Groen! gaat voor staatshervorming
20/05/'10
Groen!
Groen! wil de "partijpolitieke spelletjes en het cynisme in de politiek" een halt toeroepen en kiest daarom voor de slogan: "Maak 13 positief".
De Vlaamse groenen mikken deze keer niet alleen op een duurzame economie en de strijd tegen de armoede, maar willen na 13 juni ook een staatshervorming. "Al tijdens de formatie zal gezocht moeten worden naar een communautair akkoord", aldus voorzitter Wouter Van Besien.
Kernuitstap
Groen! meent dat een staatshervorming enkel mogelijk is na integriteit en dialoog. De partij pleit voor het hertimmeren van de financieringswet, homogene bevoegdheidspakketten, een federale kieskring, de afschaffing van de Senaat en een splitsing van de kieskring en het gerechtelijk arrondissement BHV.
Groen! herhaalde ook nog eens dat een vergroening van de economie honderdduizend jobs kan opleveren. Het ziet heel wat investeringsmiddelen na het afromen van de "nucleaire woekerwinsten" van Electrabel.
Van Besien vertelde ook dat zijn partij vermoedelijk niet in een regering stapt als die een kernuitstap wil.