Stephen Hawking: "Het universum heeft geen Schepper nodig"

stephen hawking het universum heeft geen schepper nodig

02/09/'10 "Het universum had geen God nodig om te ontstaan", zegt de Britse astrofysicus Stephen Hawking in een nieuw boek waaruit The Times donderdag passages heeft gepubliceerd.

"Omwille van de wet van de zwaartekracht heeft het universum zichzelf weten te scheppen, uit het niets. De spontane schepping is de reden waarom al het andere bestaat, waarom het universum bestaat, waarom wij bestaan", aldus Hawking.

"Het is dus niet nodig God in te roepen om het universum te activeren", besluit Hawking, die daarmee breekt met zijn eerdere visie. Die luidde dat het beschouwen van God als de Schepper van de kosmos niet vloekte met de wetenschap.

Het op 9 september te verschijnen nieuwe boek 'The Grand Design' haalt de theorie van Isaac Newton onderuit die zegt dat het universum zonder de hand Gods niet had kunnen ontstaan.



Bekijk alle artikels binnen wetenschap

ReactiesWat vind jij?

  • 12/12

    Christophe Loix ZONHOVEN, 08 september '10 om 10:02 Ongepast?

    @ Aron Spreek u niet uit over dingen die u niet begrijpt. Self-assembly van proteinen is zeer plausibel in de conditie waarin de aarde zich toen bevond, als ook micellen en membraan-vorming. Wetenschap is geen actieve bedreiging, wij wetenschappers zijn er nietop uit om actief religie aan te vallen. Wij zoeken enkel de waarheid door middel van het staven van theorien en experimenten. Het is niet onze schuld dat de religieuze boeken vol onzin staan zoals vrouwen die uit de ribben van mannen gemaakt worden of de aarde die 6000 jaar oud zou zijn.
    ID=719235 / GEBRUIKER=766625
  • 11/12

    Aaron Van Zevenbergen BRUSSEL, 06 september '10 om 12:58 Ongepast?

    aa dus Hawking is van mening veranderd! Voordien was de schepping niet tegenstrijdig met de wetenschap maar nu eneens wel. Wat heeft zijn mening juist veranderd? Toen was hij ook een grote wetenschapper nu ook, toen wist hij ook wat zwaartekracht was, nu ook! Een kleine tip van een leek: De wet van de zwaartekracht bestond voor de big bang ook niet! God bestaat! Dankzij de evolutie van de wetenschap begrijpen wij deze realiteit veel beter. De kans dat 1 enkele proteine toevallig kan onstaan is NIHIL!
    ID=717951 / GEBRUIKER=889230
  • 10/12

    Johan Panjaer GENK, 05 september '10 om 08:40 Ongepast?

    Het heelal “heeft zichzelf gevormd, volledig logisch volgens de wetten van de fysica” … En wie heeft dan die “wetten van de fysica” ontworpen? En wie of wat is deze “zichzelf” die dus “zijn” eigen bestaan heeft veroorzaakt? Dode materie of energie creëert zichzelf? Welke wetenschap leert zoiets?
    ID=717169 / GEBRUIKER=267854
  • 9/12

    Peter Rydlakowski TIENEN, 04 september '10 om 11:54 Ongepast?

    @ Bill Buffalo "de tweede wet van de thermodynamica leert dat er vanuit chaos NOOIT orde kan ontstaan" JUIST !!! Maar wat WIJ nu zien kan ogen als orde , maar hoe zal het over een 1.000.000.000 jaar uitzien ? Is er dan op dit moment echt orde ? perfectie bestaat ook niet hé En als perfectie niet bestaat , zal God ook wel niet bestaan!
    ID=716571 / GEBRUIKER=341651
  • 8/12

    Debecker Jef TESSENDERLO, 04 september '10 om 09:41 Ongepast?

    God, wat is God , wie is God? Waar is God als zijn uitverkorenen kinderen misbruiken? Waar is hij bij het leed van de mensen? Waarom zou hij een universum scheppen dat voor miljarden jaren al bestaat, oneindig groot is en dan de mens die hier een fractie van 80 jaar kan van genieten? God lijkt me onlogisch. Het universum heeft zichzelf gecreeerd. Wat bestaat bestaat.Uit dit volgt een evolutie met uitsterven en overleven. Wij als mensen zullen ook uitsterven. En dat zal in de telling van het universum niet lang meer duren. Wij heersen geen 65 miljoen jaar zoals de dinosauriers. En waar is God dan?
    ID=716441 / GEBRUIKER=438898

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Vakantie

chinese toeristen veroveren parijs
voor ieder wat wils op kreta
winterzon is populairder dan wintersport

She

vier bekende vrouwen geven zich bloot voor ook getest op mensen
huldiging peter goossens in extremis afgeblazen na ongeval
actrice lotte pinoy zwanger op rode loper

Sport

gaat contador in beroep tegen zware dopingstraf
gaat bekerduel lierse lokeren door kbvb beslist morgen
ek zwemmen in sportpaleis in gevaar 2

Autonieuws

nieuwe aanslag op autopendelaars
alfa romeo giulietta speelt ijshockey video

Video's

  extern harry potter in horrorfilm
  extern aardbeving doodt 13 filipijnen
  extern welke doping nekte contador