Belgische selectie voor EK zwemmen ruimer en jonger dan ooit

Print
Belgische selectie voor EK zwemmen ruimer en jonger dan ooit

Kimberly Buys is met haar 27 jaar al een ervaren rot Foto: EPA

Van 16 tot en met 22 mei vindt in Londen het EK zwemmen in groot bad plaats. Vier jaar na de Olympische Spelen zal het London Acquatic Centre opnieuw het epicentrum zijn van een prestigieuze zwemcompetitie. De Belgische selectie telt zeventien zwemmers/zwemsters, het grootste aantal sinds het EK 1987 in Straatsburg. Toen vaardigde ons land een achttienkoppige delegatie af.

België had zelfs met een nog ruimere selectie aan het EK kunnen beginnen, maar François Heersbrandt (herstellende van een knieoperatie), Eva Bonnet (geeft voorkeur aan de olympische kwalificatiewedstrijd in open water, begin juni in Setubal) en Emmanuel Vanluchene (ziek) reizen niet mee naar Londen.

Met de Olympische Spelen voor de deur bestaat de kans dat verschillende atleten het EK in Londen beschouwen als een generale repetitie en nog niet in topvorm zullen zitten. Verrassende winnaars zijn dus niet uitgesloten.

De Belgen kunnen, na knappe resultaten op eerdere Europese toernooien, met gezonde ambities naar Londen trekken. Op het vorige EK, in 2014 in Berlijn, haalde de aflossingsploeg bij de mannen op de 4x200 meter vrij de bronzen medaille en eindigde Louis Croenen op de vierde plaats in de 200 meter vlinderslag. Een jaar later, op het EK in klein bad in Netanya, pakte Fanny Lecluyse de gouden medaille op de 200m schoolslag en de zilveren medaille op de 100m schoolslag. Pieter Timmers werd tweede op 100m en 200m vrije slag en Glenn Surgeloose derde op de 200m vrije slag.

De Belgische selectie telt een aantal erg jonge zwemmers/zwemsters. Maar liefst vijf van de zeventien atleten zijn zestien jaar of jonger. Zo hebben ‘ervaren rotten’ Kimberly Buys, 27 jaar, en Fanny Lecluyse, 24 jaar, aan hun zijde de piepjonge Lotte Goris en de nichtjes Juliette en Valentine Dumont (geboren in 2000) en Jade Smits en Camille Bouden (geboren in 2001).

België zal dit jaar ook een vrouwenestafetteploeg in competitie brengen in Londen. De mannenestafetteploeg in de 4x100m en 4x200m vrije slag heeft zijn ticket voor Rio al beet, net als Aerents, Buys, Croenen, Heersbrandt, Lecluyse, Surgeloose, Timmers en Vanluchene.

Volledig programma

MAANDAG 16 MEI
Vanaf 10u lokale tijd (11u Belgische tijd)
400 m vrije slag kwalificatiereeksen heren (met Lander Hendrickx, Lorenz Weiremans)
50 m vlinderslag kwalificatiereeksen dames (met Kimberly Buys)
100m rugslag kwalificatiereeksen heren (met Nils Van Audekerke)
400 m wisselslag kwalificatiereeksen dames
100 m schoolslag kwalificatiereeksen heren (met Jonas Coreelman)
200 m rugslag kwalificatiereeksen dames
50 m vlinderslag kwalificatiereeksen heren
4x100 m vrije slag kwalificatiereeksen dames (met de Belgen : Kimberly Buys/Juliette Casini/Lotte Goris/Juliette Dumont. Reserven : Valentine Dumont, Camille Bouden)
4x100m vrije slag kwalificatiereeksen heren (met de Belgen : Pieter Timmers/Glenn Surgeloose, Jasper Aerents, Dieter Dekoninck. Reserven : Louis Croenen)

