Club Brugge kan niet voor de kentering zorgen bij Standard
06/11/'11
Voetbal Binnenland
Het gaat van kwaad naar erger met Club Brugge. Blauw-zwart ging kopje onder op Sclessin en moet bovenaan de rol lossen. Mémé Tchité scoorde twee keer voor de vice-kampioen. De 2-1 van Dirar kwam te laat.
Het ontslag van Adrie Koster heeft dus niet voor het verhoopte schokeffect gezorgd. Standard was van bij aanvang de meest gevaarlijke ploeg en dat werd enkele minuten voor de rust beloond met een doelpunt van Mémé Tchité.

De wedstrijd tegen Birmingham van donderdag leek nog in de benen te zitten, want ook na de rust kon Club geen vuist maken. Rond het uur ging Van Gijseghem in de fout en gaf Tchité zo een vrijgeleide om de voorsprong te verdubbelen.
Niets dat toen deed vermoeden dat Brugge nog zou kunnen terugkeren. Twaalf minuten voor tijd kwam Dirar nog tot scoren en dat was voor het team van interim-coach Verkempinck het signaal voor een slotoffensief. Een gelijkspel zat er nog in maar onder meer Akpala miste een unieke kans en scheidsrechter Efong Nzolo misgunde de Bruggelingen ook tot twee keer toe een penalty.

Door de zege klimt Standard tot op dezelfde hoogte van Club Brugge. Beide teams hebben 22 punten en delen de vierde plaats achter Anderlecht, Cercle Brugge en AA Gent.