© rr
‘Maak van de bever een streekgerecht’
De explosieve groei van de beverpopulatie in Nederlands Limburg zorgt voor toenemende ergernis bij de boeren en het waterschap. De dammen die de ijverige beestjes bouwen, kunnen zorgen voor ondergelopen akkers.
Volgens boer Peter Jongen moet er regelmatig iemand met een kraan komen om een dam uit de beek langs zijn grond te verwijderen. Het beverfokprogramma in Limburg is uit de hand gelopen. Er leven hier zo’n 400 bevers. Pogingen de knaagdieren te slijten aan andere provincies leverden niks op.
Streekgerecht
Voorzitter Jan Schrijen van het Nederlandse Waterschap Roer en Overmaas weet dat in Finland wel 10.000 bevers per jaar worden doodgeschoten en opgegeten. “Dat zou hier ook kunnen, je zou er een streekgerecht van kunnen maken.” Schrijen kreeg van eensgezinden onlangs een T-shirt met het opschrift: ‘Save a tree, eat a beaver’.
Hoofdpunten
Lees meer
Plofkraakbende blijkt professionele organisatie: ruim 5 miljoen buit
Chauffeur kent de weg niet en rijdt bestelbus klem in fietstunneltje in Maastricht
Maud en haar baby ontsnapten aan de dood: “Die vallende boom is het beste wat me had kunnen gebeuren”
Stroomstoring Tilburg treft 38.000 huishoudens en Efteling: mensen uit attracties geëvacueerd