Vanaf 18u lokale tijd (19u Belgische tijd)
400 m vrije slag finale heren (met Lander Hendrickx ? Lorenz Weiremans ?)
50 m vlinderslag halve finale dames (met Kimberly Buys ?)
100 m rugslag halve finale heren (met Nils Van Audekerke ?)
400 m wisselslag finale dames
100 m schoolslag halve finale heren (met Jonas Coreelman ?)
200 m rugslag halve finale dames
50 m vlinderslag halve finale heren
4x100 m vrije slag finale dames (met de Belgen : Kimberly Buys/Juliette Casini/Lotte Goris/Juliette Dumont. Reserven : Valentine Dumont, Camille Bouden)
4x100 m vrije slage finale heren (met de Belgen : Pieter Timmers/Glenn Surgeloose, Jasper Aerents, Dieter Dekoninck. Reserve : Louis Croenen)

DINSDAG 17 MEI:
Vanaf 10u lokale tijd (11u Belgische tijd)
200 m vrije slag kwalificatiereeksen heren (met Pieter Timmers, Louis Croenen, Glenn Surgeloose, Dieter Dekoninck)
100 m schoolslag kwalificatiereeksen dames (met Fanny Lecluyse)
200 m wisselslag kwalificatiereeksen heren
100 m vrije slag kwalificatiereeksen dames (met Kimberly Buys, Juliette Casini, Lotte Goris, Juliette Dumont)
4x100 m wisselslag kwalificatiereeksen gemixt (met de Belgen : ter plaatse te bepalen)
1.500 m vrije slag kwalificatiereeksen heren (met Lander Hendrickx)

Vanaf 18u lokale tijd (19u Belgische tijd)
50 m vlinderslag finale heren
100 m vrije slag halve finale dames (met Kimberly Buys ? Juliette Casini ? Lotte Goris ? Juliette Dumont ?)
100 m rugslag finale heren (met Nils Van Audekerke ?)
50 m vlinderslag finale dames (met Kimberly Buys ?)
100 m schoolslag finale heren (met Jonas Coreelman ?)
100 m schoolslag halve finale dames (met Fanny Lecluyse ?)
200 m wisselslag halve finale heren
200 m rugslag finale dames
200 m vrije slag halve finale heren (met Pieter Timmers ? Louis Croenen ? Glenn Surgeloose ? Dieter Dekoninck ?)
4x100 m wisselslag finale gemixt (met de Belgen : ter plaatse te bepalen ?)

WOENSDAG 18 MEI:
Vanaf 10u lokale tijd (11u Belgische tijd)
200 m vlinderslag kwalificatiereeksen heren (met Louis Croenen)
200 m wisselslag kwalificatiereeksen dames
200 m schoolslag kwalificatiereeksen heren (met Jonas Coreelman)
100 m rugslag kwalificatisereeksen dames (met Jade Smits)
50 m rugslag kwalificatiereeksen heren
800 m schoolslag kwalificatiereeksen dames

Vanaf 18u lokale tijd (19u Belgische tijd)
1.500m vrije slag finale heren (met Lander Hendrickx ?)
200 m schoolslag halve finale heren (met Jonas Coreelman ?)
200 m wisselslag halve finale dames
200m vrije slag finale heren (met Pieter Timmers ? Louis Croenen ? Glenn Surgeloose ? Dieter Dekoninck ?)
100 m schoolslag finale dames (met Fanny Lecluyse ?)
200 m vlinderslag halve finale (met Louis Croenen ?)
100 m vrije slag finale dames (met Kimberly Buys ? Juliette Casini ? Lotte Goris ? Juliette Dumont ?)
200 m wisselslag finale heren
100 m rugslag halve finale dames (met Jade Smits ?)
50 m rugslag halve finale heren

DONDERDAG 19 MEI:
Vanaf 10u lokale tijd (11u Belgische tijd)
200 m schoolslag kwalificatiereeksen dames (met Fanny Lecluyse)
100 m schoolslag kwalificatiereeksen heren (met Pieter Timmers, Glenn Surgeloose, Jasper Aerents, Dieter Dekoninck)
100 m schoolslag kwalificatiereeksen dames (met Kimberly Buys)
800 m vrije slag kwalificatiereeksen heren
4x200 m vrije slag kwalificatiereeksen dames (met de Belgen : Lotte Goris/Kimberly Buys/Valentine Dumont/Juliette Casini. Reserve : Camille Bouden)

