Vader en zoon gewond na voetbalgeweld in Gingelom
Tijdens een jeugdvoetbalmatch tussen de duiveltjes van Gravelo en Zepperen ging het er zaterdag ongemeen agressief aan toe. Een opa vloog op het veld en trapte een achtjarig spelertje omver. De vader van het jongetje raakte in de clinch met andere volwassenen. De vader en het jongetje, Jarne en Luc Odeurs, raakten gewond.
Op het veld van RDK Gravelo in Mielen-Boven-Aalst (Gingelom) kwamen de duiveltjes van VK Zepperen zaterdag voor een sportief voetbalduel. Enkele achtjarigen zitten samen in de klas en ze hadden elkaar al uitgedaagd. In enkele minuten was het al 3-0 voor Gravelo.
Toen Jarne Odeurs een tegenspeler tackelde, stak hij onbewust de lont in het kruitvat. De opa van het getackelde jongetje vloog op het terrein en trapte naar Jarne. Daarop rende de papa van Jarne, Luc Odeurs, naar de opa. Trainers probeerden de vechtende volwassenen tot bedaren te brengen.
Sleutelbeenbreuk
Luc Odeurs liep een sleutelbeenbreuk op. “Drie weken lang kan ik niet gaan werken. Mijn zoontje heeft inwendige kneuzingen, maar hij is vooral psychisch aangedaan. Maandag zit hij weer in de klas met de voetballertjes van Zepperen, de tegenpartij”, zegt Luc Odeurs.
Odeurs is zelf leerkracht en hij trainde vorig seizoen een voetbalploeg van Zepperen. Daar werd een einde gemaakt aan de samenwerking. Wellicht zijn allerhande frustraties bij supporterende familieleden zaterdag geëscaleerd. De auto van Luc Odeurs was na de match ook bekrast. Wie dat deed, is onduidelijk.
De voetballertjes zijn de dupe van het voetbalgeweld. Ze begrijpen niet dat mensen zoals leerkrachten, ex-trainers, grootvaders en ouders zo tekeer kunnen gaan voor een tackle. Voetbalclub RDK Gravelo heeft een verslag opgesteld voor de voetbalbond. Luc Odeurs heeft een klacht ingediend bij de politie voor opzettelijke slagen en verwondingen.
Marij WYERS
Hoofdpunten
Dader bracht mama en kinderen met messteken om het leven: “Wie denkt dat hij zoiets zou doen?”
Ouders aan schoolpoort in shock: “Verschrikkelijk, dit verwacht je niet zo dicht bij huis”
Wat was zijn motief? Man (38) doodt eerst zijn kinderen en ex, daarna zichzelf
Gezinsdrama in Pelt: man vermoordt moeder en twee jonge kinderen, dader dood teruggevonden
Lees meer
Beschonken bestuurder met rijverbod en zonder verzekering vlucht voor controle
Tien doelpunten kruiden streekderby tussen Jeuk en Landen: “Zo horen derby’s te zijn”
Weekendje weg met z’n tweeën? Op deze adresjes kan je romantisch logeren in Limburg
Ideaal voor jonge ouders: win kinderschoentjes ter waarde van 500 euro