Devolder: "Ik offerde veel op en werd er niet voor beloond"
28/04/'11
Wielrennen
Stijn Devolder (Vacansoleil) heeft een erg teleurstellend voorjaar achter de rug. De Belgische kampioen presteerde 'ondermaats' in de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. Volderke zit met heel wat vragen.
De Nederlandse wielerformatie Vacansoleil haalde Devolder in huis om klassiekers te winnen, maar uiteindelijk zag het alleen Björn Leukemans en Johnny Hoogerland knap presteren.
"Ik ging ervan uit dat de voorbereiding perfect was en dat de resultaten zouden volgen", aldus Devolder in een krant van De Persgroep. "Natuurlijk vraag ik me nu af waarom dat niet gebeurde."
Hoogtestage
Devolder koos een alternatieve voorbereiding. Hij ging, net als voor het BK van 2010 dat hij won, op hoogtestage. "Daarom leek me dat een goed idee."
"Ik offerde veel op en werd er niet voor beloond", zegt Devolder nu. De Belgische kampioen zal nu een bloedonderzoek laten uitvoeren om te zien of hij niet overtraind was. De Vancansoleil-kopman zei zich enkel in Dwars door Vlaanderen goed te voelen.
Vancansoleil behoudt echter het vertrouwen in de renner. "Ze weten hoe ik leef voor mijn vak en wat ik ervoor deed." Devolder zegt nog dat het seizoen nog niet voorbij is en dat hij nog altijd eens kan toeslaan. "Ik kom altijd terug, dat heb ik al bewezen. Ik ben ook op een leeftijd dat ik weet wat ik kan."