Vanaf 18u lokale tijd (19u Belgische tijd)
800 m vrije slage finale dames
200 m wisselslag finale dames
100 m vrije slag halve finale heren (met Pieter Timmers ? Glenn Surgeloose ? Jasper Aerents ? Dieter Dekoninck ?)
100 m vlinderslag halve finale dames (met Kimberly Buys ?)
200 m schoolslag finale heren (met Jonas Coreelman ?)
100 m rugslag finale dames (met Jade Smits ?)
200 m vlinderslag finale heren (met Louis Croenen ?)
200 m schoolslag halve finale dames (met Fanny Lecluyse ?)
50 m rugslag finale heren
4x200m vrije slag finale dames (met de Belgen : Lotte Goris/Kimberly Buys/Valentine Dumont/Juliette Casini. Reserve : Camille Bouden ?)

VRIJDAG 20 MEI:
Vanaf 10u lokale tijd (11u Belgische tijd)
200m rugslag kwalificatiereeksen heren (met Lander Hendrickx, Nils Van Audekerke)
200m vrije slag kwalificatiereeksen dames (met Lotte Goris, Juliette Casini, Valentine Dumont, Camille Bouden)
100m vlinderslag kwalificatiereeksen heren (met Louis Croenen)
50m rugslag kwalificatiereeksen dames
50m schoolslag kwalificatiereeksen heren
4x100m vrije slag kwalificatiereeksen gemixt (met de Belgen : ter plaatse te bepalen)
1.500m vrije slag dames

Vanaf 18u lokale tijd (19u Belgische tijd)
800m vrije slag finale heren
200m vrije slag halve finale dames (met Lotte Goris ? Juliette Casini ? Valentine Dumont ? Camille Bouden ?)
100m vlinderslag halve finale heren (met Louis Croenen.)
200m schoolslag finale dames (met Fanny Lecluyse ?)
100m vrije slag finale heren (met Pieter Timmers ? Glenn Surgeloose ? Jasper Aerents ? Dieter Dekoninck ?)
50m rugslag halve finale dames
200m rugslag halve finale heren (met Lander Hendrickx ? Nils Van Audekerke ?)
100m vlinderslag finale dames (met Kimberly Buys ?)
50m schoolslag halve finale heren
4x100m vrije slag finale gemixt (met de Belgen : ter plaatse te bepalen ?)

ZATERDAG 21 MEI:
Vanaf 9u lokale tijd (10u Belgische tijd)
50m schoolslag kwalificatiereeksen dames (met Fanny Lecluyse)
50m vrije slag kwalificatiereeksen heren (met Jasper Aerents, Pieter Timmers, Glenn Surgeloose)
200m vlinderslag kwalificatiereeksen dames
50m vrije slag kwalificatiereeksen dames (met Juliette Casini)
4x200m vrije slag kwalificatiereeksen heren (Met de Belgen : Pieter Timmers/Louis Croenen/Glenn Surgeloose/Dieter Dekoninck. Reserve : Lorenz Weiremans)

Vanaf 16u lokale tijd (17u Belgische tijd)
1.500m vrije slag finale dames
50m schoolslag halve finale dames (met Fanny Lecluyse ?)
100m vlinderslag finale heren (met Louis Croenen ?)
200m vrije slag finale dames (met Lotte Goris ? Juliette Casini ? Valentine Dumont ? Camille Bouden ?)
50m vrije slag halve finale heren (metJasper Aerents ? Pieter Timmers ? Glenn Surgeloose ?)
50m rugslag finale dames
200m rugslag finale heren (met Lander Hendrickx ? Nils Van Audekerke ?)
200m vlinderslag halve finale dames
50m schoolslag finale heren
50m vrije slag halve finale dames (met Juliette Casini ?)
4x200m vrije slag finale heren (met de Belgen : Pieter Timmers/Louis Croenen/Glenn Surgeloose/Dieter Dekoninck. Reserve : Lorenz Weiremans ?)

