Leukemans buiten tijd op Alpe d'Huez

De Tour zit er twee dagen voor het einde op voor Bjorn Leukemans (Vacansoleil-DCM). Onze landgenoot kwam in de negentiende rit buiten tijd aan op Alpe d'Huez. Het was zijn eerste Tourdeelname.

drombouts

Leukemans finishte op meer dan een halfuur van ritwinnaar Rolland. Dat was acht minuten na de tijdslimiet. De Antwerpenaar werd daarom uit de wedstrijd gezet.

"Jammer maar helaas eindigt het hier", aldus Leukemans. "Ik had vandaag mijn slechtste dag van deze ronde. Al meteen bij de eerste beklimming zat ik alleen. Ik zag een groep van een twintigtal renners voor me uitrijden, maar ik geraakte er nooit bij."

"Omdat Contador de boel zo snel op stelten zette en ik superslechte benen had, was het in feite van bij het begin een onmogelijke zaak. Van zodra ik alleen viel, wist ik genoeg. Het vat was leeg."

Ook de bus met een tachtigtal renners overschreed, net als donderdag, de tijdslimiet met een achterstand van 25:27. Gezien de omvang van de groep konden zij wel op clementie van de jury rekenen.

Foto Photo News

Aangeboden door onze partners

Hoofdpunten

Aangeboden door onze partners

Lees meer