotse ouders en nieuwe echtgenoot Asser Malik pronken mee op de foto.
Dat Malala net nu afstudeert is ook een belangrijk symbool omdat de taliban enkele maanden geleden meisjes verboden hebben om naar de middelbare school te gaan. Het Afghaanse vrouwenministerie werd ook volledig vervangen door een mannelijke afdeling van ‘ondeugd en deugd’.
Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen. U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
Hoofdpunten
Ongeziene solidariteit voor slachtoffers van aardbeving: “We krijgen het niet meer verwerkt”
Reddingswerkers in Turkije en Syrië moeten ook bijtende koude, regen en sneeuw trotseren: “Het einde der tijden”
Baby geboren onder puin in Syrië, maar beide ouders overleefden aardbeving niet
Al verschillende hulpteams aanwezig, behalve dat van ons: waarom B-Fast niet meer van de snelsten is
Beste van Plus
Lees meer
Verschrikkelijke beelden: vader ontroostbaar wanneer hij overleden baby terugvindt onder puin na aardbeving
Meer dan 1000 Russische soldaten gedood in een dag volgens Oekraïense leger
Baby geboren onder puin in Syrië, maar beide ouders overleefden aardbeving niet
Meer dan 600 kilogram olifantenslagtanden onderschept in Vietnam