Boonen en Vandewalle winnen spannend WK ploegentijdrijden
16/09/'12
Wielrennen
Omega Pharma-Quickstep heeft in het Nederlands-Limburgse Valkenburg het eerste WK ploegentijdrijden voor merkenteams gewonnen. Het team van Tom Boonen en Kristof Vandewalle haalde het na 52 kilometer met 3 seconden van het BMC van Philippe Gilbert. Orica Greenedge werd derde op 47 seconden.
Het werd een spannende eerste editie van deze discipline. De toppers lagen in de tussentijden erg dicht bij elkaar. Alleen Sky, dat niet met zijn sterkste tijdrijders deelnam, ontgoochelde. Het Britse team werd uiteindelijk pas achtste.
De Cauberg zorgde uiteindelijk voor de schifting. Tom Boonen, regerend wereldkampioen tijdrijden Tony Martin, Niki Terpstra, nationaal kampioen tijdrijden Kristof Vandewalle, Peter Velits en Sylvain Chavanel bleven als enige team samen en bezorgden het Belgische Omega Pharma-Quickstep zo het goud. Al werd het nog spannend: bij het Amerikaanse BMC kregen veel renners het moelijk op de Cauberg maar uiteindelijk strandden ze op 3 seconden van de eerste plaats.
Het Australische Orica Greenedge maakte nog wat tijd goed op het Italiaanse Liquigas en pakte het brons. Het Nederlandse Rabobank ontgoochelde eveneens op de Cauberg en werd vijfde.
Lotto-Belisol deed het niet goed met een zeventiende plaats op meer dan anderhalve minuut van de winnaars. Een 25e plaats was er voor de jongens van Topsport Vlaanderen-Mercator.
Lees ook:
Gilbert: "Organisatie verloren door lawaai op Cauberg"
Boonen: "Samenblijven was onze sterkte"
De top 10:
1. Omega Pharma-Quickstep in 1:03:17
2. BMC
3. Orica Greenedge
4. Liquigas
5. Rabobank
6. Movistar
7. Katusha
8. Radioshack
9. Sky
10. Garmin
FiVr
Foto's Belga/AFP