Olympisch kampioen Drysdale verslaat regerend wereldkampioen Ondrej Synek in skiff

Print

Op de slotdag van de World Cupraces te Luzern werden in zondagmiddag zeven finales afgewerkt. De medaillestrijd in de meest prestigieuze individuele nummers, skiff seniores mannen en vrouwen, was vooral bij de mannen een ‘olympische finale avant la lettre’. Mahe Drysdale, regerend olympisch kampioen, liet drie kwart van de race het initiatief aan de Tsjech Ondrej Synek, drievoudig (2013, 2014 en 2015) wereldkampioen.

In de laatste 500 meter sprintte de Nieuw-Zeelander Synek voorbij. Angel Fournier Rodriguez (Cuba), vicewereldkampioen 2013 en vorig jaar zesde op het WK, moest alle zeilen bijzetten om de Nederlander Stefan Broenink, nieuwkomer in het skiffveld, van het brons te houden.

Bij de vrouwen stond er geen maat op de Australische wereldkampioene Kimberley Brennan-Crow, die de hele wedstrijd soeverein voor de rest van het veld uit roeide en pas in de laatste meters de Amerikaanse Stone en de olympische kampioene Miroslava Knapkova (Tsjechië) in haar zog toeliet.

Uitslagen:

. Seniores mannen

Skiff:

1. Mahe Drysdale (NZl) 6:54.11

2. Ondrej Synek (Tsj) 6:57.43

3. Angel Fournier Rodriguez (Cub) 6:59.31

Dubbelvier:

1. Forsterling - Belonogoff - Girdlestone - McRae (Aus) 5:48.49

2. Beaumont - Townsend - Groom - Thomas (GBr) 5:51.38

3. Kessler - Maillefer - Stahlberg - Roeoesli (Zwi) 5:53.18

. Mannen lichtgewicht.

Dubbeltwee:

1. Houin - Azou (Fra) 6:19.26

2. Brun - Strandli (Noo) 6:21.81

3. Thompson - Smith (ZAf) 6:22.42

Vier zonder stuurman:

1. Lassche - Bond - Dunham - Hunter (NZl) 6:02.140

2. Tramer - Schuerch - Niepmann - Gyr (Zwi) 6:03.92

3. K. Joergensen - Larsen - Barsoe - M. Joergensen (Den) 6:04.43

. Seniores vrouwen.

Skiff:

1. Kimberley Brennan-Crow (Aus) 7:28.38

2. Genevra Stone (VSt) 7:30.98

3. Miroslava Topinkova Knapkova (Tsj) 7:32.27

Twee zonder stuurvrouw:

1. Mueller - Luczak (VSt) 7:06.36

2. Behrent - Scown (NZl) 7:07.84

3. Musnicki - Logan (VSt) 7:11.31

. Vrouwen lichtgewicht.

Dubbeltwee:

1. Jennerich - Obee (Can) 7:10.400

2. Mc Cann - Grobler (ZAf) 7:11.470

3. Mackenzie - Edward (NZl) 7:11.600