Gemengde gevoelens bij de Belgen na 4x400m

02/09/'11 Atletiek Jacques Borlée had vrijdag een dubbel gevoel na afloop van de finale van de 4x400 meter op het WK atletiek, waarin de Belgische aflossingsploeg vijfde werd. Ook de broers Borlée zitten met gemengde gevoelens. Volgens Memorial-organisator Wilfried Meert misten de Belgen de gestopte Cédric Van Branteghem.

Lees ook Belgische mannen vijfde op 4x400m

"Niet alle wissels waren even goed, waardoor we misschien 2 à 3 tienden verliezen. Anders hadden we misschien nog dichter kunnen eindigen", zegt de vader van Kevin en Jonathan Borlée.

"De algemene balans is zeker positief", zei hij op Sporza. "Iedereen heeft alles gegeven en we stranden op drie tienden van het brons."

"Maar wat niet positief is, is dat onze atleten niet op voldoende niveau zijn: ze gaan achteruit in vergelijking met de voorbije jaren, in plaats van te verbeteren."

"Kevin en Jonathan maken wel nog progressie, de anderen moeten zich afvragen hoe dat komt en wat ze moeten doen om 45.80 te lopen", was hij kritisch.

De coach van het estafetteteam verwacht veel van de 19-jarige Stef Vanhaeren, op het EK voor beloften in juli goed voor zilver op de 400 meter horden. "Hij is jong en beloftevol, en heeft volgens mij de capaciteiten om snel onder de 46 seconden te duiken. En met zo iemand erbij denk ik dat we een medaille kunnen halen."

Toekomst

"We staan in de finale van een wereldkampioenschap en worden vijfde, dat is super", reageerde Kevin Borlée. "We mikken steeds hoger, en dat moet ook, het is zo dat we in de toekomst resultaten zullen neerzetten."

Kevin Borlée was de slotloper in de finale en vertrok vanuit vijfde positie. De Russische loper voor hem inhalen, zat er niet meer in. "Ik was moe, maar ik heb het maximum gegeven. Ik was heel ver achter de drie eersten, maar daar is niets aan te doen", vervolgde hij.

Broer Jonathan had het moeilijker om zijn ontgoocheling te verbergen. "Natuurlijk zijn we ontgoocheld, we willen telkens beter doen en mikken op de medailles. De hele ploeg heeft honger naar eremetaal, we willen ervoor vechten, maar het is niet altijd makkelijk om te winnen", vertelde hij.

"De landen voor ons zijn grote landen, die er elk jaar staan. Wij bouwen aan een ploeg sinds 2008 en halen sindsdien telkens de finale. Nu moeten we verder werken en proberen een stap hoger te zetten."

Wilfried Meert

"De ploeg heeft op zijn waarde gelopen. Maar ik was er op voorhand van overtuigd dat een medaille zeer moeilijk zou worden", vertelde Memorial-organisator Wilfried Meert.

"We missen Cédric Van Branteghem. Zet er vandaag iemand bij van zijn niveau en we halen brons, nu sneuvelen we op 31 honderdste van de derde plaats."

"Dat is zeker geen verwijt aan Nils Duerinck en Antoine Gillet. Die jongens hebben gelopen voor wat ze waard zijn, geknokt voor wat ze kunnen. Maar zij zijn niet van het niveau van Cédric en niet van de tweeling, die wereldniveau zijn."

Van een gemiste kans wil Meert niet spreken. "Ik denk dat we niet beter konden. We zitten opnieuw in de finale en worden vijfde, terwijl enkele grote landen er niet bij zijn. Dan moet je niet spreken van een ontgoocheling, maar van een succes. Dit is hoopgevend voor de Spelen in Londen volgend jaar."

Reageer als eerste op dit bericht
Meest Gelezen