Autobom in Belfast tegen laatste stap in vredesproces
In de nacht van zondag op maandag is een aanslag gepleegd op het hoofdkwartier van de Britse veiligheidsdienst in Holywood, vlakbij Belfast. Er vielen geen gewonden. De aanslag is wellicht een poging om de autonome Noord-Ierse regering stokken in de wielen te steken.
Uitgerekend vandaag neemt die Noord-Ierse regering de bevoegdheid over politie en justitie over van de Britse regering. Dat is de laatste stap in het lange vredesproces. Zowel de Britsgezinde Unionisten als de Republikeinen, die aansluiting willen bij Ierland, hebben daar andere ideeën over.
De aanslag is nog niet opgeëist. De autobom werd in een gekaapte taxi tot voor de gebouwen van de veiligheidsdienst MI5 gereden. De taxichauffeur sprong uit de auto en waarschuwde iedereen in de buurt. Toen de politie de omgeving ontruimde, ontplofte het tuig.
Het is de tweede aanslag deze maand. Eerder werd een autobom onschadelijk gemaakt bij een politiebureau in het zuiden van Noord-Ierland.
(Archieffoto)
Hoofdpunten
Waarom dromen nuttig zijn en we ze ons soms glashelder kunnen herinneren
Hoelang slaapt de Limburger? Waarom slapen vrouwen slechter? En heeft een dutje zin?
Sluiswachter Maggy (58): “Werken in ploegensysteem haalde mijn slaapritme overhoop”
VIDEO. Help! Ik kan maar niet in slaap vallen: onze slaapexperte weet raad
Beste van Plus
Lees meer
“Israël bungelt op de rand van dictatuur en burgeroorlog. Getekend: Benjamin Netanyahu”
Amerikaanse toezichthouder sleept cryptobeurs Binance voor het gerecht
Drie kinderen gedood bij schietpartij in Amerikaanse basisschool, schutter uitgeschakeld door politie
Passagier opent deur van vliegtuig en neemt noodglijbaan naar tarmac