Fabian Cancellara wint voor het tweede jaar op rij in Harelbeke
26/03/'11
Wielrennen
Fabian Cancellara (Leopard - Trek) heeft zaterdag de 54e editie van de E3 Harelbeke weten te winnen. De Zwitserse tank presteerde oppermachtig ondanks heel wat pech eerder in de wedstrijd. Spartacus lijkt helemaal klaar voor de Ronde van Vlaanderen van volgende week zondag. Voormalig Belgisch kampioen Jurgen Roelandts (Omega Pharma - Lotto) won de spurt voor de tweede plaats.
Cancellara rekende in de openingsfase tot vier keer toe af met mechanische pech. Pas na 100 kilometer koers was de 'vlucht van de dag' weg. De Belgen Sep Vanmarcke (Garmin) en Jürgen Van de Walle (Quick-Step) kregen het gezelschap van Stuart O'Grady, Sébastien Hinault, Alexander Kuschinsky, Michael Mørkøv, William Bonnet en Ben King.
Het peloton liet hen niet begaan. De maximale voorsprong van de vrijbuiters bedroeg drie minuten. Bij aanvang van de heuvelzone ging het nog om 2 minuten.
Op de Taaienberg, op zowat vijftig kilometer van de meet, nam Garmin-Cervélo het heft in handen. Heinrich Haussler en vijf anderen, waaronder Niki Terpstra en Jürgen Roelandts, gingen in de tegenaanval.
Op de Paterberg bleef het opvallend stil in de achtergrond, maar op de Oude Kwaremont volgde dan toch het spektakel. Cancellara pakte uit met een verschroeiende versnelling. Niemand kon mee. De Zwitser reed in één ruk naar de koplopers, die inmiddels Vanmarcke - die kort zijn zinnen had gezet op een solo - weer hadden ingerekend.
Op vijftien kilometer voor het einde ging Spartacus uiteindelijk alleen. Opnieuw kletste hij iedereen uit het wiel.
Mentale tik
"Deze overwinning is nog specialer en misschien wel spectaculairder dan vorige editie", lachte Fabian Cancellara na afloop. "Ik reed tweemaal lek en moest zelfs van fiets wisselen na problemen met de ketting. Ik moest lang wachten op de volgauto want die had nummer 23. Zonder de telecommunicatiemiddelen kon ik hem dus niet oproepen en vertellen wat er aan de hand was."
"Of ik mannen als Tom Boonen en Filippo Pozzato nu een mentale tik uitgedeeld heb in de aanloop naar de Ronde van Vlaanderen met deze prestatie? Daar was ik echt niet mee bezig. Ik wou enkel weten hoe goed ik was".
Uitslag:
1.F.Cancellara (Z)
2.J.ROELANDTS
3.V.Goesev (Rus)
4.S.VANMARCKE
5.B.Tankink (Ned)
6.W.Bonnet (Fra)
7.H.Haussler (Aus)
8.S.Hinault (Fra)
9.S.O'Grady (Aus)
10.S.Ivanov (Rus)