© AFP
Vierde verdachte opgepakt in zaak rond mislukte helikopterkaping
Er is een vierde verdachte opgepakt voor betrokkenheid bij de mislukte poging om een Amsterdamse crimineel te bevrijden uit de gevangenis in Roermond. Dat heeft het Openbaar Ministerie in Amsterdam donderdagochtend bevestigd.
Vorige week woensdag werden er al drie verdachten opgepakt in de geruchtmakende zaak. Wanneer de vierde verdachte precies werd gearresteerd, is niet duidelijk. Alle verdachten zitten in volledige beperkingen, wat betekent dat ze alleen contact mogen hebben met hun advocaat.
De eerste drie verdachten werden vorige week woensdag al opgepakt. Ze waren volgens justitie van plan een helikopter te kapen op vliegveld Kempen om daarmee Benaouf A., een spil in de Amsterdamse mocromaffia, te bevrijden uit de gevangenis in Roermond.
De politie had lucht gekregen van de plannen en was één verdachte al op de luchthaven te slim af. De receptionist die daar stond te wachten bleek geen medewerker, maar een rechercheur. Even later stond het arrestatieteam op de stoep.
De politieactie leidde ook naar Roosteren, waar twee verdachten aan de politie probeerden te ontkomen. Eén van hen werd op zijn vlucht voor de politie doodgeschoten. De derde verdachte werd later die middag door een arrestatieteam in Maarheeze opgepakt.
Hoofdpunten
Conner Rousseau en Kris Verduyckt: “Zijn het enige alternatief voor wie geen extreemrechtse chaos wil”
Na de ontslagen, het gekibbel en de subsidieperikelen: hoe Hasselts cultuurhuis Z33 uit het dal wil klimmen
Opnieuw opschudding in Truiense politiek: schepen van Financiën Jo François (N-VA) stapt op
De weg uit het labyrint is gevonden: Minotaurus is nieuwe afvaller in ‘The masked singer’
Lees meer
Sterke stijging privévluchten: de populairste route? 37 kilometer van Luik naar Maastricht
Vier kleuters vinden cocaïne naast basisschool in Nederlands-Limburg en proeven ervan
Feest in Maastricht liep uit op confrontatie met de politie: “Ik had maar één vriend uitgenodigd”
Politie met flessen en stenen bekogeld na illegaal feest in kantoorpand Maastricht, ook Belgen aanwezig