ZONDAG 22 MEI:
Vanaf 9u lokale tijd (10u Belgische tijd)
400m vrije slag kwalificatiereeksen dames (met Valentine Dumont)
400m wisselslag kwalificatiereeksen heren
4x100m wisselslag kwalificatiereeksen dames (met de Belgen : Jade Smits/Fanny Lecluyse/Kimberly Buys/Juliette Casini)
4x100m wisselslag kwailicatiereeksen heren (met de Belgen : Jonas Coreelman/Glenn Surgeloose/Pieter Timmers/laatste zwemmer nog te bepalen)

Vanaf 16u lokale tijd (17u Belgische tijd)
50m vrije slag finale dames (met Juliette Casini ?)
50m vrije slag finale heren (met Jasper Aerents ? Pieter Timmers ? Glenn Surgeloose ?)
50m schoolslag finale dames (met Fanny Lecluyse ?)
200m vlinderslag finale dames
400m wisselslag finale heren
400m vrije slag finale dames (met Valentine Dumont ?)
4x100m wisselslag finale dames (Met de Belgen : Jade Smits/Fanny Lecluyse/Kimberly Buys/Juliette Casini ?)
4x100m wisselslag finale heren (Met de Belgen : Jonas Coreelman/Glenn Surgeloose/Pieter Timmers/laatste zwemmer nog te bepalen ?)

Portret van de Belgische selectie
HEREN
Jasper Aerents
Geboortedatum: 18 december 1992
Club: BZK
Geselecteerd voor de: 50m vrije slag - 100m vrije slag - 4x100m vrije slag
Individuele records: 22.17 op de 50m vrije slag - 49.08 op de 100m vrije slag
· Belangrijkste internationale resultaten in groot bad
2015: 9e op de 4x100m vrije slag, 22e op de 100m vrije slag en 27e op de 50m op het WK in Kazan
2014: 5e op de 4x100m estafette, 16e (halve finalist) op de 50m vrije slag en 23e op de 100m vrije slag op het EK in Berlijn
2013: 9e op de estafette 4x100m vrije slag op het WK in Barcelona
2012: 22e op de 50m vrije slag en 8e (finalist) op de 4x100m vrije slag op de Olympische Spelen van Londen - 4e (finalist) op de 4x100m vrije slag, 12e (halve finalist) op de 50m vrijse slag
2011: 30e op de 50m vrije slag en 31e op de 100m vrije slag op het WK in Shanghai
2010: 7e (finalist) op de 4x100m vrije slag en 16e (halve finalist) op het EK in Boedapest

Jonas Coreelman
Geboortedatum: 19 juli 1991
Club: Dauphins Mouscronnois
Geselecteerd voor de: 100m schoolslag - 200m schoolslag - 4x100m wisselslag
Individuele records: 1:01.89 op de 100m schoolslag - 2:12.64 op de 200m schoolslag (Belgisch record)
· Belangrijkste internationale resultaten in groot bad
2015: /
2014: /
2013: /
2012: 18e op de 200m schoolslag op het EK in Debrecen

Louis Croenen
Geboortedatum: 4 januari 1994
Club: SHARK
Geselecteerd voor de: 200m vrije slag - 100m vlinderslag - 200m vlinderslag- 4x100m vrije slag (reserve) - 4x200m vrije slag
Individuele records: 50.24 op de 100m vrije slag - 1:47.53 op de 200m vrije slag - 53.15 op de 100m vlinderslag - 1:55.39 op de 200m vlinderslag(Belgisch record)
Beste tijd van 2015: 53.86 op de 100m vlinderslag - 1:55.44 op de 200m vlinderslag (Belgisch record/10e chrono ter wereld van het jaar) - 1:48.41 op de 200m vrije slag
· Belangrijkste internationale resultaten in groot bad
2015: 6e (finalist) op de 4x200m vrije slag, 7e (finalist) op de 200m vlinderslag en 9e op de 4x100m vrije slag op het WK in Kazan
2014: Bronzen medaille op de 4x200m vrije slag, 4e (finalist) op de 200m vlinderslag en 21e op de 200m vrije slag op het EK in Berlijn
2013: /
2012: 12e op de 4x200m vrije slag op de Olympische Spelen in Londen
2011: 4e (finalist) op de 4x200m vrije slag op het EK in Debrecen

