Onbekende Duitser Nikodemus Holler wint proloog van eerste internationale profkoers sinds lockdown
De Duitser Nikodemus Holler (Bike Aid) heeft de proloog van de Sibiu Tour, de eerste internationale rittenkoers sinds de lockdown, gewonnen. Hij profiteerde in een tijdrit van amper 2 kilometer van de weersomstandigheden, want hij was één van de weinige renners die op het bochtige parcours niet door de regen geteisterd werd.
Voor Holler (29), die voor het bescheiden Bike Aid uitkomt, is het de grootste zege uit zijn carrière.
De Sibiu Tour leek aanvankelijk heel wat grote namen te zullen lokken, maar door de heropflakkering van het coronavirus stuurden die allemaal hun kat. Ook Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix) had Roemenië aanvankelijk in zijn planning staan, maar gooide die nog om toen bleek dat het land code oranje kreeg van het Ministerie van Buitenlandse Zaken.
Nikodemus Holler from @bikeaid wins the prologue of the 2020 #SibiuTour pic.twitter.com/gqjkE0ydoo
— Sibiu Cycling Tour (@SibiuTourEN) July 23, 2020
The Top 3 of the 2020 #SibiuTour prologue on the podium:
— Sibiu Cycling Tour (@SibiuTourEN) July 23, 2020
1 Nikodemus Holler @bikeaid
2 Kacper Walkowiak @CCCDevoTeam
3 Wojciech Sykala (Voster-ATS) pic.twitter.com/iAqNJrenb7
Vooral het weer was spelbreker in Roemenië:
Now heavy wind and rain. @Matteo_Busato did the race in the worst moment and ended 40'' behind the leader.#SibiuTour pic.twitter.com/8f0zAbKhd7
— La Flamme Rouge (@laflammerouge16) July 23, 2020
#SibiuTour - Wind creating problems in start area. pic.twitter.com/ZHDsd7cIV9
— La Flamme Rouge (@laflammerouge16) July 23, 2020
Hoofdpunten
Wout van Aert spreekt klare taal voor het WK veldrijden: “Ik heb er naar mijn goesting te vaak net naast gegrepen de afgelopen jaren”
Belgische outsiders maken zich geen begoochelingen: “Wout en Mathieu steken erbovenuit, zelf wereldkampioen worden is utopie”
Julie Brouwers en co bezorgen België eerste medaille op WK veldrijden: “Opsteker met het oog op zondag”
Aanwinst Arokodare mag spelen tegen AA Gent: “Hij is erg leergierig, dat is positief”
Lees meer
Dylan Teuns alwéér omvergereden: “Hopelijk kan ik zaterdag met dat gekneusd dijbeen nog starten”
Kakelverse papa Tim Merlier: “Cameron komt zaterdag met Jules thuis, maar dinsdagavond vlieg ik weg naar Oman”
Onbekende Italiaan Simone Velasco opent in de Ronde van Valencia de rekening voor Astana vanuit een lange vlucht
Indrukwekkende Arnaud De Lie wint derde koers op vier wedstrijden: aanvallen in volle finale, gegrepen worden én sprint winnen: “Ik probeer die leiderstrui te verdedigen”