Lambertz bereid om belangenconflict in te roepen rond BHV
Karl-Heinz Lambertz, de minister-president van de Duitstalige gemeenschap, wil wel een belangenconflict inroepen over BHV als de communautaire onderhandelingen daar mee gebaat zijn.
De federale regering had Lambertz daar om gevraagd. Wanneer er door een gemeenschap een belangenconflict wordt ingeroepen, wordt de beslissing rond de splitsing van het kiesarrondissement BHV met enkele maanden uitgesteld. Dat geeft de regering weer even de tijd om een onderhandelde oplossing uit te werken.
Hulpvaardig
"We zijn hulpvaardige mensen. We bevinden ons in de positie om meer tijd te maken voor een onderhandelde oplossing en willen dat doen", aldus Lambertz.
Ook aan de stad Brussel werd gevraagd om een belangenconflict in te roepen, maar de Brusselse minister Jean-Luc Van Raes wil daar liever niet op ingaan. Dat zou volgens hem immers tot ruzie kunnen leiden tussen Nederlandstaligen en Franstaligen in het Brussels parlement.
Hoofdpunten
Defensieminister Ludivine Dedonder wil in buitenland tanks kopen voor Oekraïne
Nergens meer fraude met sociale woningen dan in Limburg: 186 huurders hebben vastgoed in buitenland
Succesvolle vrouwen herkennen wat Sari Kees meemaakte op de Gouden Schoen: “Het is de totale miskenning”
Frituur moet wijken om Berwijn te verbreden: “Hoezo? Ik wist van niks”
Beste van Plus
Lees meer
Conner Rousseau over de bromance met Bart De Wever en het onderwijs: “Waarom verlagen we de leerplicht niet naar 16?”
Vogels spreken tijdslot af om te fluiten. Wie fluit op welk tijdstip? Beluister het hier
Bewoners vinden onbekende koffer met lichaamsdelen in garagebox: parket is onderzoek gestart
Loonplafond krijgt ook in 2022 extra verhoging boven op inflatie