Dieter Dekoninck
Geboortedatum: 28 januari 1991
Club: BRABO
Geselecteerd voor de: 100m vrije slag - 200m vrije slag - 4x100m vrije slag - 4x200m vrije slag
Individuele records: 48.79 op de 100m vrije slag - 1:48.28 op de 200m vrije slag
· Belangrijkste internationale resultaten in groot bad
2015: 6e (finalist) op de 4x200m vrije slag op het WK in Kazan
2014: /
2013: 7e (finalist) op de 4x200m vrije slag en 9e op de 4x100m vrije slag op het WK in Barcelona
2012: finalist op de 4x100m vrije slag en 12e op de 4x200m vrije slag op de Olympsiche Spelen in Londen
- 4e (finalist) op de 4x100m vrije slag, 4e (finalist) op de 4x200m vrije slag en 8e (finalist) op de 100m vrije slag op het EK in Debrecen
2011: 13e op de 4x200m vrije slag op het WK in Shanghai
2010: 7e (finalist) op de 4x200m vrije slag op het EK in Boedapest

Lander Hendrickx
Geboortedatum: 23 februari 1994
Club: LAQUA
Geselecteerd voor de: 400m vrije slag - 1.500m vrije slag - 200m rugslag
Individuele records: 3:50.66 op de 400m vrije slag (Belgisch record) - 15:17.72 op de 1.500m vrije slag
· Belangrijkste internationale resultaten in groot bad
2015: 31e op de 400m vrije slag op het WK in Kazan
2014: 24e op de 200m rugslag en 32e op de 400m vrije slag op het EK in Berlijn

Glenn Surgeloose
Geboortedatum: 4 september 1989
Club: BRABO
Geselecteerd voor de: 50m vrije slag - 100m vrije slag - 200m vrije slag - 4x100m vrije slag - 4x200m vrije slag
Individuele records: 22.45 op de 50m vrije slag - 48.70 op de 100m vrije slag - 1:47.59 op de 200m vrije slag
· Belangrijkste internationale resultaten in groot bad
2015: 6e (finalist) op de 4x200m vrije slag en 9e op de 4x100m vrije slag op het WK in Kazan
2014: bronzen medaille op de 4x200m vrije slag, 5e op de 4x100m vrije slag, 15e (halve finalist) en 35e op de 100m vrije slag op het EK in Berlijn
2013: 7e (finalist) op de 4x200m vrije slag, 9e op de 4x100m vrije slag en 25e op de 200m vrije slag op het WK in Barcelona
2012: 25e op de 200m vrije slag en 12e op de 4x200m vrije slag op de Olympische Spelen van Londen - 4e (finalist) op de 4x200m vrije slag en 13e (halve finalist) op de 200m vrije slag op het EK in Debrecen
2011: 13e op de 4x200m vrije slag en 26e op de 200m vrije slag op het WK in Shanghai
2010: 7e (finalist) op de 4x100m vrije slag, 7e (finalist) op de 4x200m vrije slag, 8e (finalist) op de 200m vrije slag, 11e (halve finalist) op de 100m vlinderslag en 27e op de 100m vrije slag op het EK in Boedapest
2009: 14e op de 4x200m vrije slag, 17e op de 4x100m vrije slag, 47e op de 200m vrije slag en 64e op de 100m vrije slag op het WK in Rome
2008: 30e op de 200m vrije slag op de Olympische Spelen in Peking - 21e op de 200m vrije slag en 11e op de 4x200m vrije slag op het EK in Eindhoven
2007: 69e op de 100m vrije slag en 42e op de 200m vrije slag op het WK in Melbourne

