Koukleumen tijdens eucharistie

koukleumen tijdens eucharistie

14:42 De aanhoudende vorst zorgt ervoor dat de temperatuur in sommige kerken te laag ligt om de eucharistie in comfortabele omstandigheden bij te wonen.

Kerken met grote interieurvolumes koelen eerder traag af. Door de wekenlange vorst zet dat proces zich echter langzaam maar zeker door. Niet overal biedt de verwarmingsinstallatie voldoende soelaas. In de Christus Koningkerk in de Heistraat in Sint-Niklaas was het vorig weekend bibberen. “Om de eucharistie in comfortabele omstandigheden te kunnen volgen, heb je een temperatuur van minstens 14 tot 16 graden nodig.

Dat haalden we het vorige weekend niet. Onze verwarmingsinstallatie kan deze koude niet meer aan”, zegt pastoor Willy Syx van de Christus Koningparochie.

Stookoliebranders

De kerk werd opgetrokken in 1938. ”Toen lagen ze nog niet wakker van energieverbruik en isolatie. Tijdens de winter krijgen het hier niet warm genoeg. Tijdens de zomer puffen we vaak van de hitte.” Hulpmiddelen om de temperatuur wat op te drijven, dienen zich volgens pastoor Syx niet meteen aan.

“In het verleden werkte ik op andere plaatsen nog met stookoliebranders. Maar die maken lawaai. Ze stinken ook. We hebben wel nog een geluk. Op de vloer ligt een tapijt. Dat houdt de koude van de vloerstenen toch wat tegen. De dienst duurt ook maar een uur dus een echt gezondheidsrisico lopen de mensen niet.”

Door de lage temperatuur in de kerk, lag het kerkbezoek het vorige weekend een stuk lager dan gebruikelijk. “Maar dat komt ook in belangrijke mate door de weersomstandigheden. Veel mensen riskeerden het niet om tot hier te komen.” Ook het stadsbestuur beschikt over een aantal grote gebouwen dat extra aandacht vergt. “We richtten een crisiscel op met de verantwoordelijken ervan. Zij zorgen ook buiten de diensturen voor een permanentie”, vertelt schepen van Gebouwen Ben Van Eynde (CD&V).

Die aanpak bleek geen overbodige luxe. “Zo werd net voor het weekend een panne vastgesteld in de stedelijke serres. Als daar de verwarming het hele weekend defect was gebleven, dan hadden we daar serieus wat schade gehad.”

Naakt

Op andere plaatsen wordt gewoon extra gestookt. “We houden daarbij rekening met de noden. In de stedelijke academie hebben we in het atelier voor naaktschilderen minder marge dan in de lege stadszalen. Ook in het zwembad kunnen we de kinderen moeilijk in de kou laten zwemmen.

Koen DEWANCKEL



Bekijk alle artikels binnen Sint-Niklaas (9100)

Reacties

Er zijn nog geen reacties op 'Koukleumen tijdens eucharistie'.

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Sport

co adriaanse bondscoach jong qatar
belg geeft op in dakar
casillas alweer verkozen tot beste doelman ter wereld

She

verzorg je ogen en wimpers
modehuis chanel lanceert plaktattoos
bruno pieters stopt er een jaar mee

Autonieuws

bezitters tweedehands auto kiezen vaak voor tweedehands
nieuwe generatie ford focus
nissan qazana wordt nissan juke

Video's

  extern tom ford geeft fashiontips
  extern standard boycot gala gouden schoen
  extern het nieuws flash 12 01 2010 15u