Niels Albert wint openingscross in Erpe-Mere
Niels Albert is goed aan het veldritseizoen begonnen. De renner van Palmans-Cras heeft voor het tweede jaar op rij de Steenbergcross in Erpe-Mere gewonnen. Klaas Vantornout werd tweede, zijn ploegmaat Sven Vanthourenhout legde beslag op de derde plaats.
Niels Albert ging er na twee ronden vandoor. "Ik sloeg snel een kloof", analyseerde de 22-jarige wereldkampioen bij de beloften. Achter hem vormde zich een groep met Wellens, Vervecken, Aernouts, Vantornout, Dieter en Sven Vanthourenhout, de Tsjech Stybar en de Nederlanders de Knegt en Groenendaal.
Vanthourenhout
Klaas Vantornout (Sunweb-Projob) probeerde Albert nog in te halen, maar de vogel was gaan vliegen. Sven Vanthourenhout won de sprint om de derde plaats voor zijn neef Dieter.
Fidea stelde ietwat teleur. Vice-Belgisch kampioen Bart Wellens werd achtste, Vervecken negende. Sven Nys nam niet deel aan de Steenbergcross.
Hoofdpunten
Wat een moment! LeBron James schrijft geschiedenis en is NBA-topscorer aller tijden: “Heb het gevoel dat ik de beste ooit ben”
Het historische puntenrecord van Lebron James ontleed: wat is het waard? Waarom had Michael Jordan het nooit? En kan het ooit verbroken worden?
VIDEO. Fotografen en familieleden het veld op, wedstrijd stilgelegd: zo werd het recordpunt van LeBron James gevierd
President Joe Biden feliciteert LeBron James met historisch record: “Je hebt een natie geïnspireerd”
Lees meer
Opvallend! Hoofdsponsor UCI-wereldbeker steunt crosser op non-actief Toon Aerts: “Omdat de straf buiten proportie is”
Knallen voor Parijs 2024 op de piste van Ganna: EK baanwielrennen is meer dan strijd om medailles
Tony is voorzitter van christelijke Limburgse wielerploeg: “Dankzij geloof in één week van drankprobleem af”
Mark Cavendish leeft op bij Astana: “Het is de eerste keer dat ik mezelf niet moet bewijzen om een kans te krijgen”