Pieter Timmers
Geboortedatum: 21 januari 1988
Club: BRABO
Geselecteerd voor de: 50m vrije slag - 100m vrije slag - 200m vrije slag - 4x100m vrije slag - 4x200m vrije slag - 4x100m wisselslag
Individuele records: 22.28 op de 50m vrije slag- 48.22 op de 100m vrije slag (Belgisch record) - 1:47.01 op de 200m vrije slag (Belgisch record)
· Belangrijkste internationale resultaten in groot bad
2015: 6e (finalist) op de 4x200m vrije slag, 7e (finalist) op de 100m vrije slag en 9e op de 4x200m vrije slag, 25e op de 200m vrije slag
2014: bronzen medaille op de 4x200m vrije slag, 5e op de 4x100m vrije slag, 5e (finalist) op de 200m vrije slag en 9e (halve finalist) op de 100m vrije slag op het EK in Berlijn
2013: 7e (finalist) op de 4x200m vrije slag, 12e (halve finalist) op de 100m vrije slag en 15e (halve finalist) op het WK in Barcelona
2012: 12e (halve finalist) op de 100m vrije slag, 8e (finalist) op de 4x100m vrije slag en 12e op de 4x200m vrije slag op de Olympische Spelen in Londen - 4e (finalist) op de 4x100m vrije slag, 4e (finalist) op de 4x200m vrije slag, 7e (finalist) op de 100m vrije slag en achtste tijd in de hale finale (forfait in de finale) op de 200m vrije slag op het EK in Debrecen
2011: 13e op de 4x200m vrije slag op het WK in Shanghai

Nils Van Audekerke
Geboortedatum: 27 juni 1996
Club: TSZ
Geselecteerd voor de: 100m rugslag - 200m rugslag
Individuele records: 56.84 op de 100m rugslag - 2:00.46 op de 200m rugslag
· Belangrijkste internationale resultaten in groot bad
2015: /
2014: 23e op de 200m rugslag op het EK in Berlijn

Lorenz Weiremans
Geboortefatum: 7 februari 1996
Club: BRABO
Geselecteerd voor de: 400m vrije slag - 4x200m vrije slag (reserve)
Individuele records : 1:49.54 op de 200m vrije slag - 3:53.88 op de 400m vrije slag
· Belangrijkste internationale resultaten in groot bad
Eerste internationale competitie bij de senioren

DAMES
Camille Bouden
Geboortedatum: 7 juli 2001
Club: ZB
Geselecteerd voor de: 200m vrije slag- 4x100m vrije slag (reserve) - 4x200m vrije slag (reserve)
Individuele records: 57.94 op de 100m vrije slag - 2:03.09 op de 200m vrije slag
· Belangrijkste internationale resultaten in groot bad
Eerste internationale competitie bij de senioren

Kimberly Buys
Geboortedatum : 23 april 1989
Club: BRABO
Geselecteerd voor: 100m vrije slag - 50m vlinderslag - 100m vlinderslag - 4x100m vrije slag - 4x200m vrije slag - 4x100m wisselslag
Individuele records: 55.53 op de 100m vrije slag (Belgisch record) - 2:01.12 op de 200m vrije slag - 26.10 op de 50m vlinderslag (Belgisch record) - 58.36 op de 100m vlinderslag (Belgisch record). Is ook Belgisch recordhouder op de 50m rugslag (29.09), 100m rugslag (1:01.13) en 200m rugslag (2:11.82)
Beste tijd in 2015: 55.53 op de 100m vrije slag - 2:01.12 op de 200m vrije slag - 26.24 op de 50m vlinderslag - 58.60 op de 100m vlinderslag
· Belangrijkste internationale resultaten in groot bad
2015: 16e (halve finaliste) op de 50m vlinderslag, 16e (halve finaliste) op de 100m vlinderslag, 31e op de 100m vlinderslag en 40e op de 200m vrije slag op het WK in Kazan
2014: 8e (finaliste) op de 50m vlinderslag, 12e (halve finaliste) op de 100m vlinderslag en 12e op de 4x100m wisselslag op het EK in Berlijn
2013: 15e (halve finaliste) op de 50m vlinderslag, 15e (halve finaliste) op de 100m vrije slag, 25e op de 100m vrije slag en 27e op de 50m rugslag op het WK in Barcelona
2012: 19e op de 100m vlinderslag en 29e op de 100m rugslag op de Olympische Spelen in Londen
2011: 22e op de 200m rugslag, 28e op de 100m rugslag en 31e op de 100m vlinderslag op het WK in Shanghai
2010: 7e (finaliste) op de 4x100m wisselslag, 16e (halve finaliste) op de 50m vlinderslag, 16e (halve finaliste) op de 100m rugslag en 22e op de 100m vlinderslag op het EK in Boedapest
2009: 19e op de 100m vlinderslag, 19e op de 4x100m wisselslag, 32e op de 100m rugslag en 33e op de 50m vlinderslag op het WK van Rome
2008: 8e (finaliste) op de 4x100m wisselslag, 9e (halve finaliste) op de 50m vlinderslag en 13e (halve finaliste) op de 100m vlinderslag op het EK in Eindhoven
2007: 16e (halve finaliste) op de 50m vlinderslag en 25e op de 100m vlinderslag op het WK in Melbourne
2006: 14e (halve finaliste) op de 50m vlinderslag, 27e op de 200m wisselslag en 29e op de 100m vlinderslagop het EK in Budapest

