Mobiele veiligheidscamera goedgekeurd
De gemeenteraad heeft met 20 ja-stemmen en 7 nee-stemmen de aankoop van een mobiele veiligheidscamera goedgekeurd.
“Naar aanleiding van de onlusten op de parking van Ons Huis in Berkenbos, waar in de vakantie ook een tijdje een samenscholingsverbod nodig was”, verantwoordt burgemeester Sonja Claes (CD&V-Plus).
Voor de oppositie was niet alles duidelijk. “Gaat het maar om één camera? En is die niet gemakkelijk te stelen?”, vroeg Lode Schops (onafh.). “Bedoeling is de camera periodiek te verplaatsen naar zes plaatsen die door de politie zijn aangeduid”, zegt schepen Dirk Schops (CD&V-Plus) aan.
“Kunnen we niet beter zes vaste camera’s kopen in plaats van één mobiele? Iedereen weet toch direct dat op de plaats waar de camera staat, niets zal gebeuren”, zei Tony Beerten (Nieuw), die meteen een amendement indiende. Simonne Janssens-Vanoppen (NV-A) vroeg daarop de schorsing van de raad. Na een intermezzo van een kwartier had Sonja Claes de neuzen weer in dezelfde richting staan: het amendement van Beerten werd naar de prullenmand verwezen.
BeHo
Hoofdpunten
Vrachtwagen met hulp uit Genk bereikt Turks rampgebied: “Kinderen op blote voeten bij -10. Het is om te wenen”
Heusdense (66) overleden na aardbeving in Turkije: “Mijn mama is vandaag begraven, het is niet te vatten”
Lizzy (30) uit Peer ontsnapt ternauwernood uit instortend flatgebouw in Turkije
Diestse moskee in actie voor slachtoffers aardbeving Turkije: “Drie familieleden zijn omgekomen”
Lees meer
Diestse moskee in actie voor slachtoffers aardbeving Turkije: “Drie familieleden zijn omgekomen”
Heusdense (66) overleden na aardbeving in Turkije: “Mijn mama is vandaag begraven, het is niet te vatten”
Hulp blijft toestromen in Heusden-Zolder: “Geen tweedehands kleding meer nodig”
Twee dagen op rij politie-inspecteur van LRH ‘out’ door agressie tijdens interventie