Juliette Casini
Geboortedatum: 26 februari 1997
Club: CNSW
Geselecteerd voor de: 50m vrije slag - 100m vrije slag - 200m vrije slag - 4x100m vrije slag - 4x200m vrije slag - 4x100m wisselslag
Individuele records: 26.08 op de 50m vrije slag - 56.05 op de 100m vrije slag - 2:01.18 op de 200m vrije slag
· Belangrijkste internationale resultaten in groot bad
Eerste internationale competitie bij de senioren

Juliette Dumont
Geboortedatum: 11 mei 2000
Club: EMBOU
Geselecteerd voor de: 100m vrije slag - 4x100m vrije slag
Individueel record: 56.34
· Belangrijkste internationale resultaten in groot bad
Eerste internationale competitie bij de senioren

Valentine Dumont
Geboortedatum: 2 juli 2000
Club: NOC
Geselecteerd voor de: 200m vrije slag - 400m vrije slag - 4x100m vrije slag (reserve) - 4x200m vrije slag
Individuele records: 57.33 op de 100m vrije slag - 2:01.61 op de 200m vrije slag - 4:18.17 op de 400m vrije slag
· Belangrijkste internationale resultaten in groot bad
eerste internationale competitie bij de senioren

Lotte Goris
Geboortedatum: 20 maart 2000
Club: BRABO
Geselecteerd voor de: 100m vrije slag - 200m vrije slag - 4x100m vrije slag - 4x200m vrije slag
Individuele records: 56.28 op de 100m vrije slag - 2:00.53 op de 200m vrije slag (Belgisch record)
· Belangrijkste internationale resultaten in groot bad
Eerste internationale competitie bij de senioren

Fanny Lecluyse
Geboortedatum: 11 maart 1992
Club: Dauphins Mouscronnois
Geselecteerd voor de: 50m schoolslag - 100m schoolslag - 200m schoolslag - 4x100m wisselslag
Individuele records: 30.75 op de 50m schoolslag (Belgisch record) - 1:07.29 op de 100m schoolslag (Belgisch record) - 2:23.77 op de 200m schoolslag (Belgisch record). Ook Belgisch recordhouder op de 200m wisselslag: 2:13.68
· Belangrijkste internationale resultaten in groot bad
2015: 10e (halve finaliste) op de 50m schoolslag, 10e op de 200m schoolslag en 11e op de 100m schoolslag op het WK in Kazan
2014: 8e (finaliste) op de 200m schoolslag, 16e (halve finaliste) op de 100m schoolslag, 16e (halve finaliste) op de 50m schoolslag en 12e op de 4x100m wisselslag op het EK in Berlijn
2013: ///
2012: 19e op de 200m schoolslag op de Olympische Scholen in Londen - 8e (finaliste) op de 200m schoolslag en 25e op de 100m schoolslag op het EK in Debrecen
2011: 10e (halve finaliste) op de 200m schoolslag en 14e (halve finaliste) op de 200m wisselslag op het WK in Shanghai
2010: 11e (halve finaliste) op de 200m schoolslag en 14e (halve finaliste) op de 200m wisselslag op het EK in Boedapest
2009: 32e op de 200m wisselslag en 41e op de 200m schoolslag op het WK in Rome
2008: 17e op de 400m wisselslag en 23e op de 200m wisselslag op het EK in Eindhoven

Jade Smits
Geboortedatum: 12 mei 2001
Club: BRABO
Geselecteerd voor de: 100m rugslag - 4x100m wisselslag
Individuele records: 1:03.48
· Belangrijkste internationale resultaten in groot bad
Eerste internationale competitie bij de senioren